Vrouwen Fortuna zijn na verlies tegen Ajax ongeslagen status kwijt
SITTARD (ANP) - De voetbalsters van Fortuna Sittard zijn na vier zeges op rij tegen hun eerste nederlaag in de Eredivisie opgelopen. Landskampioen Ajax was in Limburg veel te sterk: 0-4.
Fortuna Sittard had bij minimaal een gelijkspel de koppositie kunnen overnemen van FC Utrecht (13 punten), maar blijft op 12 punten staan. De Amsterdammers, die nog maar vier competitieduels speelden, hebben 10 punten verzameld.
Romée Leuchter nam in Sittard de eerste twee doelpunten voor haar rekening, onder meer met een rake vrije trap. Tiny Hoekstra zorgde daarna met twee treffers voor de ruime overwinning.
De voetbalsters van Ajax plaatsten zich eerder deze week voor de groepsfase van de Champions League. Daarin zijn Bayern München, Paris Saint-Germain en AS Roma de tegenstanders.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
54 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
9 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
21 uur geleden