Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouwen Eredivisie: nieuwe naam en nieuw logo

Vrouwen Eredivisie: nieuwe naam en nieuw logo

UTRECHT (ANP) - De hoogste voetbalcompetitie van de voetbalvrouwen krijgt een nieuwe naam: Vrouwen Eredivisie (was Eredivisie Vrouwen). "Symbolisch maken we een nieuwe start", zegt Kirsten van de Ven, manager vrouwenvoetbal van de KNVB. "De vrouwen staan daarbij vooraan. Zij moeten groot worden gemaakt."

De 'modernisering' van de competitie gaat bovendien gepaard met een nieuw logo en een nieuwe sponsor, de bij de KNVB al bekende bank ING. Ook wordt er vanaf de start van het seizoen, zondag 6 september, wekelijks een wedstrijd 'live' bij FOX Sports uitgezonden. Later op de dag verzorgt NOS Studio Sport ook samenvattingen.

Volgens bondscoach Sarina Wiegman stijgt het niveau van de eredivisie met het jaar. "Dat gebeurt al sinds de eerste editie van deze competitie. Betere faciliteiten, betere trainers en als gevolg daarvan ook steeds betere speelsters. De mensen zien vooral wat er gebeurt rond het Nederlandse vrouwenelftal, de Leeuwinnen. Maar vergeet niet dat de jonge talenten in de eredivisie worden opgeleid."

ING tekende voor 2 jaar. "Geweldig dat ING zich als ‘launching partner’ aan de Vrouwen Eredivisie verbindt", zegt Van de Ven. "Sinds we samen met de clubs de handen ineen hebben geslagen, volgen de ontwikkelingen elkaar in sneltreinvaart op. Het is een gegeven dat er meer schapen volgen als er één over de dam is en ik hoop dat dit hier ook het geval is. Ook de samenwerking met FOX Sports en de NOS speelt hierbij een belangrijke rol."

Meer uit Voetbal

PSV ontvangt sc Heerenveen in kwartfinale van de KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.

2 uur geleden
Trainer Glasner verlaat Crystal Palace aan einde van seizoen

LONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.

4 uur geleden
Pjaca keert terug in selectie FC Twente voor uitduel met Heracles

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).

5 uur geleden
Feyenoord verwacht geblesseerde Read pas in maart terug

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.

6 uur geleden
Afgelaste wedstrijd NEC - FC Utrecht op 11 februari ingehaald

ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.

7 uur geleden
Liverpool-trainer Slot kijkt uit naar terugkeer aanvaller Salah

LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.

9 uur geleden
Musiala staat na halfjaar voor rentree bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.

9 uur geleden