Vrouwen en kinderen gedood bij luchtaanvallen Israël op Libanon
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun en premier Nawaf Salam hebben de laatste Israëlische luchtaanvallen op hun land fel veroordeeld. Daarbij kwamen tot dusver elf mensen om het leven, onder wie ten minste twee vrouwen en drie kinderen. Ook zijn er meerdere gewonden gevallen. Volgens premier Salam waren dit geen militaire doelen en tonen de aanvallen een nieuwe Israëlische escalatie. President Aoun zegt dat Israëls agressie een nieuwe onderhandelingsronde met de Israëliërs over vrede ondergraaft.
Israël heeft gemeld infrastructuur van de sjiitische Libanese beweging Hezbollah te hebben aangevallen. Ook zouden Hezbollah-strijders het staakt-het-vuren hebben geschonden.
Na de aanval in Ansar, waarbij zeven mensen om het leven kwamen, onder wie de twee vrouwen en drie kinderen, werden bij een Israëlische aanval in Deir El Zahrani nog eens vier mensen gedood. Dat hebben Libanese autoriteiten en media gemeld. Eerst werd gesproken over twee doden. De Arabische nieuwszender Al Jazeera meldt dat de Libanese burgerwacht inmiddels vier doden heeft geteld. Libanese media spreken verder van luchtaanvallen op het dorp Qalaat al-Meis, ongeveer 40 kilometer ten zuiden van Beiroet.
Gepaste tegenreactie
Terreurbeweging Hezbollah noemt ook elf doden en kondigt in een bericht op Telegram een gepaste tegenreactie aan. Premier Salam heeft gezegd dat deze escalatie moet ophouden. Die ondermijnt de pogingen de toestand in het zuiden van Libanon te stabiliseren.
President Joseph Aoun van Libanon heeft gewaarschuwd dat Israël met zijn agressie de onderhandelingen in Rome over de situatie in zijn land ondermijnt. Aoun noemde de luchtaanvallen in Ansar en Deir El Zahrani "een duidelijke boodschap", aldus een verklaring van het presidentieel kantoor. Hij veroordeelde de "aanhoudende Israëlische aanvallen" op het zuiden van Libanon en de "herhaalde schendingen van het raamakkoord". Ook noemde hij de aanvallen een schending van het internationaal recht, "wat leidde tot de dood van een volledig gezin in het dorp Ansar".
Begin september moeten in Rome nieuwe vredesbesprekingen plaatsvinden tussen Israël en Libanon, waarbij de VS bemiddelen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De gesprekken tussen de Russische gezant Kirill Dmitriëv en Amerikaanse functionarissen over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne waren "constructief", aldus een Amerikaanse functionaris. Tijdens de ontmoeting zijn ook potentiële energie-initiatieven tussen de Verenigde Staten en Rusland na de oorlog besproken.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij scholierenprotesten in Frankrijk zijn veertig manifestanten aangehouden, volgens het ministerie van Onderwijs. Bij acties rond bijna 340 onderwijsinstellingen zijn tien gewonden gevallen onder leerlingen en schoolpersoneel.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse regering wil huurders beter beschermen tegen de huizencrisis in het land. De regering wil daarom huurcontracten automatisch laten verlengen en een verbod op huisuitzettingen invoeren. Dit meldt gezondheidsminister Mónica García. Door het gefragmenteerde Spaanse parlement is het nog de vraag of de minderheidscoalitie voldoende steun kan krijgen voor de maatregelen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Meerdere Europese bondgenoten betuigen steun aan Estland nadat het land Rusland beschuldigde van brandstichting bij een dronefabrikant. Ook laten ze weten dat hun steun aan Oekraïne standhoudt.
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP/DPA) - Slowakije is opnieuw opgeschrikt door een dodelijke steekpartij op een school. De politie meldt dat de verdachte een leerling van 13 is.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Rusland heeft zijn beklag gedaan bij de NAVO over volgens het Kremlin dreigende taal en manoeuvres tegen de Russische exclave Kaliningrad. De NAVO zegt de klacht te hebben ontvangen, maar dat die misplaatst is.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een vijfpuntenplan opgesteld om sneller en flexibeler te kunnen optreden tegen de plotselinge aankomst van grote aantallen asielzoekers, zoals deze zomer in de Spaanse exclave Ceuta. Doel van het plan is het versterken van de veiligheid van de EU-buitengrenzen.
3 uur geleden