'Vrouwen profiteren niet van personeelstekort'
AMSTERDAM (ANP) - Jonge vrouwen hebben de afgelopen jaren nauwelijks kunnen profiteren van de krapte op de arbeidsmarkt. Het verschil tussen hun salaris en dat van mannen is de afgelopen twee jaar juist opgelopen. Dat melden weekblad Intermediair en Nyenrode Business Universiteit op basis van hun Nationaal Salaris Onderzoek.
Vrouwen onder de 36 jaar verdienden gemiddeld 6,4 procent minder dan mannen in dezelfde leeftijdsgroep. Twee jaar geleden was dit verschil nog een kleine 5 procent. De personeelstekorten in sommige sectoren zorgen weliswaar voor hogere lonen, maar dat gaat grotendeels aan vrouwen voorbij, aldus Olga Kleinlooh van Intermediair. "Puur het feit dat je een vrouw bent, zorgt er al voor dat je minder verdient."
Gemiddeld verdienen vrouwen 33.750 euro per jaar, ruim 5000 euro minder dan mannen. De kloof wordt echter groter als het opleidingsniveau stijgt. Rekening houdend met het gemiddeld aantal uren dat mannen en vrouwen werken, becijferden Intermediair en Nyenrode dat vrouwen bijna drie weken 'gratis' werken.
Kwart ontevreden
Ruim een kwart van de Nederlanders is ontevreden over zijn loon en bijna een kwart is actief op zoek naar een nieuwe baan. Behalve het salaris tellen bij die afweging ook de wens voor uitdagender werk, meer mogelijkheden voor persoonlijke ontwikkeling, betere secundaire arbeidsvoorwaarden en een kortere reistijd mee.
Voor het Nationaal Salaris Onderzoek werden bijna 44.000 mensen ondervraagd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.
30 minuten geledenATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.
6 uur geleden