Vrouw van drugsbaron El Chapo vrijgelaten in VS
LOS ANGELES (ANP) - Emma Coronel, de vrouw van de beruchte Mexicaanse drugsbaron Joaquín "El Chapo" Guzmán, is woensdag vrijgelaten uit een Amerikaanse gevangenis, meldt de BBC. Ze zat een gevangenisstraf van drie jaar uit voor drugssmokkel en witwassen, maar is vervroegd vrijgekomen.
El Chapo zit levenslang vast in de Verenigde Staten, omdat hij leiding gaf aan het Mexicaanse Sinaloa-drugskartel. Leden van die beruchte groep ontvoerden, martelden en vermoorden mensen van rivaliserende gangs en smokkelden tonnen cocaïne, methamfetamine en marihuana naar de VS.
De drugsbaas ontmoette zijn 32 jaar jongere vrouw toen zij 17 jaar was en meedeed aan een schoonheidswedstrijd. Haar vader was ook al betrokken bij het Sinaloa-kartel.
Ontsnapping El Chapo
Coronel werd in 2021 opgepakt op het vliegveld van Washington. Volgens de aanklagers speelde ze een grote rol bij de ontsnapping van El Chapo uit een Mexicaanse gevangenis in 2015. Ze zou ook als boodschapper hebben opgetreden toen hij in de cel zat. Coronel bekende schuldig te zijn aan drugssmokkel en witwassen, maar zei zich niet te herkennen in het beeld dat van haar man werd geschetst en alle gruwelijke misdaden waar hij van werd beschuldigd.
Inmiddels is Coronel 34 jaar en ze heeft twee dochters met El Chapo. Coronel en haar twee dochters hebben allemaal naast de Mexicaanse ook de Amerikaanse nationaliteit omdat ze daar zijn geboren.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.
2 uur geledenST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk probeerde eind 2013 een trip naar "het eiland" van zedendelinquent Jeffrey Epstein te regelen. Dat meldt CNN op basis van nieuwe documenten die vrijdag werden vrijgegeven. Daarin zit een mail van Musk, die vraagt wanneer het een goed moment is om een van de eilanden te bezoeken. Musk zei eerder juist dat hij een uitnodiging had geweigerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Actrice Catherine O'Hara, bekend van onder andere Home Alone, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt haar manager aan vakblad Variety.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.
5 uur geleden