Vrouwen eerst in Luik-Bastenaken-Luik
LUIK (ANP) - Met Luik-Bastenaken-Luik is het Ardense heuvelland zondag het decor van de laatste wielerklassieker van dit voorjaar. Daarin ontbreekt bij de mannen de winnaar van vorig jaar. De Sloveen Tadel Pogacar moest zich vanwege het overlijden van zijn schoonmoeder afmelden.
Ook zijn landgenoot Primoz Roglic, winnaar van 'La Doyenne' in 2020, is er niet bij. De renner van Jumbo-Visma nam rust vanwege knieklachten. Met de Belg Wout van Aert heeft de Nederlandse ploeg nog steeds een kanshebber voor de zege in Luik.
Bij de vrouwen behoort Demi Vollering, de winnares van vorig jaar, opnieuw tot de favorieten. De renster van SD Worx werd de afgelopen weken tweede in de Amstel Gold Race en derde in de Waalse Pijl. Tussendoor won ze de Brabantse Pijl.
De vrouwen komen het eerst in actie met de start al om 8.30 uur in Bastenaken en finish rond 12.30 uur. De mannenkoers begint om 10.15 uur en zal rond 16.45 uur eindigen.
Meer uit Sport
LUZERN (ANP) - Acht Nederlandse boten komen zondag in actie in de finales van de wereldbeker in het Zwitserse Luzern. Op de tweede dag van de World Cup III veroverden lichte roeiers Femke van de Vliet en Cornelus Palsma allebei zilver in de lichte skiff.
54 minuten geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh en Collin Veijer hebben zich in de kwalificaties voor de Moto2 bij de TT van Assen niet kunnen onderscheiden. Van den Goorbergh reed de veertiende tijd en Veijer de vijftiende. Beide Nederlanders waren meer dan een halve seconde langzamer dan de Colombiaan David Alonso, die poleposition bemachtigde in een tijd van 1.35,236. De klasseringen van Van den Goorbergh en Veijer betekenen een startplek op de vijfde rij in de race op zondag.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Jannik Sinner is een maand na zijn vroegtijdige uitschakeling in de tweede ronde van Roland Garros klaar om komende weken zijn Wimbledon-titel te verdedigen. Dat zei de Italiaanse nummer 1 van de wereld daags voor de start van het grandslamtoernooi in Londen.
1 uur geledenEASTBOURNE (ANP) - Tennisster Madison Keys begint aan Wimbledon met de zege van het WTA-toernooi van Eastbourne op zak. De 31-jarige Amerikaanse versloeg in de finale van het Britse grastoernooi Tatjana Maria uit Duitsland in twee sets: 7-5 6-4.
1 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Oostenrijk de zesde tijd neergezet. Op de Red Bull Ring in Spielberg moest de Nederlander 0,273 seconde toegeven op de Brit George Russell in de Mercedes. Die was met 1.07,096 net iets sneller dan zijn Italiaanse teamgenoot Kimi Antonelli (0,038 seconde).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp komt maandag als eerste Nederlandse tennisser in actie op Wimbledon. De nummer 52 van de wereldranglijst speelt tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic de eerste partij op baan 7. De wedstrijd begint om 11.00 uur plaatselijke tijd, dus 12.00 uur Nederlandse tijd.
3 uur geledenRALEIGH (ANP) - De Amerikaanse oud-atlete Jenny Simpson heeft vrijdag het ziekenhuis mogen verlaten. De voormalige wereldkampioene op de 1500 meter moest anderhalve week geleden gereanimeerd worden nadat ze bij een atletiekevenement in Raleigh (North Carolina) onwel was geworden.
4 uur geleden