Vrouwenfanclub F1 wil gesprek over grensoverschrijdend gedrag
ZANDVOORT (ANP) - De fanclub Formule 1 Vrouwen heeft vijftien meldingen gekregen van vrouwelijke bezoekers over grensoverschrijdend gedrag tijdens de race in Zandvoort. Maar oprichter Svenja Tillemans vermoedt dat veel meer vrouwen hiermee te maken hebben gehad. De fanclub wil in gesprek met het circuit om een einde te maken aan vrouwonvriendelijk gedrag rondom de races.
Tillemans hoorde verhalen van vrouwen die in hun billen werden geknepen of bier over zich heen kregen. Het circuit communiceerde een speciaal telefoonnummer waar vrouwen zich konden beklagen. "Hier zijn vijf meldingen binnengekomen, maar er was bijna geen bereik op het circuit. Ik weet dat een aantal vrouwen naar beveiligers is gestapt, maar die verwezen door naar de politie, die buiten stond. Dan krijg je het 'laat maar-effect' en dat is jammer."
Hoewel ze erkent dat het lastig is dit soort gedrag in een mensenmassa aan te pakken, ziet ze wel mogelijkheden zoals het inperken van het alcoholgebruik. Ook pleit ze voor meer controle op het circuit en zouden coureurs volgens Tillemans kunnen oproepen van elkaar af te blijven. Eerder deden vrouwen hun beklag over seksisme bij de Grote Prijs van Oostenrijk.
Nog geen aangiftes
Ze denkt dat vrouwen het gedrag vaak voor lief nemen, omdat ze toch graag naar de race willen. "Met het idee: ik weet waar ik heen ga, het moet maar even. Ik vraag me af of je dan uiteindelijk wel echt een leuk weekend hebt gehad. Ik denk het niet."
De politie heeft nog geen aangiftes binnen van seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de race, zegt een woordvoerder. Wel is er contact gezocht met een vrouw die op sociale media aangaf dat ze was belaagd door een dronken mannelijke bezoeker. "We hebben nog geen contact met haar."
De politie arresteerde in de loop van de zondagmiddag een man buiten het circuit voor schennispleging. Hij verzette zich bij zijn arrestatie en had pepperspray bij zich. Het is niet duidelijk of hij die ook heeft gebruikt. De man zit nog vast.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Persoonlijke gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen zijn ingezien door hackers. Het gaat onder meer om namen, telefoonnummers en locatiegegevens, schrijven de staatssecretarissen van Justitie en van Binnenlandse Zaken in een brief aan de Tweede Kamer. Om hoeveel mensen het gaat, zeggen ze niet.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meldpunt 144, voor mishandeling en verwaarlozing van dieren, kreeg in 2025 meer meldingen dan in 2024. Met ruim 155.000 meldingen kreeg het meldpunt 10 procent meer telefoontjes dan in 2024.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijdag gepubliceerde inschatting over hoeveel opvangplekken provincies en gemeenten moeten regelen voor asielzoekers geeft "duidelijkheid en richting". Dat zegt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Zuid-Holland moeten gemeenten nog voor 11.400 extra opvangplekken zorgen voor asielzoekers, meldt de nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA). In de zogenoemde capaciteitsraming heeft hij bekendgemaakt hoeveel opvangplekken elke provincie moet verzorgen. Alle provincies komen samen nog 38.000 plekken tekort, meldde Van den Brinks voorganger Mona Keijzer (BBB) eerder al.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten doet iedere week aangifte van homohaat. Hij krijgt iedere dag bedreigingen binnen vanwege zijn geaardheid, zei hij tijdens de wekelijkse persconferentie met de premier.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) wil dat zijn bewindspersonen voortaan beter nadenken voordat ze iets op sociale media zetten. Hij zei dat in reactie op een Instagram-post van minister en partijgenoot Hans Vijlbrief waar ophef over is ontstaan.
8 uur geleden