VS: atoomdeal met Iran in zicht, maar haast geboden
WASHINGTON (ANP) - Een akkoord over het Iraanse nucleaire programma is "in zicht", maar het is wel zaak dat er snel een deal wordt gesloten, zegt de Amerikaanse regering. Onderhandelaars hervatten hun gesprekken dinsdag in Wenen.
De afgelopen weken waren her en der al optimistische geluiden te beluisteren, ook van Iraanse kant. De afloop hangt af "van wat de VS morgen naar Wenen brengen", zei de woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag. "We hebben aanzienlijke vooruitgang geboekt op diverse terreinen."
Washington gaf onlangs aan dat bedrijven en landen die Iran helpen met het civiele kernprogramma niet langer hoeven te vrezen voor Amerikaanse sancties. Als er de komende weken geen overeenstemming komt, kunnen de VS volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken echter mogelijk niet meer aansluiten bij het zogeheten JCPOA-akkoord uit 2015, dat wereldmachten sloten met Teheran om het Iraanse atoomprogramma te beteugelen. De Amerikanen trokken zich in 2018 terug onder toenmalig president Donald Trump, waarna Iran de uraniumproductie opvoerde.
De Franse buitenlandminister Jean-Yves le Drian zei vorige maand ook al dat haast is geboden, want anders is Iran zover met zijn nucleaire ontwikkeling dat het akkoord zinloos wordt.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.
51 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.
1 uur geledenODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
8 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
15 uur geleden