Vrouwen Zuid-Korea baren wereldwijd minste baby's
SEOUL (ANP) - Het vruchtbaarheidscijfer in Zuid-Korea is naar een nieuw dieptepunt gezakt. Het cijfer daalde naar 0,81 kind per vrouw. Daarmee verstevigt het land zijn positie als minst vruchtbare land ter wereld, meldt de Britse omroep BBC.
Zuid-Korea registreerde in 2018 voor het eerst minder dan één kind per vrouw. Ter vergelijking: het gemiddelde in de modernste economieën ter wereld is 1,6 kinderen.
Landen hebben minstens twee kinderen per vrouw nodig - een percentage van 2,1 - om hun bevolking op dezelfde omvang te houden, zonder migratie. Vruchtbaarheidscijfers zijn de afgelopen zes decennia "aanzienlijk gedaald", zegt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling. Maar de trend is bijzonder uitgesproken in Zuid-Korea, waar de gezinsgrootte binnen enkele generaties is afgenomen. Begin jaren zeventig kregen vrouwen er gemiddeld vier kinderen. In 2020 had Zuid-Korea voor het eerst meer sterfgevallen dan geboorten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inlichtingendiensten denken dat de Iraanse krijgsmacht zich sneller weet te herpakken dan verwacht, meldt CNN op basis van vier bronnen. Twee bronnen die bekend zijn met de verslagen, zeggen dat het land een deel van de droneproductie alweer heeft hervat. Het land zou daarvoor het staakt-het-vuren dat zes weken geleden werd afgekondigd hebben benut.
42 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse topmilitair die bemiddelt tussen Iran en de VS reist donderdag weer naar Teheran, meldt het Iraanse persbureau ISNA. Veldmaarschalk Asim Munir is er volgens het persbureau om de "gesprekken en consultaties" voort te zetten.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse buitenlandminister Radoslaw Sikorski heeft de Israëlische vertegenwoordiger in zijn land ontboden na de arrestatie van Gaza-activisten in internationale wateren. Onder hen zijn ook Poolse burgers.
1 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft de levering gemeld van nucleaire munitie aan een opslagfaciliteit in Belarus. Deze stap maakt volgens een verklaring deel uit van grote militaire oefeningen met nucleair arsenaal.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse regering heeft de politie opdracht gegeven senator Ronald dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd op verdenking van misdaden tegen de menselijkheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.
7 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.
9 uur geleden