Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouwen in ondergoed protesteren voor Iraanse ambassade Brussel

Vrouwen in ondergoed protesteren voor Iraanse ambassade Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel hebben dinsdag enkele tientallen vrouwen in hun ondergoed voor de Iraanse ambassade geprotesteerd tegen de arrestatie van de Iraanse activiste Ahoo Daryaei. Zij werd vorige week in Teheran opgepakt toen ze zich in het openbaar had uitgekleed uit protest tegen de strenge kledingvoorschriften voor vrouwen.

De vrouwen in België zeiden tegen persbureau Belga dat ze Daryaei en alle andere vrouwelijke politieke gevangenen in Iran een hart onder de riem willen steken. Ze roepen op de activisten onmiddellijk vrij te laten, zoals Amnesty International eerder deze week ook al eiste. "We moeten Daryaei haar stem versterken en haar actie mogen we niet vergeten", zei een van de organisatoren van het protest. "Dit is een strijd op lange termijn. We zijn natuurlijk niet naïef en weten dat deze acties Daryaei niet zullen bevrijden. Voor mij blijft het wel belangrijk om hierover te spreken en te sensibiliseren"

Volgens de demonstranten is Daryaei dinsdag opgenomen in een centrum voor mensen met een mentale stoornis. De universiteit waar ze werd opgepakt zei na de arrestatie dat de vrouw psychische problemen had.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse arts loopt ebola op in Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - Een Amerikaanse arts die werkt als zendeling in Congo, is positief getest op ebola nadat hij patiënten had behandeld in een lokaal ziekenhuis. Dat meldt Fox News op gezag van de christelijke hulporganisatie Serge. Volgens die Amerikaanse nieuwszender hebben twee andere Amerikaanse zendelingen ter plaatse, onder wie de vrouw van de besmette arts, geen symptomen. Ook zij werkten met patiënten. Hoe het de arts vergaat, wordt niet gemeld.

33 minuten geleden
Verscherpte controle in VS op reizigers uit delen Afrika om ebola

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezondheidsautoriteiten gaan scherper letten op reizigers die vanuit Congo-Kinshasa, Oeganda en Zuid-Soedan naar de Verenigde Staten komen, of daar onlangs verbleven. Dit naar aanleiding van de uitbraak van ebola in die regio.

2 uur geleden
Deel bewijs tegen verdachte moord op verzekeraar in VS onwettig

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Een deel van het bewijs aangevoerd tegen de van moord verdachte Luigi Mangione (28) is volgens een rechter in New York onwettig verkregen en niet toelaatbaar in het proces. Dat moet 8 september beginnen. Mangione wordt ervan beschuldigd eind 2024 in New York de baas van de zorgverzekeringsonderneming UnitedHealthcare, Brian Thompson, te hebben vermoord.

3 uur geleden
Dertien jaar voor lading cocaïne tussen Kardashian-merkkleding

LONDEN (ANP) - De chauffeur van een vrachtwagen met daarin voor omgerekend 8 miljoen euro aan cocaïne, is in het Verenigd Koninkrijk veroordeeld tot dertien jaar en zes maanden cel. Dat meldt de National Crime Agency (NCA), het Britse agentschap dat zich bezighoudt met georganiseerde misdaad.

4 uur geleden
Sjoerdsma: EU moet meer solidariteit met vluchtelingen tonen

BRUSSEL (ANP) - De gevolgen van de blokkade van de Straat van Hormuz zijn "enorm" en minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking) maakt zich daar "hele grote zorgen over". Hij vindt dat de EU proactiever moet zijn. Zo verwacht hij meer coördinatie van de EU om ervoor te zorgen dat de lidstaten meer gaan doen, zei hij na afloop van een vergadering met zijn EU-collega's in Brussel. Als eerste noemt hij daarbij het tonen van solidariteit met vluchtelingen en ontheemden.

4 uur geleden
EU-ziektecentrum stuurt experts om ebola-uitbraak DRC en Oeganda

STOCKHOLM (ANP) - Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC) gaat experts sturen vanwege de recentste ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC). De experts uit de EU gaan op verzoek van het Afrikaanse Centrum voor Ziektebestrijding en Preventie naar hun hoofdkantoor in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Ze gaan daar helpen bij coördinatie van de ziektebestrijding.

4 uur geleden
NYT: VS willen meer dan militaire rol op Groenland

WASHINGTON (ANP) - In de onderhandelingen over de toekomst van Groenland sorteren de Verenigde Staten voor op een grotere rol dan slechts militair. Dat schrijft The New York Times, dat zich baseert op vele gesprekken met Amerikaanse, Deense en Groenlandse bronnen.

5 uur geleden