VS beëindigen testverplichting voor wie per vliegtuig binnenkomt
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering kondigt naar verwachting vrijdag aan dat reizigers die per vliegtuig het land binnenkomen geen negatieve coronatest meer hoeven te overleggen. Dat melden diverse Amerikaanse media op basis van regeringsbronnen. De testverplichting vervalt zondag om middernacht.
De Amerikaanse gezondheidsdienst CDC heeft "op basis van de wetenschap en gegevens" vastgesteld dat de testverplichting niet langer nodig is, zei een regeringsfunctionaris tegen CNN. Met dat argument ageerden zowel de reisindustrie als parlementsleden van beide partijen al maanden tegen de testverplichting, die sinds januari 2021 van kracht was.
De CDC beoordeelt zijn beslissing over 90 dagen opnieuw. Mocht bijvoorbeeld een zorgwekkende nieuwe coronavariant de kop opsteken, dan wordt de testverplichting opnieuw ingesteld.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
2 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".
4 uur geleden