Vrouwen in ondergoed protesteren voor Iraanse ambassade Brussel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel hebben dinsdag enkele tientallen vrouwen in hun ondergoed voor de Iraanse ambassade geprotesteerd tegen de arrestatie van de Iraanse activiste Ahoo Daryaei. Zij werd vorige week in Teheran opgepakt toen ze zich in het openbaar had uitgekleed uit protest tegen de strenge kledingvoorschriften voor vrouwen.
De vrouwen in België zeiden tegen persbureau Belga dat ze Daryaei en alle andere vrouwelijke politieke gevangenen in Iran een hart onder de riem willen steken. Ze roepen op de activisten onmiddellijk vrij te laten, zoals Amnesty International eerder deze week ook al eiste. "We moeten Daryaei haar stem versterken en haar actie mogen we niet vergeten", zei een van de organisatoren van het protest. "Dit is een strijd op lange termijn. We zijn natuurlijk niet naïef en weten dat deze acties Daryaei niet zullen bevrijden. Voor mij blijft het wel belangrijk om hierover te spreken en te sensibiliseren"
Volgens de demonstranten is Daryaei dinsdag opgenomen in een centrum voor mensen met een mentale stoornis. De universiteit waar ze werd opgepakt zei na de arrestatie dat de vrouw psychische problemen had.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.
3 uur geledenMASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
7 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
12 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
14 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
15 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
15 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
15 uur geleden