Vrouwenbondscoach Parsons in technische adviesgroep FIFA
ZÜRICH (ANP) - Mark Parsons, de bondscoach van de Nederlandse voetbalvrouwen, maakt deel uit van een nieuw op te richten technische adviesgroep van de FIFA. De groep van 21 mensen concentreert zich op de groei en vooruitgang van het vrouwenvoetbal. Nederlanders ontbreken in de adviesgroep, die onder leiding staat van Jill Ellis. Zij won de laatste twee WK's met de Amerikaanse voetbalsters.
"Ik ben vereerd dat ik door de FIFA ben gekozen om dit project te leiden", aldus Ellis. "De groei van het vrouwenvoetbal is een belangrijke doelstelling voor de FIFA. Zoals bij elk initiatief is voor ons nu de eerste stap om zoveel mogelijk informatie te verzamelen. Daarna moeten we de volgende stappen zetten om te bepalen hoe deze adviesgroep een tastbare verandering kan betekenen voor de groei en vooruitgang van het vrouwenvoetbal."
De adviesgroep bestaat uit spelers, coaches, scheidsrechters, bestuurders, sportwetenschappers van de zes continentale voetbalfederaties.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.
34 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
17 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
22 uur geleden