
VS beëindigen testverplichting voor wie per vliegtuig binnenkomt
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering kondigt naar verwachting vrijdag aan dat reizigers die per vliegtuig het land binnenkomen geen negatieve coronatest meer hoeven te overleggen. Dat melden diverse Amerikaanse media op basis van regeringsbronnen. De testverplichting vervalt zondag om middernacht.
De Amerikaanse gezondheidsdienst CDC heeft "op basis van de wetenschap en gegevens" vastgesteld dat de testverplichting niet langer nodig is, zei een regeringsfunctionaris tegen CNN. Met dat argument ageerden zowel de reisindustrie als parlementsleden van beide partijen al maanden tegen de testverplichting, die sinds januari 2021 van kracht was.
De CDC beoordeelt zijn beslissing over 90 dagen opnieuw. Mocht bijvoorbeeld een zorgwekkende nieuwe coronavariant de kop opsteken, dan wordt de testverplichting opnieuw ingesteld.
Meer uit Buitenland
LUGANO (ANP) - Inwoners van en bezoekers aan delen van het Alpengebied moeten de komende twee dagen rekening houden met extreem noodweer, meldt Weeronline woensdag. Met name in het zuiden van Zwitserland komt het met bakken uit de hemel. Tot en met vrijdag wordt daar meer dan 400 millimeter neerslag verwacht, gelijk aan wat er normaal in een half jaar valt.
38 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Het werk aan een nieuw Europees gevechtsvliegtuig lijkt verdere vertraging op te lopen. Het was de bedoeling dat Duitsland en Frankrijk het project een dezer dagen zouden vlottrekken, maar daarvoor nemen ze tot eind dit jaar de tijd.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten blijven aanvallen uitvoeren op Gaza-Stad. Volgens het leger zijn er operaties in buitenwijken. Bewoners van de wijk Zeitoun meldden woensdag zware luchtaanvallen met vliegtuigen en drones.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft namens haar land excuses aangeboden voor een eerdere campagne in Groenland waarbij Groenlandse meisjes zonder hun toestemming een spiraaltje kregen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland gaat militairen beter betalen en 18-jarigen bevragen over hun belangstelling voor de krijgsmacht om meer rekruten te trekken. Een dienstplicht komt er nog niet, maar daarvoor worden wel voorbereidingen getroffen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - Inspecteurs van de VN-atoomwaakhond (IAEA) zijn terug in Iran na een afwezigheid van ruim zeven weken. Het is momenteel niet duidelijk wanneer zij hun werkzaamheden hervatten.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Door een Russische luchtaanval zitten volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ruim 100.000 mensen in Oekraïne zonder stroom. De aanval laat volgens hem zien dat Rusland de aanvallen doorzet, ondanks internationale druk om de strijd te beëindigen.
6 uur geleden