Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouw vicepresident Zimbabwe verdacht van moordpoging

Vrouw vicepresident Zimbabwe verdacht van moordpoging

HARARE (ANP/BLOOMBERG) - De vrouw van de Zimbabwaanse vicepresident Constantino Chiwenga wordt nu ook verdacht van poging tot moord. Marry Mubaiwa probeerde volgens aanklagers te voorkomen dat haar zieke man medische hulp kreeg. Ook zou ze zich later in het ziekenhuis hebben bemoeid met zijn behandeling.

Chiwenga keerde in november terug naar Zimbabwe, nadat hij maandenlang in het buitenland was behandeld aan een mysterieuze aandoening. De autoriteiten arresteerden zijn partner afgelopen weekend, toen nog op verdenking van fraude en geld witwassen. Haar voorarrest is verlengd tot eind december.

Oud-generaal Chiwenga was een van de drijvende krachten achter de afzetting van president Robert Mugabe. Hij wordt ook gezien als mogelijke presidentskandidaat. De autoriteiten hebben niet bekendgemaakt aan welke aandoening de vicepresident is behandeld in India, China en Zuid-Afrika.

Meer uit Buitenland

Oekraïne claimt nieuwe aanval op olieraffinaderij Toeapse

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt de olieraffinaderij in het Russische Toeapse bij een nieuwe aanval opnieuw te hebben getroffen. De havenstad is sinds begin april vaker doelwit geweest en de raffinaderij liep daarbij meermaals schade op.

7 minuten geleden
EU-ministers: druk op Rusland moet worden opgevoerd

LIMASSOL (ANP) - Nu de Russische president Vladimir Poetin opnieuw laat zien geen vredesonderhandelingen te willen starten, moet de EU de druk op Rusland opvoeren en de steun aan Oekraïne verhogen. Dat zeiden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer Duitsland, Oostenrijk, Estland en Letland donderdag in Limassol. Daar bespreken de EU-ministers van Buitenlandse Zaken de EU-strategie voor eventuele vredesbesprekingen tussen Oekraïne en Rusland.

31 minuten geleden
Italië legt beslag op waardevolle bezittingen dode maffiabaas

ROME (ANP/AFP) - Italië legt beslag op meer dan 200 miljoen euro aan bezittingen van de overleden beruchte maffiabaas Matteo Messina Denaro. Hij was jarenlang de meest gezochte maffioso in Italië voor hij in 2023 werd gearresteerd en datzelfde jaar in de gevangenis overleed.

50 minuten geleden
Ambassade VS in Kyiv blijft open na Russische oproep tot vertrek

KYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Kyiv zegt open te blijven na een Russische oproep aan buitenlanders en diplomaten om de Oekraïense hoofdstad te verlaten wegens geplande aanvallen. "Er zijn geen wijzigingen in onze werkzaamheden en berichten die het tegendeel beweren zijn onjuist", aldus de ambassade op X.

1 uur geleden
Kallas: niet in val Rusland trappen om naam EU-gezant te noemen

LIMASSOL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de EU niet in de val van Rusland moet trappen door nu een gezant aan te wijzen voor de onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. "Onderhandelen is altijd teamwork. Je hebt een 'good cop' en een 'bad cop' en je hebt een strategie. De inhoud is veel belangrijker dan de persoon", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.

1 uur geleden
Trump eist weer miljardenvergoeding van Amerikaanse zakenkrant

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump klaagt zakenkrant Wall Street Journal weer aan. Hij eist minstens 10 miljard dollar aan compensatie vanwege berichtgeving over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

2 uur geleden
Doden door brand bij kostschool in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens een politiebron zestien doden gevallen, vooral kinderen. Daarnaast zouden 73 gewonden naar een ziekenhuis zijn gebracht.

2 uur geleden