Vrouw spreekt verkrachting door Marius Borg Høiby tegen
OSLO (ANP) - Een van de vrouwen die volgens het Noorse Openbaar Ministerie is verkracht door Marius Borg Høiby, de zoon van kroonprinses Mette-Marit, ziet dat zelf anders. Zij vindt niet dat ze door de 27-jarige Høiby is verkracht. Dat zegt haar advocaat Gunhild Vehusheia tegen het Noorse dagblad VG.
De politie deed aangifte nadat videomateriaal was aangetroffen waarin "iets strafbaars" te zien is. "De politie definieert dit als een verkrachting zonder geslachtsgemeenschap. Zelf ervaart ze niet dat ze door Marius Borg Høiby is verkracht," zegt Vehusheia. Ook heeft de vrouw verzocht om het opgelegde contactverbod te verbreken. De advocaat zegt dat haar cliënt en Høiby vrienden zijn.
Høiby heeft zich volgens het OM schuldig gemaakt aan twee verkrachtingen en meerdere gevallen van psychische en fysieke mishandeling. Hij kreeg een contactverbod met meerdere vermeende slachtoffers. De politie in Oslo onderzoekt een mogelijke nieuwe overtreding van een contactverbod, bevestigt de politiewoordvoerder aan NRK. De Noorse nationale omroep meldt niet welk contactverbod Høiby zou hebben overtreden.
Høiby werd eind november in voorlopige hechtenis genomen. Na een week kwam hij weer vrij. Høiby is de stiefzoon van de Noorse kroonprins Haakon en heeft dus geen koninklijke titel. Hij is een zoon uit een eerdere relatie van Mette-Marit.
Meer uit Buitenland
CAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.
35 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.
58 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - Aanklagers in Maagdenburg hebben een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Taleb A. om een aanslag op een kerstmarkt in de stad. Daarbij werden op 20 december 2024 zes mensen gedood en raakten circa driehonderd anderen gewond. Hij wordt berecht wegens zes moorden en pogingen tot moord.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben hun plan klaar voor een missie om mijnen weg te halen uit de Straat van Hormuz zodra de VS en Iran daar overeenstemming over bereiken, meldt persbureau Bloomberg op basis van vijf bronnen. Zodra bekend wordt dat de zeestraat open kan, zou een internationale coalitie binnen enkele dagen in actie kunnen komen.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 787 Dreamliner-vliegtuig van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is donderdag door zijn voorwiel gezakt op de luchthaven van Frankfurt. Daarbij zijn enkele medewerkers gewond geraakt, meldt Lufthansa. Het is niet direct duidelijk om hoeveel mensen het gaat. Er zaten tijdens het voorval geen passagiers in het vliegtuig.
4 uur geleden