Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouw spreekt verkrachting door Marius Borg Høiby tegen

Vrouw spreekt verkrachting door Marius Borg Høiby tegen

OSLO (ANP) - Een van de vrouwen die volgens het Noorse Openbaar Ministerie is verkracht door Marius Borg Høiby, de zoon van kroonprinses Mette-Marit, ziet dat zelf anders. Zij vindt niet dat ze door de 27-jarige Høiby is verkracht. Dat zegt haar advocaat Gunhild Vehusheia tegen het Noorse dagblad VG.

De politie deed aangifte nadat videomateriaal was aangetroffen waarin "iets strafbaars" te zien is. "De politie definieert dit als een verkrachting zonder geslachtsgemeenschap. Zelf ervaart ze niet dat ze door Marius Borg Høiby is verkracht," zegt Vehusheia. Ook heeft de vrouw verzocht om het opgelegde contactverbod te verbreken. De advocaat zegt dat haar cliënt en Høiby vrienden zijn.

Høiby heeft zich volgens het OM schuldig gemaakt aan twee verkrachtingen en meerdere gevallen van psychische en fysieke mishandeling. Hij kreeg een contactverbod met meerdere vermeende slachtoffers. De politie in Oslo onderzoekt een mogelijke nieuwe overtreding van een contactverbod, bevestigt de politiewoordvoerder aan NRK. De Noorse nationale omroep meldt niet welk contactverbod Høiby zou hebben overtreden.

Høiby werd eind november in voorlopige hechtenis genomen. Na een week kwam hij weer vrij. Høiby is de stiefzoon van de Noorse kroonprins Haakon en heeft dus geen koninklijke titel. Hij is een zoon uit een eerdere relatie van Mette-Marit.

Meer uit Buitenland

President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

27 minuten geleden
Russische president Poetin noemt plan Trump basis voor akkoord

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.

30 minuten geleden
President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

2 uur geleden
Zelensky: Oekraïne komt met 'alternatieven' voor vredesplan VS

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.

5 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

6 uur geleden
Bronnen: Oekraïne moet vredesplan tekenen of verliest steun VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.

6 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

6 uur geleden