Vrouwen domineren Grammy's, Swift en Cyrus belangrijkste winnaars
LOS ANGELES (ANP) - De Grammy Awards zijn dit jaar vooral een vrouwelijk feestje geworden. Taylor Swift, Billie Eilish en Miley Cyrus werden zondagnacht de belangrijkste winnaars tijdens de uitreiking van de belangrijkste muziekprijzen ter wereld in de Crypto.com Arena in Los Angeles.
Swift won twee Grammy's waaronder die van Album of the Year voor Midnights. Ze schreef daarmee geschiedenis als de eerste artiest die de prijs vier keer won. Ook verraste ze haar fans door tijdens de show een nieuw album aan te kondigen.
Eilish won de prijs voor Song of the Year met haar Barbie-ballad What Was I Made For? en Cyrus mocht de Grammy voor Record of the Year ophalen met Flowers. Net als Swift wonnen zij daarnaast nog een Grammy. Victoria Monét werd bekroond met drie gouden platenspelers, waaronder de prijs voor beste nieuwe artiest.
Nederland
SZA, vooraf de grote favoriet met negen nominaties, ging eveneens met drie Grammy's naar huis en Phoebe Bridgers werd de artiest met de meeste prijzen. Zij kreeg vier Grammy's, waarvan ze er drie won als onderdeel van het vrouwentrio boygenius.
Nederlands succes ontbrak dit jaar: zowel het Metropole Orkest als het Radio Filharmonisch Orkest kon zijn nominatie niet verzilveren. Dankzij Krezip-drummer Bram van den Berg, die al een aantal maanden invalt bij de iconische rockband U2, was er tijdens de uitreiking toch een Nederlands tintje. De muzikant trad samen met de groep op vanuit The Sphere in Los Angeles.
Tracy Chapman
Ook waren er gedurende de ceremonie optredens van onder anderen Dua Lipa, Joni Mitchell en Billy Joel. Ook maakte Tracy Chapman onverwacht haar opwachting op het podium. Ze zong samen met countryzanger Luke Combs haar 36 jaar oude hit Fast Car.
De inmiddels 59-jarige Chapman treedt de laatste jaren zelden nog op. Ze toerde voor het laatst in 2009. Haar aanwezigheid tijdens de Grammy's leverde haar een staande ovatie op van het aanwezige publiek.
Fast Car
Combs blies het iconische nummer vorig jaar nieuw leven in door een cover uit te brengen. Zijn versie werd een grote hit in met name de Verenigde Staten. Het leverde hem ook een nominatie op voor Best Country Solo Performance, maar de award ging naar collega Chris Stapleton.
Fast Car leverde Chapman in 1989 een Grammy op voor Best Female Pop Vocal Performance. Dat jaar viel ze ook in de prijzen in de categorieën Best New Artist en Best Contemporary Folk Album.
Meer uit Buitenland
QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
22 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
3 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
3 uur geleden