Vrouwen verdienden in 2019 14 procent minder dan mannen
DEN HAAG (ANP) - Het verschil tussen het salaris van mannen en vrouwen is in 2019 opnieuw kleiner geworden. Het gemiddelde bruto-uurloon van vrouwen was volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek 14 procent lager dan het gemiddelde bruto-uurloon van mannen.
Het verschil wordt elk jaar kleiner, aldus het CBS. Sinds 1995 is het loonverschil tussen mannen en vrouwen met gemiddeld 0,5 procent per jaar teruggelopen.
Volgens het CBS wordt het verschil verklaard door de banen met een loon van minstens 30 euro per uur. Daarin zijn mannen oververtegenwoordigd; aan een kwart van alle mannen wordt minstens 30 euro per uur betaald, terwijl dat bij vrouwen met 14 procent aanzienlijk minder is.
In vijf op de zes banen wordt minder dan 30 euro per uur verdiend. Bij die banen zijn de gemiddelde uurlonen van mannen en vrouwen nagenoeg gelijk aan elkaar.
Netto-uurloon
Vrouwen hadden in 2019 gemiddeld wel een hoger netto-uurloon: 16,64 euro om 16,95 euro. Dat vrouwen een hoger netto-uurloon hadden, komt doordat beter betaalde banen ook zwaarder belast worden.
In 2019 was het gemiddelde jaarloon, inclusief bijzondere beloningen, van vrouwen 38 procent lager dan dat van mannen. Dat verschil wordt grotendeels verklaard door het lagere aantal uren dat door vrouwen gewerkt werd: mannen werkten gemiddeld 33 uur per week, vrouwen 25 uur.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
3 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
4 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
6 uur geleden