VS bereid tot schrappen sommige Chinese heffingen om coronavirus
WASHINGTON (ANP) - Door de coronacrisis lijken de Verenigde Staten zich iets flexibeler op te stellen in de handelsoorlog met China. De Amerikaanse regering denkt na over het schrappen van sommige aanvullende importheffingen op Chinese producten. Het gaat om producten die zouden kunnen helpen om de virusuitbraak te bestrijden.
Het federale handelsbureau USTR maakte afgelopen weken al uitzonderingen voor onder meer Chinese mondkapjes, handschoenen voor gebruik in de zorg en antiseptische doekjes. Bedrijven, overheidsinstanties en ook burgers kunnen momenteel verzoeken indienen voor verdere aanpassingen van de handelstarieven.
Washington legde in de voorbije twee jaar extra importheffingen op voor zo'n 370 miljard dollar aan Chinese producten. Vanuit het bedrijfsleven klonken al oproepen om de handelsoorlog vanwege het coronavirus helemaal te staken. Dat zou de druk op de economie flink verlichten. Maar zover wil de Amerikaanse regering nog niet gaan. Afgelopen dagen werden dit soort voorstellen telkens weggewimpeld.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
2 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Europese NAVO-landen moeten Chinese bedrijven als Huawei uitkopen en voortaan weren van hun netwerken, vinden de Verenigde Staten. Ze zouden daarvoor de extra miljarden euro's mogen gebruiken die ze hebben afgesproken aan hun verdediging te besteden, hebben de VS volgens bronnen van persbureau Bloomberg gezegd.
3 uur geleden