VS: baas Wagner-groep 'geobsedeerd' door Bachmoet om mijnen
BACHMOET/WASHINGTON (ANP/RTR) - De "obsessie" van de eigenaar van het Wagner-privéleger met de Oekraïense stad Bachmoet heeft volgens de Verenigde Staten alles te maken met zout- en gipsmijnen in de buurt van die plaats. Wagner-baas Jevgeni Prigozjin, ook een trouwe bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin, zou om "financiële redenen" geïnteresseerd zijn in overname van de mijnen.
Al maanden wordt er gevochten om Bachmoet, een stad in de Donetsk met tot voor de oorlog zo'n 80.000 inwoners waar inmiddels nog maar 10.000 mensen wonen. Vooral huurlingen van de Wagner-groep strijden er, terwijl experts stellen dat Bachmoet weinig strategische waarde in de oorlog heeft.
Een bron binnen het Witte Huis zegt nu dat er aanwijzingen zijn dat Prigozjin de grondstoffen uit de mijnen wil exploiteren om de oorlog mee te kunnen bekostigen.
Prigozjin heeft recentelijk toegegeven dat de strijd om Bachmoet moeizaam verloopt. Zo sprak hij van de "Bachmoet-vleesmolen" en liet hij weten dat zijn huurlingenleger soms wekenlang strijdt om één enkel huis te veroveren.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.
11 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
11 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
11 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
11 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
11 uur geleden