Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouwen domineren Grammy's, Swift en Cyrus belangrijkste winnaars

Vrouwen domineren Grammy's, Swift en Cyrus belangrijkste winnaars

LOS ANGELES (ANP) - De Grammy Awards zijn dit jaar vooral een vrouwelijk feestje geworden. Taylor Swift, Billie Eilish en Miley Cyrus werden zondagnacht de belangrijkste winnaars tijdens de uitreiking van de belangrijkste muziekprijzen ter wereld in de Crypto.com Arena in Los Angeles.

Swift won twee Grammy's waaronder die van Album of the Year voor Midnights. Ze schreef daarmee geschiedenis als de eerste artiest die de prijs vier keer won. Ook verraste ze haar fans door tijdens de show een nieuw album aan te kondigen.

Eilish won de prijs voor Song of the Year met haar Barbie-ballad What Was I Made For? en Cyrus mocht de Grammy voor Record of the Year ophalen met Flowers. Net als Swift wonnen zij daarnaast nog een Grammy. Victoria Monét werd bekroond met drie gouden platenspelers, waaronder de prijs voor beste nieuwe artiest.

Nederland

SZA, vooraf de grote favoriet met negen nominaties, ging eveneens met drie Grammy's naar huis en Phoebe Bridgers werd de artiest met de meeste prijzen. Zij kreeg vier Grammy's, waarvan ze er drie won als onderdeel van het vrouwentrio boygenius.

Nederlands succes ontbrak dit jaar: zowel het Metropole Orkest als het Radio Filharmonisch Orkest kon zijn nominatie niet verzilveren. Dankzij Krezip-drummer Bram van den Berg, die al een aantal maanden invalt bij de iconische rockband U2, was er tijdens de uitreiking toch een Nederlands tintje. De muzikant trad samen met de groep op vanuit The Sphere in Los Angeles.

Tracy Chapman

Ook waren er gedurende de ceremonie optredens van onder anderen Dua Lipa, Joni Mitchell en Billy Joel. Ook maakte Tracy Chapman onverwacht haar opwachting op het podium. Ze zong samen met countryzanger Luke Combs haar 36 jaar oude hit Fast Car.

De inmiddels 59-jarige Chapman treedt de laatste jaren zelden nog op. Ze toerde voor het laatst in 2009. Haar aanwezigheid tijdens de Grammy's leverde haar een staande ovatie op van het aanwezige publiek.

Fast Car

Combs blies het iconische nummer vorig jaar nieuw leven in door een cover uit te brengen. Zijn versie werd een grote hit in met name de Verenigde Staten. Het leverde hem ook een nominatie op voor Best Country Solo Performance, maar de award ging naar collega Chris Stapleton.

Fast Car leverde Chapman in 1989 een Grammy op voor Best Female Pop Vocal Performance. Dat jaar viel ze ook in de prijzen in de categorieën Best New Artist en Best Contemporary Folk Album.

Meer uit Buitenland

VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

3 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

3 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

3 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

4 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

5 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

6 uur geleden
Costa Ricaanse president wil alle communisten uit Amerika's weren

SAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.

6 uur geleden