Vrouwen domineren Grammy's, Swift en Cyrus belangrijkste winnaars
LOS ANGELES (ANP) - De Grammy Awards zijn dit jaar vooral een vrouwelijk feestje geworden. Taylor Swift, Billie Eilish en Miley Cyrus werden zondagnacht de belangrijkste winnaars tijdens de uitreiking van de belangrijkste muziekprijzen ter wereld in de Crypto.com Arena in Los Angeles.
Swift won twee Grammy's waaronder die van Album of the Year voor Midnights. Ze schreef daarmee geschiedenis als de eerste artiest die de prijs vier keer won. Ook verraste ze haar fans door tijdens de show een nieuw album aan te kondigen.
Eilish won de prijs voor Song of the Year met haar Barbie-ballad What Was I Made For? en Cyrus mocht de Grammy voor Record of the Year ophalen met Flowers. Net als Swift wonnen zij daarnaast nog een Grammy. Victoria Monét werd bekroond met drie gouden platenspelers, waaronder de prijs voor beste nieuwe artiest.
Nederland
SZA, vooraf de grote favoriet met negen nominaties, ging eveneens met drie Grammy's naar huis en Phoebe Bridgers werd de artiest met de meeste prijzen. Zij kreeg vier Grammy's, waarvan ze er drie won als onderdeel van het vrouwentrio boygenius.
Nederlands succes ontbrak dit jaar: zowel het Metropole Orkest als het Radio Filharmonisch Orkest kon zijn nominatie niet verzilveren. Dankzij Krezip-drummer Bram van den Berg, die al een aantal maanden invalt bij de iconische rockband U2, was er tijdens de uitreiking toch een Nederlands tintje. De muzikant trad samen met de groep op vanuit The Sphere in Los Angeles.
Tracy Chapman
Ook waren er gedurende de ceremonie optredens van onder anderen Dua Lipa, Joni Mitchell en Billy Joel. Ook maakte Tracy Chapman onverwacht haar opwachting op het podium. Ze zong samen met countryzanger Luke Combs haar 36 jaar oude hit Fast Car.
De inmiddels 59-jarige Chapman treedt de laatste jaren zelden nog op. Ze toerde voor het laatst in 2009. Haar aanwezigheid tijdens de Grammy's leverde haar een staande ovatie op van het aanwezige publiek.
Fast Car
Combs blies het iconische nummer vorig jaar nieuw leven in door een cover uit te brengen. Zijn versie werd een grote hit in met name de Verenigde Staten. Het leverde hem ook een nominatie op voor Best Country Solo Performance, maar de award ging naar collega Chris Stapleton.
Fast Car leverde Chapman in 1989 een Grammy op voor Best Female Pop Vocal Performance. Dat jaar viel ze ook in de prijzen in de categorieën Best New Artist en Best Contemporary Folk Album.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
2 uur geledenWISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft woensdag in Brussel ook een ontmoeting met António Costa, de voorzitter van de EU-leiders. Eerder meldde Magyar al dat hij met Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zou spreken over de bevroren Europese subsidies voor zijn land.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.
4 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - Een snellere overstap op schone energiebronnen is niet alleen noodzakelijk voor het klimaat, maar ook om minder kwetsbaar te worden voor een volgende energiecrisis. Met die boodschap is Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) naar de conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen in Colombia gekomen.
5 uur geleden