Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouw veroordeeld tot 12 jaar cel en tbs voor moord 9-jarige zoon

Vrouw veroordeeld tot 12 jaar cel en tbs voor moord 9-jarige zoon

ROTTERDAM (ANP) - De 37-jarige Kelly V. uit Hardinxveld-Giessendam, die heeft bekend haar 9-jarige zoon om het leven te hebben gebracht, is vrijdag veroordeeld tot een celstraf van twaalf jaar en tbs met dwangverpleging. Het Openbaar Ministerie had dit ook geëist.

De vrouw zou haar zoontje Kian slaappillen hebben gegeven, voordat ze hem op 5 oktober vorig jaar met een kussen smoorde. In het bloed van het slachtoffer zijn slaap- en kalmeringsmiddelen en de pijnstiller paracetamol gevonden. V. was van plan om zichzelf daarna van het leven te beroven, vertelde ze de rechtbank twee weken geleden. Haar vader vond zijn dochter en overleden kleinkind twee dagen later in haar slaapkamer.

De rechtbank vindt moord bewezen, omdat de vrouw lange tijd heeft na kunnen denken over haar voorgenomen besluit om het leven van haar zoon te beëindigen en daarna dat van zichzelf. Net als het OM acht de rechtbank de vrouw verminderd toerekeningsvatbaar. Ze heeft volgens deskundigen een persoonlijkheidsstoornis met narcistische en borderlinekenmerken.

"De verdachte heeft besloten om een einde te maken aan het leven van haar eigen kind. Kian en zijn moeder waren, sinds het beëindigen van de relatie met de vader van Kian, veel samen en hadden daardoor een zeer hechte band", aldus de rechtbank Rotterdam in het vonnis. "Dat het dan juist zijn eigen moeder is geweest die hem in de eigen vertrouwde omgeving van thuis van het leven heeft beroofd, rekent de rechtbank de verdachte zwaar aan."

Meer uit Binnenland

Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

3 minuten geleden
Rekenkamer: minister had te weinig zicht op WIA-problematiek

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.

10 uur geleden
Rechtbank wil alles over FIOD-werkwijze weten in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.

11 uur geleden
Dordrechts Museum verwerft 'sleutelwerk' van Marlene Dumas

DORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.

12 uur geleden
Frenna meest beluisterde artiest op Spotify

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.

12 uur geleden
Provincie Utrecht: wolf op Utrechtse Heuvelrug doodgeschoten

UTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.

13 uur geleden
Noodlijdend Limburgs vliegveld presenteert weer nieuwe directeur

MAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).

13 uur geleden