Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouwen klagen Twitter aan om mogelijk seksisme bij massaontslag

Vrouwen klagen Twitter aan om mogelijk seksisme bij massaontslag

SAN FRANCISCO (ANP) - Het massaontslag bij Twitter raakte vrouwelijke medewerkers onevenredig hard, stellen voormalige personeelsleden. Ze hebben het door Elon Musk opgekochte en geleide bedrijf voor de rechtbank in San Francisco gesleept, omdat discriminatie op basis van sekse verboden is.

Kort nadat Musk de leiding had overgenomen bij Twitter ontsloeg hij ruim de helft van de 5134 medewerkers. Van alle bij Twitter werkzame vrouwen verloor 57 procent hun baan, terwijl dat bij de mannen 47 procent was, staat in de aanklacht. Bij de meer technische beroepen waren de verhoudingen nog schever. Hier ontsloeg Twitter 68 procent van de vrouwen en 48 procent van de mannen.

De twee indieners van de aanklacht, Carolina Bernal Strifling en Willow Wren Turkal, noemen het geen verrassing dat vrouwen vaker de dupe ware van het massaontslag, aangezien Musk geregeld uitlatingen doet die ze vrouwonvriendelijk noemen. Zo grapte 's werelds rijkste man in een tweet dat hij een school "TITS" zou noemen, wat Engels is voor tieten. Ook twitterde hij dat testosteron geweldig is en hij vrouwen "altijd openlijk heeft aangemoedigd om veel baby's krijgen."

Benadeling vrouwen

Ook het beleid dat Musk invoerde na het massaontslag benadeelt vrouwen, staat in de aanklacht. De Twitter-topman eiste van personeel dat ze lange werkdagen maken op kantoor, wat medewerkers die voor kinderen moeten zorgen alsnog dwong hun baan op te zeggen. De aanklagers vrezen ook dat ontslagen medewerkers worden gedwongen om afstand te doen van hun werknemersrechten om zicht te houden op een ontslagvergoeding.

De rechtszaak, die Striffling en Turkal namens een grotere groep vrouwen zeggen in te dienen, is niet de eerste voor Twitter als gevolg van het massaontslag in november. Eerder klaagden weggestuurde medewerkers het bedrijf aan omdat ze niet volgens de wettelijk verplichte termijn op de hoogte waren gesteld van hun baanverlies.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na opmerking wapenstilstand Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Noorwegen heropent drie gasvelden voor Europese gasvoorziening

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.

4 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt Meta om feeds Instagram en Facebook

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.

5 uur geleden
EU roept VS op handelsdeal te respecteren

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.

7 uur geleden
AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

8 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

9 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

10 uur geleden