Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS beginnen met hulpleveringen vanuit de lucht voor Gaza

VS beginnen met hulpleveringen vanuit de lucht voor Gaza

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan "binnen enkele dagen" vanuit de lucht hulpgoederen aan Gaza leveren, zei president Joe Biden vrijdag. "We gaan samen met onze vrienden zorgen voor droppings", aldus Biden tegen verslaggevers in het Witte Huis. Onder meer Frankrijk, Jordanië en Nederland hebben al per vliegtuig hulppakketten gedropt in Gaza.

De inwoners van Gaza kampen met ernstige tekorten aan voedsel, water en medicijnen. Woensdag meldde mediaplatform Axios al dat de VS luchtleveringen aan Gaza overwegen, nu Israël de leveringen over land van humanitaire hulp aan Gaza vertraagt en dikwijls simpelweg verhindert. De eerste Amerikaanse leveringen zullen voedsel zijn, zei Witte Huis-woordvoerder John Kirby van de Nationale Veiligheidsraad na Bidens aankondiging.

Eerder vrijdag zei een vertegenwoordiger van de Wereldgezondheidsorganisatie, de Nederlander Rik Peeperkorn, tegen Al Jazeera dat hij "niet tegen" droppings is "omdat het levensreddende interventies kunnen zijn". Maar er kleven ook nadelen aan: luchtleveringen zijn duurder en de hoeveelheid geleverde goederen is kleiner. En: "Het is absoluut niet nodig in Gaza. De eenvoudigste, veiligste en effectiefste manier om hulp aan mensen te verlenen is per vrachtwagen via grensovergangen."

De VS zoeken ook naar alternatieve manieren om hulp bij Gazanen te krijgen, zei Kirby. "We gaan de inspanningen verdubbelen om via Cyprus een maritieme corridor naar Gaza te openen om hopelijk grote hoeveelheden humanitaire hulp over zee te brengen."

Meer uit Buitenland

Russische bewindsman bevestigt dat Rusland Cuba gaat helpen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat Cuba "humanitair helpen" omdat de VS proberen onder meer de olietoevoer naar het eiland te blokkeren. Dit heeft de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov bevestigd. Russische media meldden eerder al dat het Kremlin van plan was binnenkort te hulp te schieten.

7 minuten geleden
Denemarken draagt vier F-35's bij aan Noordpoolmissie NAVO

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Denemarken levert vier F-35-gevechtsvliegtuigen voor de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO. Ook de Verenigde Staten zullen aan de Arctic Sentry-missie bijdragen, zegt defensieminister Troels Lund Poulsen.

40 minuten geleden
Premier Frederiksen spreekt in München met Rubio over Groenland

MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft tijdens de veiligheidsconferentie in München een ontmoeting gepland met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ze zullen het onder meer hebben over Groenland, zei Frederiksen bij aankomst in München.

44 minuten geleden
Media: Trump stuurt vliegdekschip van Venezuela naar Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen het vliegdekschip USS Gerald R. Ford en de bijbehorende militaire schepen naar het Midden-Oosten, melden Amerikaanse media als CBS News en The New York Times (NYT). Die vloot lag voor de kust van Venezuela, maar wordt nu gebruikt om de druk op Iran op te voeren.

1 uur geleden
Slachtoffer noodweer in Catalonië overleden

BARCELONA (ANP) - Een 46-jarige vrouw die zwaar gewond raakte toen ze als gevolg van de harde wind werd getroffen door delen van een losgeraakt dak, is in een ziekenhuis in Barcelona aan haar verwondingen overleden. Ze is vooralsnog het enige omgekomen slachtoffer van het noodweer.

2 uur geleden
Juridisch directeur Goldman Sachs stapt op om banden met Epstein

NEW YORK (ANP/AFP) - De juridisch directeur van Goldman Sachs, Kathryn Ruemmler, stapt op bij de Amerikaanse zakenbank na ophef over haar nauwe banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat liet topman David Solomon weten.

3 uur geleden
Delcy Rodríguez belooft vrije verkiezingen in Venezuela

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.

7 uur geleden