Vrouwen Ajax verliezen bij PSG en missen eerste kans op kwartfinale CL
PARIJS (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het uitduel met Paris Saint-Germain een eerste kans op een plek in de kwartfinales van de Champions League laten liggen. De ploeg van trainster Suzanne Bakker kwam er in de openingsminuten nog wel een paar keer gevaarlijk uit, maar daarna gaf met name de individuele kwaliteit van Frans international Marie-Antoinette Katoto de doorslag: 3-1.
Bij een zege in stadion Parc des Princes had het in de groepsfase debuterende Ajax zich al verzekerd van de groepswinst. Met nog één groepswedstrijd te gaan is de landskampioen de koppositie nu kwijt aan PSG, dat 9 punten heeft. Ajax volgt met 7 punten, Bayern heeft er 6 en Roma staat op 5 punten. De nummer twee gaat ook door naar de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
1 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
13 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
14 uur geleden