Vrouw van teammanager Mercedes ontkent belangenverstrengeling
LONDEN (ANP/RTR) - Susie Wolff ontkent dat ze betrokken is bij belangenverstrengeling in de Formule 1. "Het is teleurstellend dat mijn integriteit op deze manier in twijfel wordt getrokken. De beschuldigingen lijken gestoeld op mijn burgerlijke staat in plaats van mijn vaardigheden", zegt de vrouw van teammanager Toto Wolff van Mercedes.
De Internationale Automobielfederatie (FIA) maakte dinsdag bekend dat het onderzoek gaat doen naar belangenverstrengeling in de Formule 1, na publicaties die in media zijn verschenen. De FIA noemde geen namen, maar alles wijst erop dat het om Toto Wolff en zijn vrouw Susie gaat.
Volgens het Britse maandblad BusinessF1 vermoeden ploegen in de Formule 1 dat Wolff gevoelige informatie uit geheime vergaderingen met teambazen heeft doorgespeeld naar zijn vrouw Susie. Zij is de baas van de F1 Academy, een raceklasse voor vrouwen. In die hoedanigheid schuift ze ook aan bij gesprekken op het hoogste niveau van de FOM, de eigenaar van de commerciële rechten van de Formule 1.
Mercedes snapt niet dat de FIA onderzoek gaat doen naar Toto en Susie Wolff. "We nemen kennis van het bericht van de FIA, dat hiermee gehoor geeft aan ongegronde beschuldigingen van een enkel mediakanaal", reageerde een woordvoerder. "Onze renstal heeft geen verdere informatie ontvangen en was zeer verrast te horen dat er een onderzoek is ingesteld. We verwerpen de beschuldigingen tegen onze teammanager."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
1 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
1 dag geleden