Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouw spreekt verkrachting door Marius Borg Høiby tegen

Vrouw spreekt verkrachting door Marius Borg Høiby tegen

OSLO (ANP) - Een van de vrouwen die volgens het Noorse Openbaar Ministerie is verkracht door Marius Borg Høiby, de zoon van kroonprinses Mette-Marit, ziet dat zelf anders. Zij vindt niet dat ze door de 27-jarige Høiby is verkracht. Dat zegt haar advocaat Gunhild Vehusheia tegen het Noorse dagblad VG.

De politie deed aangifte nadat videomateriaal was aangetroffen waarin "iets strafbaars" te zien is. "De politie definieert dit als een verkrachting zonder geslachtsgemeenschap. Zelf ervaart ze niet dat ze door Marius Borg Høiby is verkracht," zegt Vehusheia. Ook heeft de vrouw verzocht om het opgelegde contactverbod te verbreken. De advocaat zegt dat haar cliënt en Høiby vrienden zijn.

Høiby heeft zich volgens het OM schuldig gemaakt aan twee verkrachtingen en meerdere gevallen van psychische en fysieke mishandeling. Hij kreeg een contactverbod met meerdere vermeende slachtoffers. De politie in Oslo onderzoekt een mogelijke nieuwe overtreding van een contactverbod, bevestigt de politiewoordvoerder aan NRK. De Noorse nationale omroep meldt niet welk contactverbod Høiby zou hebben overtreden.

Høiby werd eind november in voorlopige hechtenis genomen. Na een week kwam hij weer vrij. Høiby is de stiefzoon van de Noorse kroonprins Haakon en heeft dus geen koninklijke titel. Hij is een zoon uit een eerdere relatie van Mette-Marit.

Meer uit Buitenland

Media: vervolging mislukt van Democraten na video voor militairen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Openbaar Ministerie kan zes Democratische politici niet vervolgen voor het verspreiden van een video waarin ze militairen vertelden dat ze geen illegale bevelen hoeven op te volgen. Een onderzoeksjury weigerde volgens media als CNN en The New York Times de aanklachten goed te keuren. De beelden leidden tot een woedende reactie van president Donald Trump, die de zes verraders noemde die de doodstraf verdienen.

13 minuten geleden
Brussel lanceert actieplan om EU tegen drones te beschermen

BRUSSEL (ANP) - De EU gaat de strijd opvoeren tegen vijandige drones in de lucht, op land, op zee en onder water. Het belangrijkste doel is bescherming van het luchtruim, de kritieke infrastructuur, de buitengrenzen en openbare ruimten. Daartoe heeft de Europese Commissie woensdag een EU-actieplan gepresenteerd om de toenemende dreiging van drones tegen te gaan. Dat omvat maatregelen om aanvallen met drones te voorkomen, te detecteren en uit te schakelen.

1 uur geleden
Europol meldt inbeslagname van 1,2 miljard euro aan nepgeld

DEN HAAG (ANP) - Bij een internationale actie tegen valsemunters is zo'n 1,2 miljard euro aan nepgeld gevonden. Dat meldt politiedienst Europol in een persbericht. Meer dan 90 procent van het in beslag genomen nepgeld viel te koppelen aan zendingen uit China.

1 uur geleden
Iran bereid tot inspecties van nucleaire installaties

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid inspecties toe te laten om te bewijzen dat zijn atoomprogramma er niet op gericht is om een kernwapen te ontwikkelen. Volgens president Masoud Pezeshkian is Iran klaar voor "iedere verificatie" van het programma.

1 uur geleden
Verdachte zaak-Guthrie weer vrijgelaten, zegt haar niet te kennen

TUCSON (ANP) - De aangehouden verdachte in het onderzoek naar de verdwijning van Nancy Guthrie is weer vrijgelaten. Dat meldt onder meer CNN. De man werd dinsdag een uur rijden ten zuiden van Tucson opgepakt voor verhoor, de woonplaats van de moeder van NBC News-presentatrice Savannah Guthrie.

1 uur geleden
Franse buitenlandminister geschokt om mogelijk Epstein-lek

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, is geschokt dat een van zijn adviseurs informatie lijkt te hebben gelekt aan Jeffrey Epstein. Dat schrijven Franse media, waaronder Le Parisien en Le Monde. Volgens Barrot is het denkbaar dat meer namen opduiken in de Epstein-documenten of dat aanwijzingen worden aangetroffen voor politieke inmenging, "zelfs in Frankrijk".

2 uur geleden
VK verdubbelt aantal militairen in Noorwegen

LONDEN (ANP) - Het aantal Britse militairen dat in Noorwegen is gelegerd, wordt verdubbeld. Binnen drie jaar moeten het er niet langer 1000, maar 2000 zijn, kondigt defensieminister John Healey deze woensdag nog aan.

3 uur geleden