Vrouwen in ondergoed protesteren voor Iraanse ambassade Brussel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel hebben dinsdag enkele tientallen vrouwen in hun ondergoed voor de Iraanse ambassade geprotesteerd tegen de arrestatie van de Iraanse activiste Ahoo Daryaei. Zij werd vorige week in Teheran opgepakt toen ze zich in het openbaar had uitgekleed uit protest tegen de strenge kledingvoorschriften voor vrouwen.
De vrouwen in België zeiden tegen persbureau Belga dat ze Daryaei en alle andere vrouwelijke politieke gevangenen in Iran een hart onder de riem willen steken. Ze roepen op de activisten onmiddellijk vrij te laten, zoals Amnesty International eerder deze week ook al eiste. "We moeten Daryaei haar stem versterken en haar actie mogen we niet vergeten", zei een van de organisatoren van het protest. "Dit is een strijd op lange termijn. We zijn natuurlijk niet naïef en weten dat deze acties Daryaei niet zullen bevrijden. Voor mij blijft het wel belangrijk om hierover te spreken en te sensibiliseren"
Volgens de demonstranten is Daryaei dinsdag opgenomen in een centrum voor mensen met een mentale stoornis. De universiteit waar ze werd opgepakt zei na de arrestatie dat de vrouw psychische problemen had.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
6 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
6 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
4 uur geleden