Vrouw spreekt verkrachting door Marius Borg Høiby tegen
OSLO (ANP) - Een van de vrouwen die volgens het Noorse Openbaar Ministerie is verkracht door Marius Borg Høiby, de zoon van kroonprinses Mette-Marit, ziet dat zelf anders. Zij vindt niet dat ze door de 27-jarige Høiby is verkracht. Dat zegt haar advocaat Gunhild Vehusheia tegen het Noorse dagblad VG.
De politie deed aangifte nadat videomateriaal was aangetroffen waarin "iets strafbaars" te zien is. "De politie definieert dit als een verkrachting zonder geslachtsgemeenschap. Zelf ervaart ze niet dat ze door Marius Borg Høiby is verkracht," zegt Vehusheia. Ook heeft de vrouw verzocht om het opgelegde contactverbod te verbreken. De advocaat zegt dat haar cliënt en Høiby vrienden zijn.
Høiby heeft zich volgens het OM schuldig gemaakt aan twee verkrachtingen en meerdere gevallen van psychische en fysieke mishandeling. Hij kreeg een contactverbod met meerdere vermeende slachtoffers. De politie in Oslo onderzoekt een mogelijke nieuwe overtreding van een contactverbod, bevestigt de politiewoordvoerder aan NRK. De Noorse nationale omroep meldt niet welk contactverbod Høiby zou hebben overtreden.
Høiby werd eind november in voorlopige hechtenis genomen. Na een week kwam hij weer vrij. Høiby is de stiefzoon van de Noorse kroonprins Haakon en heeft dus geen koninklijke titel. Hij is een zoon uit een eerdere relatie van Mette-Marit.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een deel van het luchtruim weer heropend voor de burgerluchtvaart, aldus de autoriteiten. Internationale vluchten kunnen over het oosten van Iran gaan en sommige luchthavens daar zijn weer open.
3 minuten geledenDUBAI/TEHERAN (ANP/RTR) - Een konvooi van tankschepen vaart volgens scheepvaartwaarnemers van MarineTraffic door de Straat van Hormuz richting de Indische Oceaan. Het gaat om tankschepen met olie, gas of petrochemische producten aan boord.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij het staakt-het-vuren met Iran mogelijk beëindigt als er tegen woensdag geen langdurig akkoord wordt bereikt om de oorlog te beëindigen. "Misschien verleng ik het niet, maar de blokkade blijft van kracht", zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One op weg terug naar Washington vanuit Phoenix, Arizona. Hij doelde daarbij op de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens.
2 uur geledenVÖLKLINGEN (ANP/DPA) - In de Duitse plaats Völklingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen na een harde knal onder een voetgangersbrug, meldt de politie. Ook zijn meerdere mensen zwaargewond geraakt. Agenten werden kort na middernacht gealarmeerd. In de noodoproep werd melding gemaakt van een harde knal en iemand die om hulp schreeuwde.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - VN-organisatie UNICEF zegt "woedend" te zijn nadat twee vrachtwagenchauffeurs, die waren ingehuurd om schoon water te leveren aan gezinnen in de Gazastrook, door een Israëlische aanval werden gedood. De VN-organisatie meldt in een verklaring dat het incident vrijdagochtend plaatsvond tijdens reguliere watertransporten bij het waterpunt Mansoura in het noorden van Gaza, dat Gaza-Stad van water voorziet. Ook raakten twee andere mensen gewond.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
12 uur geleden