Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: baas Wagner-groep 'geobsedeerd' door Bachmoet om mijnen

VS: baas Wagner-groep 'geobsedeerd' door Bachmoet om mijnen

BACHMOET/WASHINGTON (ANP/RTR) - De "obsessie" van de eigenaar van het Wagner-privéleger met de Oekraïense stad Bachmoet heeft volgens de Verenigde Staten alles te maken met zout- en gipsmijnen in de buurt van die plaats. Wagner-baas Jevgeni Prigozjin, ook een trouwe bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin, zou om "financiële redenen" geïnteresseerd zijn in overname van de mijnen.

Al maanden wordt er gevochten om Bachmoet, een stad in de Donetsk met tot voor de oorlog zo'n 80.000 inwoners waar inmiddels nog maar 10.000 mensen wonen. Vooral huurlingen van de Wagner-groep strijden er, terwijl experts stellen dat Bachmoet weinig strategische waarde in de oorlog heeft.

Een bron binnen het Witte Huis zegt nu dat er aanwijzingen zijn dat Prigozjin de grondstoffen uit de mijnen wil exploiteren om de oorlog mee te kunnen bekostigen.

Prigozjin heeft recentelijk toegegeven dat de strijd om Bachmoet moeizaam verloopt. Zo sprak hij van de "Bachmoet-vleesmolen" en liet hij weten dat zijn huurlingenleger soms wekenlang strijdt om één enkel huis te veroveren.

Meer uit Buitenland

Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

1 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

14 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

14 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

15 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

17 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

18 uur geleden