Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouwen waren 'loslopend wild' en 'prooi' op redactie NOS Sport

Vrouwen waren 'loslopend wild' en 'prooi' op redactie NOS Sport

HILVERSUM (ANP) - Op de redactie van NOS Sport hebben veel medewerkers vormen van seksuele intimidatie meegemaakt of gezien. Vrouwen werden gezien als "loslopend wild" en voelden zich een "prooi", zo staat in het rapport van de Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) van Martin van Rijn over grensoverschrijdend gedrag bij de publieke omroep. Een vragenlijst van de commissie is ingevuld door 96 medewerkers van NOS Sport, 185 van NOS Nieuws en 156 van overige onderdelen van de NOS, zoals ICT en evenementen van de omroep. Ook meldden 33 mensen zich die wilden vertellen over hun ervaringen, waarvan 17 over NOS Sport.

Bij NOS Sport maakte mee of zag het merendeel van de ondervraagden, 85 procent, vormen van pesten, intimidatie, seksisme en discriminatie. Bij NOS Nieuws is dit aantal 84 procent. Bij NOS Sport zijn echter vaker voorbeelden gegeven van "aanhoudende verzoeken van collega's voor intiem of seksueel contact, die in de ogen van gesprekspartners ongepast waren". Bij beide afdelingen zou er ook sprake zijn geweest van ongewenst fysiek contact en "(geheime) intieme relaties op de werkvloer tussen (in)formeel leidinggevenden en ondergeschikten". De vermeende relaties hadden volgens de respondenten ook gevolgen voor anderen, zoals onder meer "ongelijkheid op de werkvloer ".

Vrouwen die op beide afdelingen niet ingingen op seksuele avances of seksueel contact hebben afgebroken zouden daarnaast zijn weggepest. Ook pestgedrag zou vaak zijn gezien of ervaren op de redacties. Zo geeft 23 procent van NOS Sport en 23 procent van NOS Nieuws aan discriminatie te hebben ervaren. Het zou vooral gaan om racisme, maar ook onder meer homofobie werd genoemd.

Egbers

Volgens de ondervraagde medewerkers zijn er diverse meldingen gedaan, maar zijn ze ontevreden over de opvolging daarvan. De directie heeft in gesprekken met de commissie aangegeven dat er voor 2022 geen klachten of meldingen zijn binnengekomen "waarvan zij vonden: 'er is echt iets aan de hand'". Wel is er naar aanleiding van opmerkingen over de bestuursstijl bij NOS Sport gesproken met de hoofdredactie.

In het rapport worden geen specifieke namen genoemd, maar wel publiceerde de Volkskrant vorig jaar een artikel over wangedrag bij NOS Sport. Presentator Tom Egbers werd daarin genoemd en zou een vrouw met wie hij een affaire had gehad, hebben geïntimideerd en gepest. Egbers heeft hiervoor spijt betuigd en stopte "in goed overleg" met zijn werk.

Meer uit Binnenland

Weeronline verwacht stralende dagen met kans op 20 graden

HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.

4 uur geleden
Vijf mensen opgepakt na vondst hennepkwekerij in Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.

6 uur geleden
Iran wijst wapenstilstand zonder garanties af, aldus ministerie

TEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

6 uur geleden
Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

17 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

20 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

23 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

1 dag geleden