VS beginnen met hulpleveringen vanuit de lucht voor Gaza
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan "binnen enkele dagen" vanuit de lucht hulpgoederen aan Gaza leveren, zei president Joe Biden vrijdag. "We gaan samen met onze vrienden zorgen voor droppings", aldus Biden tegen verslaggevers in het Witte Huis. Onder meer Frankrijk, Jordanië en Nederland hebben al per vliegtuig hulppakketten gedropt in Gaza.
De inwoners van Gaza kampen met ernstige tekorten aan voedsel, water en medicijnen. Woensdag meldde mediaplatform Axios al dat de VS luchtleveringen aan Gaza overwegen, nu Israël de leveringen over land van humanitaire hulp aan Gaza vertraagt en dikwijls simpelweg verhindert. De eerste Amerikaanse leveringen zullen voedsel zijn, zei Witte Huis-woordvoerder John Kirby van de Nationale Veiligheidsraad na Bidens aankondiging.
Eerder vrijdag zei een vertegenwoordiger van de Wereldgezondheidsorganisatie, de Nederlander Rik Peeperkorn, tegen Al Jazeera dat hij "niet tegen" droppings is "omdat het levensreddende interventies kunnen zijn". Maar er kleven ook nadelen aan: luchtleveringen zijn duurder en de hoeveelheid geleverde goederen is kleiner. En: "Het is absoluut niet nodig in Gaza. De eenvoudigste, veiligste en effectiefste manier om hulp aan mensen te verlenen is per vrachtwagen via grensovergangen."
De VS zoeken ook naar alternatieve manieren om hulp bij Gazanen te krijgen, zei Kirby. "We gaan de inspanningen verdubbelen om via Cyprus een maritieme corridor naar Gaza te openen om hopelijk grote hoeveelheden humanitaire hulp over zee te brengen."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens twaalf mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
5 uur geleden