Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: aan Iran gelieerde milities gebombardeerd in Syrië

VS: aan Iran gelieerde milities gebombardeerd in Syrië

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben zondag twee luchtaanvallen uitgevoerd op aan Iran gelieerde milities in Syrië. Dat meldde een Amerikaanse defensiebeambte aan persbureau Reuters.

Het bombardement is wellicht vergelding voor aanvallen tegen Amerikaanse troepen in Syrië en Irak. Sinds Israël, een bondgenoot van de VS, de Gazastrook belegert zijn Amerikaanse troepen in het Midden-Oosten al minstens veertig keer aangevallen, veelal door drones en bomaanslagen, maakte Washington vrijdag bekend. Daarbij zouden al 45 Amerikaanse soldaten gewond zijn geraakt.

"De president heeft geen hogere prioriteit dan de veiligheid van Amerikaans personeel, en hij heeft de actie van vandaag bevolen om duidelijk te maken dat de Verenigde Staten zichzelf, hun personeel en hun belangen zullen verdedigen", liet minister van Defensie Lloyd Austin weten in een verklaring.

De operatie is volgens de Amerikaanse functionaris zondagavond uitgevoerd. Eén doelwit zou een wapenopslagplaats zijn geweest. Daarnaast zou nog een commandocentrum zijn gebombardeerd. Er wordt onderzocht of er doden of gewonden zijn gevallen.

Meer uit Buitenland

Zelensky zegt 'klaar' te zijn voor referendum over vredesplan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zes dagen.

1 uur geleden
Russen: laatste stap nodig voor oplossing Oekraïne-conflict

MOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.

2 uur geleden
Israël eerste land dat afgescheiden Somaliland erkent

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.

3 uur geleden
Oud-premier Maleisië krijgt opnieuw cel in corruptieschandaal

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.

5 uur geleden
Ontmoeting Zelensky en Trump aanstaande zondag

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.

5 uur geleden
Kremlin: nieuwe onderhandelingen over Oekraïne met VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de VS hebben ingestemd verder te onderhandelen over een vredesakkoord voor Oekraïne. Dat meldt het Kremlin, dat stelt dat er contact is geweest met de Amerikaanse delegatie nadat Rusland afgelopen weekend van de VS voorstellen had ontvangen rond een mogelijk akkoord.

6 uur geleden
Meerdere doden bij aanslag op moskee in het Syrische Homs

HOMS (ANP/RTR/AFP) - Bij een aanslag in een alawitische moskee in de Syrische stad Homs zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Syrische staatspersbureau Sana. Volgens het ministerie van Volksgezondheid raakten zeker achttien anderen gewond, al kan dat aantal nog oplopen, aldus een functionaris.

7 uur geleden