Vrouw van drugsbaron El Chapo vrijgelaten in VS
LOS ANGELES (ANP) - Emma Coronel, de vrouw van de beruchte Mexicaanse drugsbaron Joaquín "El Chapo" Guzmán, is woensdag vrijgelaten uit een Amerikaanse gevangenis, meldt de BBC. Ze zat een gevangenisstraf van drie jaar uit voor drugssmokkel en witwassen, maar is vervroegd vrijgekomen.
El Chapo zit levenslang vast in de Verenigde Staten, omdat hij leiding gaf aan het Mexicaanse Sinaloa-drugskartel. Leden van die beruchte groep ontvoerden, martelden en vermoorden mensen van rivaliserende gangs en smokkelden tonnen cocaïne, methamfetamine en marihuana naar de VS.
De drugsbaas ontmoette zijn 32 jaar jongere vrouw toen zij 17 jaar was en meedeed aan een schoonheidswedstrijd. Haar vader was ook al betrokken bij het Sinaloa-kartel.
Ontsnapping El Chapo
Coronel werd in 2021 opgepakt op het vliegveld van Washington. Volgens de aanklagers speelde ze een grote rol bij de ontsnapping van El Chapo uit een Mexicaanse gevangenis in 2015. Ze zou ook als boodschapper hebben opgetreden toen hij in de cel zat. Coronel bekende schuldig te zijn aan drugssmokkel en witwassen, maar zei zich niet te herkennen in het beeld dat van haar man werd geschetst en alle gruwelijke misdaden waar hij van werd beschuldigd.
Inmiddels is Coronel 34 jaar en ze heeft twee dochters met El Chapo. Coronel en haar twee dochters hebben allemaal naast de Mexicaanse ook de Amerikaanse nationaliteit omdat ze daar zijn geboren.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.
39 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.
4 uur geleden