Vrouw van teammanager Mercedes ontkent belangenverstrengeling
LONDEN (ANP/RTR) - Susie Wolff ontkent dat ze betrokken is bij belangenverstrengeling in de Formule 1. "Het is teleurstellend dat mijn integriteit op deze manier in twijfel wordt getrokken. De beschuldigingen lijken gestoeld op mijn burgerlijke staat in plaats van mijn vaardigheden", zegt de vrouw van teammanager Toto Wolff van Mercedes.
De Internationale Automobielfederatie (FIA) maakte dinsdag bekend dat het onderzoek gaat doen naar belangenverstrengeling in de Formule 1, na publicaties die in media zijn verschenen. De FIA noemde geen namen, maar alles wijst erop dat het om Toto Wolff en zijn vrouw Susie gaat.
Volgens het Britse maandblad BusinessF1 vermoeden ploegen in de Formule 1 dat Wolff gevoelige informatie uit geheime vergaderingen met teambazen heeft doorgespeeld naar zijn vrouw Susie. Zij is de baas van de F1 Academy, een raceklasse voor vrouwen. In die hoedanigheid schuift ze ook aan bij gesprekken op het hoogste niveau van de FOM, de eigenaar van de commerciële rechten van de Formule 1.
Mercedes snapt niet dat de FIA onderzoek gaat doen naar Toto en Susie Wolff. "We nemen kennis van het bericht van de FIA, dat hiermee gehoor geeft aan ongegronde beschuldigingen van een enkel mediakanaal", reageerde een woordvoerder. "Onze renstal heeft geen verdere informatie ontvangen en was zeer verrast te horen dat er een onderzoek is ingesteld. We verwerpen de beschuldigingen tegen onze teammanager."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.
2 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.
2 uur geledenRAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.
13 uur geledenBERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
18 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
18 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
23 uur geleden