Vrouw van drugsbaron El Chapo vrijgelaten in VS
LOS ANGELES (ANP) - Emma Coronel, de vrouw van de beruchte Mexicaanse drugsbaron Joaquín "El Chapo" Guzmán, is woensdag vrijgelaten uit een Amerikaanse gevangenis, meldt de BBC. Ze zat een gevangenisstraf van drie jaar uit voor drugssmokkel en witwassen, maar is vervroegd vrijgekomen.
El Chapo zit levenslang vast in de Verenigde Staten, omdat hij leiding gaf aan het Mexicaanse Sinaloa-drugskartel. Leden van die beruchte groep ontvoerden, martelden en vermoorden mensen van rivaliserende gangs en smokkelden tonnen cocaïne, methamfetamine en marihuana naar de VS.
De drugsbaas ontmoette zijn 32 jaar jongere vrouw toen zij 17 jaar was en meedeed aan een schoonheidswedstrijd. Haar vader was ook al betrokken bij het Sinaloa-kartel.
Ontsnapping El Chapo
Coronel werd in 2021 opgepakt op het vliegveld van Washington. Volgens de aanklagers speelde ze een grote rol bij de ontsnapping van El Chapo uit een Mexicaanse gevangenis in 2015. Ze zou ook als boodschapper hebben opgetreden toen hij in de cel zat. Coronel bekende schuldig te zijn aan drugssmokkel en witwassen, maar zei zich niet te herkennen in het beeld dat van haar man werd geschetst en alle gruwelijke misdaden waar hij van werd beschuldigd.
Inmiddels is Coronel 34 jaar en ze heeft twee dochters met El Chapo. Coronel en haar twee dochters hebben allemaal naast de Mexicaanse ook de Amerikaanse nationaliteit omdat ze daar zijn geboren.
Meer uit Buitenland
COTONOU (ANP/AFP) - Militairen in het West-Afrikaanse Benin hebben op de staatstelevisie gezegd dat ze president Patrice Talon hebben afgezet. De 67-jarige zakenman en politicus Talon werd in 2016 tot president gekozen.Hij zou in april volgend jaar afstand doen van de macht.
42 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Het gevaar van de bosbranden in het zuidoosten van Australië is volgens de autoriteiten afgenomen. De brandweer liet weten dat de bosbranden niet langer een gevaar zijn voor bewoners.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin verwelkomt een nieuwe 'nationale veiligheidsstrategie' van de Amerikaanse regering. Die werd afgelopen week gepresenteerd om het buitenlandbeleid op af te stemmen. Rusland wordt er niet meer in genoemd als directe dreiging en dat is volgens het Kremlin een positieve stap.
1 uur geledenARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.
3 uur geledenTOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
9 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
11 uur geleden