Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouwelijke zzp'ers vragen lager tarief dan mannen, zegt studie

Vrouwelijke zzp'ers vragen lager tarief dan mannen, zegt studie

AMSTERDAM (ANP) - Vrouwelijke hogeropgeleide zzp'ers vragen gemiddeld een lager uurtarief dan mannelijke hogeropgeleide zelfstandigen, meldt Knab na onderzoek onder meer dan 10.000 zzp'ers. Dat lijkt volgens de onlinebank aan de onderhandelvaardigheden van sommige vrouwelijke zzp'ers te liggen. Minder vrouwen dan mannen die meededen aan de studie noemden zichzelf een goede onderhandelaar, terwijl het uurtarief van mannen ongeveer hetzelfde bedraagt als dat van vrouwen die zichzelf zien als een goede onderhandelaar.

De verschillen zijn te zien bij zelfstandigen met een bachelor- en masterdiploma. Vrouwelijke zzp'ers die een bachelor hebben afgerond, vragen een gemiddeld 16 procent lager uurtarief dan mannen, aldus Knab. Bij zelfstandigen met een masterdiploma scheelt het 13 procent. Het verschil is veel kleiner bij zelfstandigen die geen studie hebben afgerond, namelijk 4 procent.

Ondanks de kloof zijn hogeropgeleide vrouwelijke zelfstandigen volgens Knab ongeveer net zo tevreden over hun uurtarief als mannelijke zzp'ers met een diploma. Dat kan te maken hebben met onwetendheid, denkt de onlinebank. Vier op de tien zzp'ers hebben namelijk een slecht beeld van de uurtarieven die hun concurrenten rekenen.

Met het delen van dit soort cijfers hoopt directeur Nadine Klokke van Knab zzp'ers te helpen een passender uurtarief te vragen. "We zien bij driekwart van de zzp-beroepen dat mannen een hoger uurtarief rekenen dan vrouwen in omstandigheden die verder vergelijkbaar zijn. Dat is onnodig en niet van deze tijd."

Meer uit Financieel

Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

11 minuten geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

39 minuten geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DE RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

41 minuten geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

2 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

3 uur geleden
DNB-president waarschuwt voor grotere kans op cyberaanvallen

AMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).

3 uur geleden
Voorzitter Brits olieconcern BP ontslagen om 'ernstige zorgen'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.

4 uur geleden