Vrouw overleden op het strand in België
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een 67-jarige vrouw uit Dendermonde is overleden op het strand van Middelkerke in België. De vrouw werd daar onwel, heeft de Vlaamse politie aan Het Laatste Nieuws bevestigd.
"Dit is een dramatisch begin van het zomerseizoen", zei burgemeester Jean-Marie Dedecker van badplaats Middelkerke tegen de Vlaamse nieuwssite. Middelkerke ligt even ten zuiden van Oostende. "Toen de redders op het strand kwamen, zijn er twee kinderen naar hen gelopen om te zeggen dat er een mevrouw dreef op het water." Er is nog geprobeerd om de vrouw te reanimeren. "Ze zou onwel geworden zijn. Maar het is aan het parket, het Openbaar Ministerie, om de omstandigheden verder te onderzoeken."
Vanwege de aanhoudende warmte geldt in heel België inmiddels code oranje. Die waarschuwing volgt op een al even hete junimaand: volgens het Belgische weerinstituut de op een na warmste ooit sinds het begin van de metingen. Het werd gemiddeld 19,3 graden in België.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
1 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
4 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
5 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.
6 uur geleden