Vrouwen Eredivisie: nieuwe naam en nieuw logo
UTRECHT (ANP) - De hoogste voetbalcompetitie van de voetbalvrouwen krijgt een nieuwe naam: Vrouwen Eredivisie (was Eredivisie Vrouwen). "Symbolisch maken we een nieuwe start", zegt Kirsten van de Ven, manager vrouwenvoetbal van de KNVB. "De vrouwen staan daarbij vooraan. Zij moeten groot worden gemaakt."
De 'modernisering' van de competitie gaat bovendien gepaard met een nieuw logo en een nieuwe sponsor, de bij de KNVB al bekende bank ING. Ook wordt er vanaf de start van het seizoen, zondag 6 september, wekelijks een wedstrijd 'live' bij FOX Sports uitgezonden. Later op de dag verzorgt NOS Studio Sport ook samenvattingen.
Volgens bondscoach Sarina Wiegman stijgt het niveau van de eredivisie met het jaar. "Dat gebeurt al sinds de eerste editie van deze competitie. Betere faciliteiten, betere trainers en als gevolg daarvan ook steeds betere speelsters. De mensen zien vooral wat er gebeurt rond het Nederlandse vrouwenelftal, de Leeuwinnen. Maar vergeet niet dat de jonge talenten in de eredivisie worden opgeleid."
ING tekende voor 2 jaar. "Geweldig dat ING zich als ‘launching partner’ aan de Vrouwen Eredivisie verbindt", zegt Van de Ven. "Sinds we samen met de clubs de handen ineen hebben geslagen, volgen de ontwikkelingen elkaar in sneltreinvaart op. Het is een gegeven dat er meer schapen volgen als er één over de dam is en ik hoop dat dit hier ook het geval is. Ook de samenwerking met FOX Sports en de NOS speelt hierbij een belangrijke rol."
Meer uit Voetbal
BELO HORIZONTE (ANP) - Memphis Depay kan voorlopig niet in actie komen voor zijn club Corinthians. De topscorer aller tijden van Oranje ontbrak in de nacht van zondag op maandag (Nederlandse tijd) bij de verloren wedstrijd van Corinthians tegen Cruzeiro (0-3) vanwege een knieblessure en heeft mogelijk zijn laatste wedstrijd van het jaar al gespeeld.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in winterse omstandigheden met 2-2 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het duel werd twee keer vanwege de sneeuw stilgelegd. De Groningers staan na dertien wedstrijden op de zevende plaats met 20 punten. PEC Zwolle staat vijftiende met 13 punten.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zondag in de Eredivisie een ruime nederlaag geleden. PEC Zwolle was met liefst 7-1 te sterk voor de ploeg van coach Anouk Bruil. De nederlaag volgde drie dagen na de Europese uitschakeling door het Zweedse Hammarby IF.
18 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de tweede plaats in de Bundesliga behouden. De ploeg herstelde zich van een nederlaag bij Hoffenheim, waarmee net voor de interlandperiode een einde was gekomen aan een reeks van acht duels zonder verlies. Leipzig won zondag de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen met 2-0.
18 uur geledenCREMONA (ANP) - AS Roma heeft dankzij een 3-1-zege bij Cremonese de koppositie ingenomen in de Italiaanse Serie A. De Romeinen kwamen op 27 punten uit twaalf duels en houden daarmee Napoli (25 punten) achter zich. Internazionale kan de leiding zondagavond weer overnemen als het wint van AC Milan in de Milanese derby.
19 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Groningen en PEC Zwolle is na twaalf minuten gestaakt. Het veld in de Euroborg was volgens scheidsrechter Alex Bos te glad om op te spelen. Volgens hem was het te gevaarlijk voor de spelers.
19 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Pablo Carreño Busta, die op de 89e plaats staat: 6-3 6-4.
19 uur geleden