Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: aan Iran gelieerde milities gebombardeerd in Syrië

VS: aan Iran gelieerde milities gebombardeerd in Syrië

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben zondag twee luchtaanvallen uitgevoerd op aan Iran gelieerde milities in Syrië. Dat meldde een Amerikaanse defensiebeambte aan persbureau Reuters.

Het bombardement is wellicht vergelding voor aanvallen tegen Amerikaanse troepen in Syrië en Irak. Sinds Israël, een bondgenoot van de VS, de Gazastrook belegert zijn Amerikaanse troepen in het Midden-Oosten al minstens veertig keer aangevallen, veelal door drones en bomaanslagen, maakte Washington vrijdag bekend. Daarbij zouden al 45 Amerikaanse soldaten gewond zijn geraakt.

"De president heeft geen hogere prioriteit dan de veiligheid van Amerikaans personeel, en hij heeft de actie van vandaag bevolen om duidelijk te maken dat de Verenigde Staten zichzelf, hun personeel en hun belangen zullen verdedigen", liet minister van Defensie Lloyd Austin weten in een verklaring.

De operatie is volgens de Amerikaanse functionaris zondagavond uitgevoerd. Eén doelwit zou een wapenopslagplaats zijn geweest. Daarnaast zou nog een commandocentrum zijn gebombardeerd. Er wordt onderzocht of er doden of gewonden zijn gevallen.

Meer uit Buitenland

Kushner bij ontmoeting tussen Witkoff en Poetin

MOSKOU (ANP/AFP) - Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is dinsdag bij de ontmoeting tussen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en de Russische president Vladimir Poetin. Zij gaan het onder meer hebben over het stoppen van de oorlog in Oekraïne.

1 uur geleden
Dodental door noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië loopt opnieuw op

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental als gevolg van het noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië is opnieuw opgelopen. Meer dan 1200 mensen kwamen om door overstromingen en aardverschuivingen in Indonesië, Maleisië, Sri Lanka en Thailand. Honderden mensen worden nog vermist.

2 uur geleden
Israël doodt twee Palestijnse verdachten op Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt twee Palestijnse verdachten op de Westelijke Jordaanoever te hebben doodgeschoten. Die zouden aanvallen hebben uitgevoerd op Israëlische militairen, met drie gewonden tot gevolg.

2 uur geleden
Paus sluit eerste buitenlandreis af met grote mis in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in de Libanese hoofdstad Beiroet een mis gehouden die door meer dan 100.000 mensen is bezocht. Daarmee rondde hij zijn eerste buitenlandse reis als paus af.

2 uur geleden
Oekraïens leger ontkent inname Pokrovsk door Rusland

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.

4 uur geleden
Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.

5 uur geleden
VS vinden het niet nodig dat Rubio bij NAVO-overleg is

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.

5 uur geleden