Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouwen waren 'loslopend wild' en 'prooi' op redactie NOS Sport

Vrouwen waren 'loslopend wild' en 'prooi' op redactie NOS Sport

HILVERSUM (ANP) - Op de redactie van NOS Sport hebben veel medewerkers vormen van seksuele intimidatie meegemaakt of gezien. Vrouwen werden gezien als "loslopend wild" en voelden zich een "prooi", zo staat in het rapport van de Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) van Martin van Rijn over grensoverschrijdend gedrag bij de publieke omroep. Een vragenlijst van de commissie is ingevuld door 96 medewerkers van NOS Sport, 185 van NOS Nieuws en 156 van overige onderdelen van de NOS, zoals ICT en evenementen van de omroep. Ook meldden 33 mensen zich die wilden vertellen over hun ervaringen, waarvan 17 over NOS Sport.

Bij NOS Sport maakte mee of zag het merendeel van de ondervraagden, 85 procent, vormen van pesten, intimidatie, seksisme en discriminatie. Bij NOS Nieuws is dit aantal 84 procent. Bij NOS Sport zijn echter vaker voorbeelden gegeven van "aanhoudende verzoeken van collega's voor intiem of seksueel contact, die in de ogen van gesprekspartners ongepast waren". Bij beide afdelingen zou er ook sprake zijn geweest van ongewenst fysiek contact en "(geheime) intieme relaties op de werkvloer tussen (in)formeel leidinggevenden en ondergeschikten". De vermeende relaties hadden volgens de respondenten ook gevolgen voor anderen, zoals onder meer "ongelijkheid op de werkvloer ".

Vrouwen die op beide afdelingen niet ingingen op seksuele avances of seksueel contact hebben afgebroken zouden daarnaast zijn weggepest. Ook pestgedrag zou vaak zijn gezien of ervaren op de redacties. Zo geeft 23 procent van NOS Sport en 23 procent van NOS Nieuws aan discriminatie te hebben ervaren. Het zou vooral gaan om racisme, maar ook onder meer homofobie werd genoemd.

Egbers

Volgens de ondervraagde medewerkers zijn er diverse meldingen gedaan, maar zijn ze ontevreden over de opvolging daarvan. De directie heeft in gesprekken met de commissie aangegeven dat er voor 2022 geen klachten of meldingen zijn binnengekomen "waarvan zij vonden: 'er is echt iets aan de hand'". Wel is er naar aanleiding van opmerkingen over de bestuursstijl bij NOS Sport gesproken met de hoofdredactie.

In het rapport worden geen specifieke namen genoemd, maar wel publiceerde de Volkskrant vorig jaar een artikel over wangedrag bij NOS Sport. Presentator Tom Egbers werd daarin genoemd en zou een vrouw met wie hij een affaire had gehad, hebben geïntimideerd en gepest. Egbers heeft hiervoor spijt betuigd en stopte "in goed overleg" met zijn werk.

Meer uit Binnenland

Dode bij woningbrand in Oldenzaal

OLDENZAAL (ANP) - Bij een brand in een woning in het Twentse Oldenzaal is zondagmiddag iemand om het leven gekomen. Dat laat de brandweer weten. Ook zijn er familieleden die rook hebben ingeademd. Volgens een brandweerwoordvoerder zijn twee personen naar het ziekenhuis gebracht.

1 uur geleden
Twee Nederlandse Flotilla-opvarenden aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Twee van de Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn iets na 17.00 uur vanuit Istanbul geland op Schiphol. De twee activisten, Osman Tastan en Anas Mohamad, werden daar onder luid applaus en gejoel verwelkomd door zeker dertig medestanders. Zij hadden onder meer Palestijnse vlaggen bij zich en riepen 'Viva Palestina' toen het tweetal de aankomsthal binnenkwam. Eerder scandeerden ze al leuzen als 'Free Palestine', 'Osman we are proud of you' en 'Anas we are proud of you'.

1 uur geleden
Geschrapte Sef: wees stil op 4 mei, maar spreek je daarna wel uit

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Sef heeft zondag een oproep gedaan aan Nederland om op 4 mei stil te zijn voor de slachtoffers van oorlogen, maar om zich de rest van het jaar wel uit te spreken over alle internationale conflicten en oorlogsslachtoffers. Hij deed de oproep op Instagram. De rapper meldde twee maanden geleden dat het Nationaal Comité 4 en 5 mei hem had geschrapt als ambassadeur voor de vrijheid. Volgens Sef had dat te maken met zijn uitlatingen over de oorlog in Gaza.

2 uur geleden
Agent gewond geraakt bij vernielingen IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij de ongeregeldheden in IJsselstein zijn zaterdagnacht politieagenten belaagd en met vuurwerk bestookt. Een agent raakte gewond doordat het vuurwerk bij zijn hoofd ontplofte. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis, meldt de politie.

3 uur geleden
Burgemeester Loosdrecht: draagvlak niet los te zien van Den Haag

LOOSDRECHT (ANP) - Het afnemende draagvlak voor de opvang van asielzoekers is niet los te koppelen van het kabinetsbeleid. Dat zei waarnemend burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren zondag in het tv-programma Buitenhof.

5 uur geleden
Onderzoek: extreemrechts gebruikt bezorgde burgers om te groeien

AMSTERDAM (ANP) - Recente lokale protesten tegen de komst van asielzoekerscentra en -opvang zijn opgestookt door het extreemrechtse netwerk Identitair Verzet (IDV), dat na een stillere periode weer in opkomst is. Dat zegt het onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP). Identitair Verzet is volgens JfP de Nederlandse tak van een internationale, extreemrechtse organisatie, die de stem van de gewone burger kaapt, zonder dat die het in de gaten heeft.

5 uur geleden
Burgemeester: brute nacht in IJsselstein door 'gajes'

IJSSELSTEIN (ANP) - Afgelopen nacht was "bruut" voor IJsselstein, zegt burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente. Relschoppers vernielden daar delen van het stadhuis en het naastgelegen theater. De burgemeester zegt het geweld te verafschuwen.

6 uur geleden