'Vrouwen profiteren niet van personeelstekort'
AMSTERDAM (ANP) - Jonge vrouwen hebben de afgelopen jaren nauwelijks kunnen profiteren van de krapte op de arbeidsmarkt. Het verschil tussen hun salaris en dat van mannen is de afgelopen twee jaar juist opgelopen. Dat melden weekblad Intermediair en Nyenrode Business Universiteit op basis van hun Nationaal Salaris Onderzoek.
Vrouwen onder de 36 jaar verdienden gemiddeld 6,4 procent minder dan mannen in dezelfde leeftijdsgroep. Twee jaar geleden was dit verschil nog een kleine 5 procent. De personeelstekorten in sommige sectoren zorgen weliswaar voor hogere lonen, maar dat gaat grotendeels aan vrouwen voorbij, aldus Olga Kleinlooh van Intermediair. "Puur het feit dat je een vrouw bent, zorgt er al voor dat je minder verdient."
Gemiddeld verdienen vrouwen 33.750 euro per jaar, ruim 5000 euro minder dan mannen. De kloof wordt echter groter als het opleidingsniveau stijgt. Rekening houdend met het gemiddeld aantal uren dat mannen en vrouwen werken, becijferden Intermediair en Nyenrode dat vrouwen bijna drie weken 'gratis' werken.
Kwart ontevreden
Ruim een kwart van de Nederlanders is ontevreden over zijn loon en bijna een kwart is actief op zoek naar een nieuwe baan. Behalve het salaris tellen bij die afweging ook de wens voor uitdagender werk, meer mogelijkheden voor persoonlijke ontwikkeling, betere secundaire arbeidsvoorwaarden en een kortere reistijd mee.
Voor het Nationaal Salaris Onderzoek werden bijna 44.000 mensen ondervraagd.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
3 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
3 uur geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
7 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
7 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
8 uur geleden