Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouwen eerst in Luik-Bastenaken-Luik

Vrouwen eerst in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Met Luik-Bastenaken-Luik is het Ardense heuvelland zondag het decor van de laatste wielerklassieker van dit voorjaar. Daarin ontbreekt bij de mannen de winnaar van vorig jaar. De Sloveen Tadel Pogacar moest zich vanwege het overlijden van zijn schoonmoeder afmelden.

Ook zijn landgenoot Primoz Roglic, winnaar van 'La Doyenne' in 2020, is er niet bij. De renner van Jumbo-Visma nam rust vanwege knieklachten. Met de Belg Wout van Aert heeft de Nederlandse ploeg nog steeds een kanshebber voor de zege in Luik.

Bij de vrouwen behoort Demi Vollering, de winnares van vorig jaar, opnieuw tot de favorieten. De renster van SD Worx werd de afgelopen weken tweede in de Amstel Gold Race en derde in de Waalse Pijl. Tussendoor won ze de Brabantse Pijl.

De vrouwen komen het eerst in actie met de start al om 8.30 uur in Bastenaken en finish rond 12.30 uur. De mannenkoers begint om 10.15 uur en zal rond 16.45 uur eindigen.

Meer uit Sport

Hamilton onthult 'pijnlijke' nekblessure in begintijd bij Ferrari

SPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

36 minuten geleden
Mercedes dreigt met teamorders voor Antonelli en Russell

SPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

1 uur geleden
Autosportbond FIA heft limiet voor duur voorzitterschap op

MACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.

2 uur geleden
Formule 1 kondigt hitteprotocol af voor GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - De overkoepelende autosportorganisatie FIA heeft voor de Grote Prijs van Oostenrijk komend weekeinde het hitteprotocol uitgevaardigd. Het is de eerste keer dit seizoen dat dit gebeurt. Het betekent dat de Formule 1-auto's worden voorzien van een koelsysteem voor de coureurs, bijvoorbeeld een koelvest.

2 uur geleden
Tennisbond ITF doopt zichzelf om tot World Tennis

LONDEN (ANP) - De Internationale Tennisfederatie (ITF) heeft zichzelf per direct omgedoopt tot World Tennis. De federatie hoopt het aantal tennissers de komende jaren verder te laten groeien van 106 miljoen in 2024 naar 140 miljoen in 2035. Een ambitieus, maar haalbaar doel, aldus World Tennis.

5 uur geleden
Hockeyers gelijk tegen België in Pro League, verliezen shoot-outs

WAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.

17 uur geleden
Lamens strandt als laatste Nederlandse in kwalificaties Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.

1 dag geleden