Vrouwen in ondergoed protesteren voor Iraanse ambassade Brussel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel hebben dinsdag enkele tientallen vrouwen in hun ondergoed voor de Iraanse ambassade geprotesteerd tegen de arrestatie van de Iraanse activiste Ahoo Daryaei. Zij werd vorige week in Teheran opgepakt toen ze zich in het openbaar had uitgekleed uit protest tegen de strenge kledingvoorschriften voor vrouwen.
De vrouwen in België zeiden tegen persbureau Belga dat ze Daryaei en alle andere vrouwelijke politieke gevangenen in Iran een hart onder de riem willen steken. Ze roepen op de activisten onmiddellijk vrij te laten, zoals Amnesty International eerder deze week ook al eiste. "We moeten Daryaei haar stem versterken en haar actie mogen we niet vergeten", zei een van de organisatoren van het protest. "Dit is een strijd op lange termijn. We zijn natuurlijk niet naïef en weten dat deze acties Daryaei niet zullen bevrijden. Voor mij blijft het wel belangrijk om hierover te spreken en te sensibiliseren"
Volgens de demonstranten is Daryaei dinsdag opgenomen in een centrum voor mensen met een mentale stoornis. De universiteit waar ze werd opgepakt zei na de arrestatie dat de vrouw psychische problemen had.
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
11 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
12 uur geleden