Vrouw overleden door steekincident in Abbenbroek
ABBENBROEK (ANP) - Door een steekincident in de Schoolstraat in het Zuid-Hollandse Abbenbroek is een 30-jarige vrouw uit die plaats om het leven gekomen. Volgens de politie kenden dader en slachtoffer elkaar en ging een relationele ruzie op straat voor de woning van de vrouw aan het incident vooraf. Het slachtoffer werd ter plekke behandeld, maar reanimatie mocht niet meer baten.
Een minderjarig meisje, de dochter van het slachtoffer, was in de woning van de vrouw aanwezig. Zij bleef ongedeerd, is opgevangen en krijgt hulp, meldt de politie.
De vermoedelijke dader, een 33-jarige man, heeft zich later geprobeerd van het leven te beroven op de Hartelbrug over snelweg A15 in de Botlek. Daar is hij van de brug afgesprongen. Hij kwam voor een auto terecht en is zwaargewond overgebracht naar een ziekenhuis. De ernst van zijn verwondingen is onduidelijk. Hij is aangehouden. De politie vermoedt dat hij in het buitenland woont.
Vanwege het incident was de hoofdrijbaan van snelweg A15 tussen Rotterdam en Europoort tot 13.00 uur deels afgesloten en stonden er files.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
1 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
9 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
9 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
17 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
19 uur geleden