Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouw van drugsbaron El Chapo vrijgelaten in VS

Vrouw van drugsbaron El Chapo vrijgelaten in VS

LOS ANGELES (ANP) - Emma Coronel, de vrouw van de beruchte Mexicaanse drugsbaron Joaquín "El Chapo" Guzmán, is woensdag vrijgelaten uit een Amerikaanse gevangenis, meldt de BBC. Ze zat een gevangenisstraf van drie jaar uit voor drugssmokkel en witwassen, maar is vervroegd vrijgekomen.

El Chapo zit levenslang vast in de Verenigde Staten, omdat hij leiding gaf aan het Mexicaanse Sinaloa-drugskartel. Leden van die beruchte groep ontvoerden, martelden en vermoorden mensen van rivaliserende gangs en smokkelden tonnen cocaïne, methamfetamine en marihuana naar de VS.

De drugsbaas ontmoette zijn 32 jaar jongere vrouw toen zij 17 jaar was en meedeed aan een schoonheidswedstrijd. Haar vader was ook al betrokken bij het Sinaloa-kartel.

Ontsnapping El Chapo

Coronel werd in 2021 opgepakt op het vliegveld van Washington. Volgens de aanklagers speelde ze een grote rol bij de ontsnapping van El Chapo uit een Mexicaanse gevangenis in 2015. Ze zou ook als boodschapper hebben opgetreden toen hij in de cel zat. Coronel bekende schuldig te zijn aan drugssmokkel en witwassen, maar zei zich niet te herkennen in het beeld dat van haar man werd geschetst en alle gruwelijke misdaden waar hij van werd beschuldigd.

Inmiddels is Coronel 34 jaar en ze heeft twee dochters met El Chapo. Coronel en haar twee dochters hebben allemaal naast de Mexicaanse ook de Amerikaanse nationaliteit omdat ze daar zijn geboren.

Meer uit Buitenland

Trump: bouw triomfboog in Washington begint binnen twee maanden

WASHINGTON (ANP) - De bouw van een triomfboog nabij het Lincoln Memorial in Washington begint volgens de Amerikaanse president Donald Trump "ergens in de komende twee maanden". Dat zei hij in een telefonisch interview met Politico. Het monument moet een centraal onderdeel vormen van de viering van het 250-jarig bestaan van de VS in 2026.

6 minuten geleden
WaPo: immigratiedienst VS plant werving onder wapenliefhebbers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE is van plan om in één jaar tijd 100 miljoen dollar (ongeveer 85,2 miljoen euro) uit te geven aan het werven van nieuwe medewerkers. De campagne richt zich op voorstanders van wapenbezit en militaire enthousiastelingen. Dat meldt The Washington Post.

1 uur geleden
Oekraïne noemt Russische bewijsvideo 'lachwekkend'

KYIV (ANP/RTR) - De beelden die Rusland naar buiten bracht van de vermeende droneaanval op een buitenverblijf van Vladimir Poetin in Novgorod zijn "lachwekkend". Dat zegt een woordvoerder van het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken. "Het feit dat het ze twee dagen duurde om hiermee te komen en dit vervolgens willen presenteren als bewijs - dat alleen al laat zien dat ze niet eens het verzinnen van een verhaal serieus nemen."

1 uur geleden
Poetin in nieuwjaarstoespraak: Rusland zal de oorlog winnen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal de oorlog in Oekraïne winnen. Dat zei president Vladimir Poetin in zijn jaarlijkse nieuwjaarstoespraak, die traditioneel kort voor het ingaan van het nieuwe jaar op televisie wordt uitgezonden. Het oostelijkste deel van Rusland, het schiereiland Kamtsjatka, ging om 13.00 uur Nederlandse tijd als eerste gebied in Rusland het nieuwe jaar in. Later wordt de toespraak uitgezonden in de tien andere tijdzones die Rusland beslaat.

4 uur geleden
Xi herhaalt in nieuwjaarstoespraak wens om Taiwan in te lijven

BEIJING (ANP/AFP) - In zijn nieuwjaarstoespraak tot het Chinese volk heeft president Xi Jinping zijn lof uitgesproken voor zijn landgenoten en hun inzet voor China en de Chinese belangen. Ook zei hij dat China zich wil blijven inzetten voor "wereldvrede en het bouwen van een gemeenschap met een gedeelde blik op de toekomst van de mensheid". Xi: "Laten we voorwaarts treden, moedig, vitaal en energiek als paarden, en vechten voor onze dromen en ons geluk."

5 uur geleden
EU laakt Israëlische maatregelen tegen hulporganisaties

BRUSSEL/JERUZALEM/GENÈVE (ANP/AFP) - Eurocommissaris Hadja Lahbib heeft beklemtoond dat Israëlische maatregelen tegen niet-gouvernementele organisaties die actief zijn in de Gazastrook "vitale hulp" aan de belegerde strook zullen blokkeren.

6 uur geleden
Kallas: Russische bewering aanval Poetins woning is afleiding

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Russische bewering dat Oekraïne drones heeft afgevuurd op de woning van president Vladimir Poetin is een "opzettelijke afleiding" van de vredesinspanningen, schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X.

6 uur geleden