Vrouwen domineren Grammy's, Swift en Cyrus belangrijkste winnaars
LOS ANGELES (ANP) - De Grammy Awards zijn dit jaar vooral een vrouwelijk feestje geworden. Taylor Swift, Billie Eilish en Miley Cyrus werden zondagnacht de belangrijkste winnaars tijdens de uitreiking van de belangrijkste muziekprijzen ter wereld in de Crypto.com Arena in Los Angeles.
Swift won twee Grammy's waaronder die van Album of the Year voor Midnights. Ze schreef daarmee geschiedenis als de eerste artiest die de prijs vier keer won. Ook verraste ze haar fans door tijdens de show een nieuw album aan te kondigen.
Eilish won de prijs voor Song of the Year met haar Barbie-ballad What Was I Made For? en Cyrus mocht de Grammy voor Record of the Year ophalen met Flowers. Net als Swift wonnen zij daarnaast nog een Grammy. Victoria Monét werd bekroond met drie gouden platenspelers, waaronder de prijs voor beste nieuwe artiest.
Nederland
SZA, vooraf de grote favoriet met negen nominaties, ging eveneens met drie Grammy's naar huis en Phoebe Bridgers werd de artiest met de meeste prijzen. Zij kreeg vier Grammy's, waarvan ze er drie won als onderdeel van het vrouwentrio boygenius.
Nederlands succes ontbrak dit jaar: zowel het Metropole Orkest als het Radio Filharmonisch Orkest kon zijn nominatie niet verzilveren. Dankzij Krezip-drummer Bram van den Berg, die al een aantal maanden invalt bij de iconische rockband U2, was er tijdens de uitreiking toch een Nederlands tintje. De muzikant trad samen met de groep op vanuit The Sphere in Los Angeles.
Tracy Chapman
Ook waren er gedurende de ceremonie optredens van onder anderen Dua Lipa, Joni Mitchell en Billy Joel. Ook maakte Tracy Chapman onverwacht haar opwachting op het podium. Ze zong samen met countryzanger Luke Combs haar 36 jaar oude hit Fast Car.
De inmiddels 59-jarige Chapman treedt de laatste jaren zelden nog op. Ze toerde voor het laatst in 2009. Haar aanwezigheid tijdens de Grammy's leverde haar een staande ovatie op van het aanwezige publiek.
Fast Car
Combs blies het iconische nummer vorig jaar nieuw leven in door een cover uit te brengen. Zijn versie werd een grote hit in met name de Verenigde Staten. Het leverde hem ook een nominatie op voor Best Country Solo Performance, maar de award ging naar collega Chris Stapleton.
Fast Car leverde Chapman in 1989 een Grammy op voor Best Female Pop Vocal Performance. Dat jaar viel ze ook in de prijzen in de categorieën Best New Artist en Best Contemporary Folk Album.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
7 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
8 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
10 uur geleden