VS bereid tot schrappen sommige Chinese heffingen om coronavirus
WASHINGTON (ANP) - Door de coronacrisis lijken de Verenigde Staten zich iets flexibeler op te stellen in de handelsoorlog met China. De Amerikaanse regering denkt na over het schrappen van sommige aanvullende importheffingen op Chinese producten. Het gaat om producten die zouden kunnen helpen om de virusuitbraak te bestrijden.
Het federale handelsbureau USTR maakte afgelopen weken al uitzonderingen voor onder meer Chinese mondkapjes, handschoenen voor gebruik in de zorg en antiseptische doekjes. Bedrijven, overheidsinstanties en ook burgers kunnen momenteel verzoeken indienen voor verdere aanpassingen van de handelstarieven.
Washington legde in de voorbije twee jaar extra importheffingen op voor zo'n 370 miljard dollar aan Chinese producten. Vanuit het bedrijfsleven klonken al oproepen om de handelsoorlog vanwege het coronavirus helemaal te staken. Dat zou de druk op de economie flink verlichten. Maar zover wil de Amerikaanse regering nog niet gaan. Afgelopen dagen werden dit soort voorstellen telkens weggewimpeld.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
10 uur geleden