Vrouwen opnieuw niet welkom bij voetbalduel Iran
TEHERAN (ANP) - Opnieuw is vrouwen de toegang tot een voetbalinterland van Iran geweigerd. Volgens het persbureau Isna was dat oorspronkelijk wel toegestaan. Online hadden 2000 liefhebsters een geldig toegangsbewijs bemachtigd, maar toen zij zich daarmee dinsdag bij het Resa-stadion in Mashad meldden om de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Libanon bij te wonen, bleef de poort voor hen toch dicht.
Dat kwam de verantwoordelijke personen op kritiek te staan van de Iraanse internationals, die dit duel niet zoals gebruikelijk in Teheran afwerkten maar in de religieus zeer conservatieve stad Mashad in het noorden Door deze verhuizing werd al gevreesd dat vrouwelijke supporters niet welkom zouden zijn.
Iran, al gekwalificeerd voor het WK in Qatar, won met 2-0. Feyenoorder Alireza Jahanbakhsh maakte de tweede treffer.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
34 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.
5 uur geleden