Vrouwen eerst in Luik-Bastenaken-Luik
LUIK (ANP) - Met Luik-Bastenaken-Luik is het Ardense heuvelland zondag het decor van de laatste wielerklassieker van dit voorjaar. Daarin ontbreekt bij de mannen de winnaar van vorig jaar. De Sloveen Tadel Pogacar moest zich vanwege het overlijden van zijn schoonmoeder afmelden.
Ook zijn landgenoot Primoz Roglic, winnaar van 'La Doyenne' in 2020, is er niet bij. De renner van Jumbo-Visma nam rust vanwege knieklachten. Met de Belg Wout van Aert heeft de Nederlandse ploeg nog steeds een kanshebber voor de zege in Luik.
Bij de vrouwen behoort Demi Vollering, de winnares van vorig jaar, opnieuw tot de favorieten. De renster van SD Worx werd de afgelopen weken tweede in de Amstel Gold Race en derde in de Waalse Pijl. Tussendoor won ze de Brabantse Pijl.
De vrouwen komen het eerst in actie met de start al om 8.30 uur in Bastenaken en finish rond 12.30 uur. De mannenkoers begint om 10.15 uur en zal rond 16.45 uur eindigen.
Meer uit Sport
L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
47 minuten geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
19 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
22 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
22 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
23 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongoliƫ in de finale.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
1 dag geleden