Vrouwen slikken even vaak als mannen ADHD-medicatie
DEN HAAG (ANP) - Het aantal vrouwen dat ADHD-medicatie slikt, is sinds afgelopen jaar nagenoeg gelijk aan het aantal mannen dat deze medicatie gebruikt. Het afgelopen jaar nam het gebruik onder vrouwen met 20 procent toe, nog niet eerder steeg het zo hard. Ruim 27 op de duizend volwassen vrouwen gebruikten de medicijnen, becijfert Stichting Farmaceutische Kengetallen (SFK).
SFK baseert zich op cijfers van nagenoeg alle openbare apotheken. De medicijnen die het meest worden voorgeschreven bij de aandachtsstoornis zijn methylfenidaat, dexamfetamine, lisdexamfetamine, atomoxetine en guanfacine. De stichting ziet dat het gebruik de afgelopen vijf jaar is toegenomen. In 2019 slikten nog 1,6 procent van de vrouwen de medicijnen en ruim 2,1 procent van de mannen. Het gaat hier om volwassenen van 18 tot en met 49 jaar.
Ook onder meisjes van 6 tot en met 17 jaar is het gebruik toegenomen. Onderhand slikt bijna 3 procent van hen de medicijnen. Jongens gebruiken de medicatie meer dan twee keer zo veel. De voorgaande jaren werd het wel minder vaak voorgeschreven aan jongens, alleen in het afgelopen jaar nam het weer iets toe.
Van de vijf genoemde medicijnen wordt methylfenidaat het meest gebruikt, gevolgd door dexamfetamine.
Meer uit Gezond
SOLNA (ANP/DPA) - In Europa zijn dit seizoen meer dan 1000 besmettingen met het westnijlvirus vastgesteld. Het virus is inmiddels opgedoken in vijftien landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker negen mensen hebben dit jaar in Nederland het westnijlvirus opgelopen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Eerder werd al bekend dat één besmet persoon in de provincie Utrecht is overleden.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Mensen die zich veel zorgen maken over maatschappelijke problemen, zoals internationale spanningen, woningnood of klimaat, hebben vaker een psychische aandoening dan mensen met minder zorgen. Dat blijkt uit het NEMESIS-onderzoek van het Trimbos-instituut onder 4688 mensen.
2 dagen geledenEINDHOVEN (ANP) - Een ambulance op zonne-energie, die door studenten in Eindhoven is ontwikkeld, werkt volgens hun universiteit goed. De wagen, die vorige maand werd gepresenteerd, is onlangs getest in een afgelegen gebied in het westen van Kenia. De studenten werkten daarbij samen met hulporganisatie Amref.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - De jeugdgezondheidszorg voor kinderen in asielzoekerscentra wordt ook de komende drie jaar gedaan door de GGD GHOR. Asielminister Bart van den Brink meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het nieuwe contract het gat moet opvullen dat was ontstaan vanaf 1 oktober.
1 week geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Oeganda is definitief voorbij, bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De regering daar had zelf eind juli al verklaard dat het land helemaal ebolavrij was.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Na de gedeeltelijke zonsverduistering van 12 augustus zijn er zeker achttien patiënten geregistreerd met schade aan het netvlies door het kijken in de zon. Volgens het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG) gaat het om vijf kinderen en dertien volwassenen.
2 weken geleden