Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VRT Nieuws: Belgische tijdschriften schreven artikelen met AI

VRT Nieuws: Belgische tijdschriften schreven artikelen met AI

BRUSSEL (ANP) - Bij verschillende Belgische tijdschriften is kunstmatige intelligentie (AI) gebruikt om artikelen te schrijven, zonder dat voor lezers duidelijk te maken. Dat schrijft VRT Nieuws op basis van eigen onderzoek. Bij het magazine Elle was in april en mei meer dan de helft van de artikelen geschreven door verzonnen personen met behulp van AI.

Volgens VRT Nieuws werd ook bij magazines Marie Claire, Forbes en Psychologies gebruikgemaakt van verzonnen profielen en AI-gegenereerde inhoud. Uitgever Ventures Media zei in een reactie tegen VRT Nieuws dat het ging om een test. "We genereren artikels die volledig door AI zijn gemaakt en niet redactioneel zijn nagelezen. Binnen het kader van de test zijn aliassen gebruikt. Het blijft wel beperkt en het staat los van de redactie."

Het bedrijf zegt ook dat het zijn koers inmiddels heeft gewijzigd. "We begrijpen dat het gebruik van aliassen tot verwarring kan leiden en daarom hebben we die werkwijze nu ook aangepast om het in de toekomst duidelijker te maken en het ook aan te geven dat de content is gemaakt door gebruik van AI." Bij artikelen waar VRT Nieuws over schrijft staat nu onderaan de tekst "deze inhoud werd gegenereerd met behulp van AI."

Meer uit Buitenland

Trump: NAVO wacht 'zware' toekomst als landen niet helpen in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.

5 minuten geleden
WSJ: VS willen coalitie voor escorteren schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

3 uur geleden
Iran arresteert 500 mensen om doorspelen informatie aan vijanden

TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.

5 uur geleden
Israël: grensovergang Rafah heropent woensdag met beperkingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.

6 uur geleden
Gewonden bij raketaanval op vliegveld Bagdad

BAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.

6 uur geleden
Netanyahu reageert met video op Iraanse geruchten over zijn dood

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.

7 uur geleden
Tienduizenden Hongaren bezoeken verkiezingsmarsen Orbán en Magyar

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.

9 uur geleden