
Vrouwen eerst in Luik-Bastenaken-Luik
LUIK (ANP) - Met Luik-Bastenaken-Luik is het Ardense heuvelland zondag het decor van de laatste wielerklassieker van dit voorjaar. Daarin ontbreekt bij de mannen de winnaar van vorig jaar. De Sloveen Tadel Pogacar moest zich vanwege het overlijden van zijn schoonmoeder afmelden.
Ook zijn landgenoot Primoz Roglic, winnaar van 'La Doyenne' in 2020, is er niet bij. De renner van Jumbo-Visma nam rust vanwege knieklachten. Met de Belg Wout van Aert heeft de Nederlandse ploeg nog steeds een kanshebber voor de zege in Luik.
Bij de vrouwen behoort Demi Vollering, de winnares van vorig jaar, opnieuw tot de favorieten. De renster van SD Worx werd de afgelopen weken tweede in de Amstel Gold Race en derde in de Waalse Pijl. Tussendoor won ze de Brabantse Pijl.
De vrouwen komen het eerst in actie met de start al om 8.30 uur in Bastenaken en finish rond 12.30 uur. De mannenkoers begint om 10.15 uur en zal rond 16.45 uur eindigen.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/AFP) - Wereldschaakbond FIDE heeft een nieuwe wereldtitelstrijd schaken gepresenteerd. Het gaat om een 'allroundtoernooi' met schaakpartijen in de varianten rapid, blitz en een ingekorte versie van het klassieke schaken, fast-classic. Het initiatief van toernooiorganisator Norway Chess krijgt ook de goedkeuring van voormalig wereldkampioen Magnus Carlsen uit Noorwegen.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Voormalig basketballer en bondscoach Randy Wiel is op 74-jarige leeftijd overleden, meldt zijn oude club Den Bosch. De op Curaçao geboren Wiel was van 1991 tot 1993 bondscoach van Oranje. Als speler kwam hij 53 keer in actie voor het Nederlands team.
13 uur geledenDORDRECHT (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft Olav Kooij van een zege afgehouden in de eerste etappe van de Tour of Holland. De 32-jarige wielrenner van Soudal Quick-Step had aan het einde van een spannende massasprint in Dordrecht net wat meer over dan de 23-jarige Nederlander. De derde plaats was voor de Deen Tobias Lund Andresen.
14 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Jesper de Jong is er niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van het ATP-toernooi van Stockholm. De 25-jarige Noord-Hollander was niet opgewassen tegen de Hongaar Marton Fucsovics en verloor in twee sets: 1-6 2-6.
15 uur geledenAUSTIN (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes rijdt ook in 2026 met coureurs George Russell en Kimi Antonelli. De 27-jarige Brit en de 19-jarige Italiaan zijn dit seizoen de vaste coureurs van het team. "De bevestiging van ons rijdersduo was altijd slechts een kwestie van timing, niet van personen", meldde teambaas Toto Wolff woensdag. "We wilden de tijd nemen en de onderhandelingen goed afronden om ervoor te zorgen dat iedereen tevreden was. Ik ben blij dat we dat hebben gedaan."
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenner Ethan Hayter heeft de proloog van de Tour of Holland op zijn naam geschreven. De 27-jarige Brit van Soudal Quick-Step was in de tijdrit over 4 kilometer in Den Haag met 4.26,67 net iets sneller dan de Australiër Cameron Rogers en de Zweed Jakob Söderqvist. Huub Artz van Wanty-Intermarché was op de vijfde plaats de beste Nederlander.
1 dag geledenUDINE (ANP/AFP) - Voorafgaand aan de WK-kwalificatiewedstrijd van het Israëlische voetbalelftal wordt dinsdag in het Italiaanse Udine een protestmars van duizenden pro-Palestijnse demonstranten verwacht. Italië speelt daar om 20.45 uur tegen Israël.
1 dag geleden