Vrouwenbondscoach Parsons in technische adviesgroep FIFA
ZÜRICH (ANP) - Mark Parsons, de bondscoach van de Nederlandse voetbalvrouwen, maakt deel uit van een nieuw op te richten technische adviesgroep van de FIFA. De groep van 21 mensen concentreert zich op de groei en vooruitgang van het vrouwenvoetbal. Nederlanders ontbreken in de adviesgroep, die onder leiding staat van Jill Ellis. Zij won de laatste twee WK's met de Amerikaanse voetbalsters.
"Ik ben vereerd dat ik door de FIFA ben gekozen om dit project te leiden", aldus Ellis. "De groei van het vrouwenvoetbal is een belangrijke doelstelling voor de FIFA. Zoals bij elk initiatief is voor ons nu de eerste stap om zoveel mogelijk informatie te verzamelen. Daarna moeten we de volgende stappen zetten om te bepalen hoe deze adviesgroep een tastbare verandering kan betekenen voor de groei en vooruitgang van het vrouwenvoetbal."
De adviesgroep bestaat uit spelers, coaches, scheidsrechters, bestuurders, sportwetenschappers van de zes continentale voetbalfederaties.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
6 uur geleden