VS bemiddelen wapenstilstand in Noord-Syrië
MANBIJ (ANP/RTR/AFP) - Door de VS gesteunde Koerdische strijders zijn een staakt-het-vuren overeengekomen met door Turkije gesteunde Syrische rebellen in Manbij, een tot voor kort door de Koerden gecontroleerde stad in het noorden van Syrië. De overeenkomst kwam tot stand via Amerikaanse bemiddeling, meldt commandant Mazloum Abdi van de Koerdische strijders, die zichzelf de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) noemen.
Volgens SDF-commandant Abdi was het bestand nodig "om de veiligheid van burgers in Manbij te waarborgen". De afgelopen drie dagen zijn in gevechten om de controle over Manbij zeker 218 mensen gedood, meldt het Syrische Observatorium voor de Rechten van de Mens, een in Engeland gevestigde oorlogsmonitor. De Koerdische strijders zullen zich "zo snel mogelijk" uit het gebied terugtrekken, aldus Abdi.
Zondag meldde de oorlogsmonitor al dat de door Turkije gesteunde strijders de controle hadden veroverd in delen van Manbij.
Eerder woensdag meldden door Turkije gesteunde strijders dat ze de controle over de oostelijke Syrische stad Deir ez-Zor hebben overgenomen. Ook dat gebied stond tot voor kort onder controle van de Koerdische militie SDF. De strijders ondervonden volgens de zender Al Jazeera geen weerstand.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Journalisten van CNN en MS NOW zijn weer toegelaten tot het Witte Huis, melden de desbetreffende media. Eerder op donderdag mochten hun journalisten het gebouw niet betreden, ondanks dat een federale rechter had opgedragen de hen ontzegde toegang tijdelijk te herstellen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International pleit na eigen onderzoek voor het afschaffen van de Amerikaanse vreemdelingenpolitie. "ICE is fundamenteel kapot en kan niet worden gerepareerd", stelt topvrouw Nadia Daar van de Amerikaanse tak van de organisatie in een verklaring.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In de Venezolaanse hoofdstad Caracas zijn honderden mensen de straat opgegaan uit solidariteit met oppositieleider en Nobelprijslaureaat Maria Corina Machado. Die leeft in ballingschap, vanwege aantijgingen van de Venezolaanse regering dat ze zou hebben opgeroepen tot een coup in het land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - CNN, MS NOW en Politico hebben een federale rechtbank om een spoedzitting gevraagd nadat sommigen van hun journalisten ondanks het besluit van de rechter donderdag geen toegang hadden gekregen tot het Witte Huis.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oekraïne-bondgenoten die aangevallen worden door Rusland, moeten terugslaan door de steun aan Oekraïne nog op te voeren, vindt NAVO-topman Mark Rutte. "Zorg dat voor elk incident - hybride of wat dan ook - Oekraïne niet minder, maar meer geld krijgt", zei Rutte na een toespraak in New York.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft donderdag in zijn bijdrage aan het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de VN hard uitgehaald naar de Amerikanen. In een videoboodschap die werd vertoond in New York, hekelt Abbas de keuze van gastland VS om de Palestijnse delegatie geen visum te verlenen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Meer dan 10.000 mensen zijn in Madrid spontaan de straat opgegaan in protest tegen de alsmaar duurder wordende huizenmarkt. De demonstratie kwam op gang nadat Maricarmen Abascal woensdag uit haar appartement werd gezet. De 87-jarige vrouw had daar 71 jaar in gewoond. Dit meldt de Spaanse krant El País.
3 uur geleden