Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouwen in Nederland en heel Europa steeds later moeder

Vrouwen in Nederland en heel Europa steeds later moeder

BRUSSEL (ANP) - Vrouwen in Nederland en elders in Europa worden steeds later moeder. De gemiddelde Nederlandse vrouw krijgt inmiddels pas op haar dertigste haar eerste kind, blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.

De leeftijd waarop Nederlandse vrouwen voor het eerst zwanger raken en bevallen stijgt al sinds de jaren zeventig, al leek die ontwikkeling na de millenniumwisseling even stil te vallen. In 2019, waarvan nu de cijfers bekend zijn, lag die leeftijd bij de eerste bevalling voor het eerst boven de dertig. In alle Europese landen wachten vrouwen steeds langer voor ze aan kinderen beginnen, aldus Eurostat.

In een zestal Europese landen zijn vrouwen nog ouder bij hun eerste kind, met Italië (31,3) als koploper. De jongste moeders van Europa wonen in Bulgarije. Een doorsnee Bulgaarse krijgt op haar 26e al haar eerste.

Meer uit Binnenland

Bussen met asielzoekers van Ter Apel onderweg naar Groningen

TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.

5 uur geleden
Patiënt Radboudumc heeft geen ebola, blijkt uit onderzoek

NIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.

6 uur geleden
Tientallen activisten aangehouden na spoorblokkade Utrecht CS

UTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.

6 uur geleden
Lokaal eerste tropische dag, parkeerplaatsen stranden vol

ZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.

10 uur geleden
Hart voor Den Haag en D66: onderhandelingen definitief geklapt

DEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.

10 uur geleden
Rode Kruis zet 175 bedden klaar in nachtopvang in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.

11 uur geleden
Politie haalt actievoerders XR van spoor bij Utrecht Centraal

UTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.

12 uur geleden