VS: aan Iran gelieerde milities gebombardeerd in Syrië
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben zondag twee luchtaanvallen uitgevoerd op aan Iran gelieerde milities in Syrië. Dat meldde een Amerikaanse defensiebeambte aan persbureau Reuters.
Het bombardement is wellicht vergelding voor aanvallen tegen Amerikaanse troepen in Syrië en Irak. Sinds Israël, een bondgenoot van de VS, de Gazastrook belegert zijn Amerikaanse troepen in het Midden-Oosten al minstens veertig keer aangevallen, veelal door drones en bomaanslagen, maakte Washington vrijdag bekend. Daarbij zouden al 45 Amerikaanse soldaten gewond zijn geraakt.
"De president heeft geen hogere prioriteit dan de veiligheid van Amerikaans personeel, en hij heeft de actie van vandaag bevolen om duidelijk te maken dat de Verenigde Staten zichzelf, hun personeel en hun belangen zullen verdedigen", liet minister van Defensie Lloyd Austin weten in een verklaring.
De operatie is volgens de Amerikaanse functionaris zondagavond uitgevoerd. Eén doelwit zou een wapenopslagplaats zijn geweest. Daarnaast zou nog een commandocentrum zijn gebombardeerd. Er wordt onderzocht of er doden of gewonden zijn gevallen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De druk op de Britse premier Keir Starmer om af te treden neemt verder toe. Het aantal partijgenoten dat oproept tot zijn vertrek, is toegenomen tot circa negentig. Intussen heeft hij een kort overleg gehad met een potentiële uitdager, de minister van Volksgezondheid Wes Streeting.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
11 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
13 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
13 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
14 uur geleden