Vrouw van 66 uit Opsterland omgekomen bij ongeluk met luchtballon
DE HOEVE (ANP) - Het dodelijke slachtoffer van het ongeluk met een luchtballon in Friesland is een 66-jarige vrouw uit de gemeente Opsterland. De politie meldt donderdag dat nog is geprobeerd de vrouw te reanimeren, maar dat ze op de plek van het ongeluk overleed.
Vier collega's en een oud-collega van Dierenartsencombinatie Gorredijk waren betrokken bij het ongeluk, laat een woordvoerder van de praktijk weten. De omgekomen vrouw was een van hen. "Het is bij ons ingeslagen als een bom." De groep maakte de ballonvaart als cadeau van de organisatie aan iemand die veertig jaar in dienst was van de praktijk "en de wens had een ballonvaart te maken". Drie van hen raakten gewond, van wie twee ernstig. Zij liggen nog in het ziekenhuis.
Het ongeluk met de luchtballon gebeurde woensdag rond 21.00 uur. De luchtballon, volgens de branche de grootste van Nederland, zou bijna geland zijn in het Friese De Hoeve toen er een windvlaag opstak. Die zou een flinke vaart hebben meegegeven, waarna de mand met 34 mensen erin meermaals op de grond stuitte.
Onderzoek luchtvaartpolitie
Vijf mensen werden naar het ziekenhuis gebracht. Donderdagochtend werd bekend dat drie van hen zwaargewond zijn. De piloot en copiloot zijn ongedeerd.
De luchtvaartpolitie doet nog onderzoek naar het ongeval en de precieze oorzaak. Ook de Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft de hele nacht een verkennend onderzoek gedaan in Friesland.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft dinsdag lagere celstraffen opgelegd dan geëist aan Peter S. (63) en Nancy D. (57) voor seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. S. kreeg acht jaar cel en tbs met dwangverpleging, D. kreeg een gevangenisstraf van veertien jaar en een toezichtsmaatregel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen met een ernstige psychische aandoening krijgen in veel gevallen niet de zorg en ondersteuning die ze nodig hebben, terwijl het huidige systeem wel ruimte biedt om die hulp te verbeteren. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in een onderzoek naar onder meer vernieuwende initiatieven in de sector. In de praktijk lopen initiatiefnemers volgens de raad nog vaak tegen obstakels aan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Amsterdam betoogd dat de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh in Nederland moet worden omgezet naar een levenslange gevangenisstraf. Singh kreeg in 1986 in Californië, waar hij destijds woonde, een straf van 56 jaar tot levenslang, voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Het Rode Kruis is opgelucht dat mensen zonder geldige verblijfspapieren niet strafbaar worden", reageert een woordvoerder op de stemming hierover in de Eerste Kamer. Een meerderheid van de senatoren stemde tegen de asielnoodmaatregelenwet, wat volgens de hulporganisatie "een flinke zorg minder" zal zijn voor deze groep vluchtelingen. "Hun veiligheid zou met de strafbaarstelling in het geding komen."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een "lichtpuntje", zo noemt VluchtelingenWerk Nederland het dat de Eerste Kamer strafbaarstelling van mensen zonder geldige verblijfspapieren heeft verworpen. Dit voorkomt volgens de organisatie "directe schade voor deze mensen en voor iedereen die hen ondersteunt", staat in een reactie op de stemming over de asielnoodmaatregelenwet.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jan van Zanen, de burgemeester van Den Haag, had in 2024 een demonstratie van de Partij voor de Dieren (PvdD) niet mogen beperken tot tien personen, aldus de rechtbank in Den Haag. Die oordeelt dat de onderbouwing van de beslissing niet voldeed.
3 uur geleden