Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: aan Iran gelieerde milities gebombardeerd in Syrië

VS: aan Iran gelieerde milities gebombardeerd in Syrië

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben zondag twee luchtaanvallen uitgevoerd op aan Iran gelieerde milities in Syrië. Dat meldde een Amerikaanse defensiebeambte aan persbureau Reuters.

Het bombardement is wellicht vergelding voor aanvallen tegen Amerikaanse troepen in Syrië en Irak. Sinds Israël, een bondgenoot van de VS, de Gazastrook belegert zijn Amerikaanse troepen in het Midden-Oosten al minstens veertig keer aangevallen, veelal door drones en bomaanslagen, maakte Washington vrijdag bekend. Daarbij zouden al 45 Amerikaanse soldaten gewond zijn geraakt.

"De president heeft geen hogere prioriteit dan de veiligheid van Amerikaans personeel, en hij heeft de actie van vandaag bevolen om duidelijk te maken dat de Verenigde Staten zichzelf, hun personeel en hun belangen zullen verdedigen", liet minister van Defensie Lloyd Austin weten in een verklaring.

De operatie is volgens de Amerikaanse functionaris zondagavond uitgevoerd. Eén doelwit zou een wapenopslagplaats zijn geweest. Daarnaast zou nog een commandocentrum zijn gebombardeerd. Er wordt onderzocht of er doden of gewonden zijn gevallen.

Meer uit Buitenland

Cuba getroffen door tweede landelijke stroomstoring in één week

HAVANA (ANP/AFP) - Een stroomstoring heeft zaterdag heel Cuba getroffen, meldt het Cubaanse ministerie van Energie. Het is de tweede keer in minder dan een week tijd dat het hele land zonder stroom zit. Het eiland kampt met een ernstige energiecrisis door een Amerikaans olie-embargo.

5 uur geleden
Trump dreigt Iran met aanval op energiecentrales

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gedreigd dat de VS Iraanse energiecentrales zullen aanvallen als Iran de Straat van Hormuz niet binnen 48 uur heropent. Iran heeft die strategisch gelegen doorvaarroute tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan vrijwel afgesloten na het begin van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. Dat leidt tot sterk gestegen mondiale gas- en olieprijzen.

5 uur geleden
Tientallen gewonden bij aanval op zuiden Israël

ARAD (ANP/AFP) - Israëlische brandweerlieden meldden dat een "voltreffer" van een Iraanse raket op de Zuid-Israëlische stad Arad zaterdag grote schade heeft aangericht. Volgens medische hulpverleners raakten zeker 59 mensen gewond.

7 uur geleden
Doden na Oekraïense aanval op Belgorod

BELGOROD (ANP/DPA) - In de Russische regio Belgorod zijn zeker vier vrouwen omgekomen door Oekraïense beschietingen. Dat heeft de regionale gouverneur gemeld. De doden vielen in het dorp Smorodino, enkele kilometers van de grens met Oekraïne. Ze waren in een pand dat werd getroffen. Een andere vrouw werd zwaargewond onder het puin vandaan gehaald.

9 uur geleden
Grote demonstratie in Praag tegen Tsjechische regering

PRAAG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Honderdduizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in de Tsjechische hoofdstad Praag om te demonstreren tegen de rechts-populistische regering van premier Andrej Babiš. Volgens de organisatie waren er tot 250.000 deelnemers bijeen.

11 uur geleden
VS zeggen al meer dan 8000 doelen in Iran te hebben aangevallen

TAMPA (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tijdens drie weken oorlog meer dan 8000 doelen aangevallen, claimt admiraal Brad Cooper in een videoboodschap op X. Ook zei hij dat de Amerikanen een Iraanse bunker hebben aangevallen. Daarin zouden wapens zijn opgeslagen die een bedreiging vormden voor de olie- en gastransporten in de Straat van Hormuz.

11 uur geleden
VK veroordeelt Iraanse poging basis Diego Garcia te raken

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.

16 uur geleden