Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouwen draaien minder werkuren en krijgen fors minder pensioen

Vrouwen draaien minder werkuren en krijgen fors minder pensioen

DEN HAAG (ANP) - Gepensioneerde vrouwen ontvangen gemiddeld 40 procent minder pensioen dan mannen, meldt Wijzer in geldzaken, een initiatief van het ministerie van Financiën, op basis van onderzoek. Dit verschil komt vooral doordat vrouwen gemiddeld minder werken dan mannen, wat resulteert in minder pensioenopbouw. "Ook zijn vrouwen doorgaans minder bezig met hun financiële toekomst dan mannen en hebben ze minder kennis van pensioen", zegt Lisa Brüggen van pensioendenktank Netspar in een toelichting.

Volgens de onderzoekers is bijna de helft van de Nederlanders (48 procent) zich er niet van bewust dat het pensioeninkomen voor vrouwen lager ligt dan voor mannen. Vijf op de tien vrouwen (52 procent) beschouwen de pensioenkloof als (zeer) zorgelijk, tegenover drie op de tien mannen (30 procent). Driekwart van de vrouwen (74 procent) vindt het (zeer) belangrijk dat deze kloof wordt gedicht, terwijl dat geldt voor ruim de helft van de mannen (57 procent).

Uit het onderzoek komt ook naar voren dat vrouwen minder tijd besteden aan het verdiepen in hun pensioen dan mannen. Gevraagd naar wie meer weet over de eigen pensioensituatie, antwoorden mannen beduidend vaker 'ik meer dan mijn partner'. Ondervraagden vinden verder dat werkgevers en pensioenaanbieders duidelijker moeten communiceren over de gevolgen voor het pensioen bij minder werken.

Meer uit Financieel

Opnieuw dreigen lege Douwe Egberts-schappen in supermarkten

AMSTERDAM (ANP) - In supermarkten dreigen opnieuw lege Douwe Egberts-schappen. JDE Peet's, de fabrikant van het bekende koffiemerk, levert zijn koffie niet meer door een nieuw conflict over de prijzen. Dat bevestigt topman Michiel Muller van onlinesupermarkt Picnic na berichtgeving door De Telegraaf.

1 uur geleden
Amerikaanse toezichthouder roept op tot onderzoek naar Powell

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Bill Pulte, het hoofd van de Amerikaanse Federal Housing Finance Agency (FHFA), heeft het Congres opgeroepen onderzoek te doen naar Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Pulte beweert dat Powells recente getuigenis aan de Senaat over de geplande renovaties van het hoofdkantoor van de centrale bank "misleidend" was.

2 uur geleden
Staalbedrijven winnaars op Europese beurzen na nieuws uit China

AMSTERDAM (ANP) - Staal- en mijnbouwbedrijven behoorden woensdag tot de winnaars op de Europese beurzen. Beleggers zetten de aandelen hoger nadat de prijzen voor ijzererts en staal flink waren gestegen. Dat gebeurde nadat de Chinese overheid had aangekondigd hard op te treden tegen "ongeordende" prijsconcurrentie. Ook liet China weten bepaalde industriële capaciteit af te bouwen.

3 uur geleden
KLM komt met loonvoorstel en wil verder praten met vakbonden

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft alle vakbonden bij de luchtvaartmaatschappij een concreet loonvoorstel gedaan, in de hoop daarmee voldoende aanknopingspunten te bieden om er aan de cao-onderhandelingstafel uit te komen. Medewerkers kunnen dit jaar een eenmalige uitkering krijgen van 1000 euro. Per 1 juli volgend jaar zou dan een structurele loonsverhoging tot 2,5 procent volgen, afhankelijk van de bedrijfswinst die over dit jaar wordt behaald.

4 uur geleden
Vooral tweedehandsmotoren erg in trek, signaleert branche

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in de eerste helft van dit jaar licht gedaald, maar de verkoop van tweedehandsmotorfietsen bleef gestaag groeien. "Vooral gebruikte modellen zijn momenteel enorm in trek", zei Martijn van Eikenhorst, manager sectie motoren van RAI Vereniging, bij het verschijnen van de halfjaarcijfers voor de branche.

4 uur geleden
Verenigde Staten sluiten handelsdeal met Vietnam

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsakkoord bereikt met Vietnam, na weken van intensieve diplomatieke onderhandelingen tussen de twee landen. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump laten weten.

5 uur geleden
Tesla wint op Wall Street omdat verkoopdaling lijkt mee te vallen

NEW YORK (ANP) - Maker van elektrische auto's Tesla hoorde woensdag bij de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers zetten het aandeel in de vroege handel zo'n 3 procent hoger ondanks dat het bedrijf van topman Elon Musk afgelopen kwartaal minder auto's heeft verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. De vlak voor beursopening verschenen verkoopcijfers waren evenwel beter dan analisten hadden gevreesd.

6 uur geleden