VS: aan Iran gelieerde milities gebombardeerd in Syrië
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben zondag twee luchtaanvallen uitgevoerd op aan Iran gelieerde milities in Syrië. Dat meldde een Amerikaanse defensiebeambte aan persbureau Reuters.
Het bombardement is wellicht vergelding voor aanvallen tegen Amerikaanse troepen in Syrië en Irak. Sinds Israël, een bondgenoot van de VS, de Gazastrook belegert zijn Amerikaanse troepen in het Midden-Oosten al minstens veertig keer aangevallen, veelal door drones en bomaanslagen, maakte Washington vrijdag bekend. Daarbij zouden al 45 Amerikaanse soldaten gewond zijn geraakt.
"De president heeft geen hogere prioriteit dan de veiligheid van Amerikaans personeel, en hij heeft de actie van vandaag bevolen om duidelijk te maken dat de Verenigde Staten zichzelf, hun personeel en hun belangen zullen verdedigen", liet minister van Defensie Lloyd Austin weten in een verklaring.
De operatie is volgens de Amerikaanse functionaris zondagavond uitgevoerd. Eén doelwit zou een wapenopslagplaats zijn geweest. Daarnaast zou nog een commandocentrum zijn gebombardeerd. Er wordt onderzocht of er doden of gewonden zijn gevallen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.
14 minuten geledenTOLEDO (ANP) - Tijdens een festival in de Amerikaanse staat Ohio zijn zaterdagmiddag acht mensen gewond geraakt nadat zij werden beschoten. De politie van de plaats Toledo meldde dat agenten in de omgeving van het Old West End Festival "meerdere slachtoffers van een schietpartij" hadden aangetroffen. "Veel slachtoffers zijn voor behandeling naar nabijgelegen medische voorzieningen gebracht", stelde de politie snel na het schietincident in een bericht op Facebook.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen proberen Iraanse bezittingen in te zetten voor de wederopbouw in bevriende Golfstaten en voor het herstel van de toekomstige schade die Iran daar veroorzaakt. Dat heeft een anonieme, goed ingelichte bron binnen de Amerikaanse regering tegen persbureaus Reuters en Bloomberg gezegd. De mededeling komt een dag na een reeks Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, heeft gezegd dat Noord-Korea nooit afstand zal doen van zijn status als kernmacht. Ook waarschuwde zij dat het land geen enkele bedreiging zal tolereren, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zondag. De Chinese president Xi Jinping brengt maandag voor het eerst in bijna zeven jaar een bezoek aan Noord-Korea. De Chinese regering wil de banden met Pyongyang versterken.
4 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
10 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
11 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.
11 uur geleden