Vrouw van teammanager Mercedes ontkent belangenverstrengeling
LONDEN (ANP/RTR) - Susie Wolff ontkent dat ze betrokken is bij belangenverstrengeling in de Formule 1. "Het is teleurstellend dat mijn integriteit op deze manier in twijfel wordt getrokken. De beschuldigingen lijken gestoeld op mijn burgerlijke staat in plaats van mijn vaardigheden", zegt de vrouw van teammanager Toto Wolff van Mercedes.
De Internationale Automobielfederatie (FIA) maakte dinsdag bekend dat het onderzoek gaat doen naar belangenverstrengeling in de Formule 1, na publicaties die in media zijn verschenen. De FIA noemde geen namen, maar alles wijst erop dat het om Toto Wolff en zijn vrouw Susie gaat.
Volgens het Britse maandblad BusinessF1 vermoeden ploegen in de Formule 1 dat Wolff gevoelige informatie uit geheime vergaderingen met teambazen heeft doorgespeeld naar zijn vrouw Susie. Zij is de baas van de F1 Academy, een raceklasse voor vrouwen. In die hoedanigheid schuift ze ook aan bij gesprekken op het hoogste niveau van de FOM, de eigenaar van de commerciële rechten van de Formule 1.
Mercedes snapt niet dat de FIA onderzoek gaat doen naar Toto en Susie Wolff. "We nemen kennis van het bericht van de FIA, dat hiermee gehoor geeft aan ongegronde beschuldigingen van een enkel mediakanaal", reageerde een woordvoerder. "Onze renstal heeft geen verdere informatie ontvangen en was zeer verrast te horen dat er een onderzoek is ingesteld. We verwerpen de beschuldigingen tegen onze teammanager."
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
30 minuten geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
9 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
13 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
15 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
20 uur geleden