Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouw opent voor het eerst olympische fakkelestafette

Vrouw opent voor het eerst olympische fakkelestafette

ATHENE (ANP) - Voor het eerst in de geschiedenis zal een vrouw de eerste drager van de olympische fakkel zijn. Het is de Griekse Anna Korakaki, die op de Olympische Spelen van Rio in 2016 goud won bij het pistoolschieten.

Voorzitter Spyros Capralos van het Griekse olympische comité sprak van een historisch moment. Het ontsteken van de vlam voor de Spelen van Tokio gebeurt op 12 maart, traditiegetrouw in het Griekse Olympia. Korakaki zal het eerste stuk lopen met de toorts, die dan aan een lange estafette begint.

De toorts maakt eerst een tocht door Griekenland en wordt dan in Athene overhandigd aan de organisatie van Tokio 2020. Laatste fakkeldrager in Griekenland is ook een vrouw, namelijk regerend olympisch kampioene polsstokhoogspringen Katerina Stefanidi.

Meer uit Sport

Wimbledon roept fans zonder kaartje op om complex te mijden

LONDEN (ANP) - De organisatie van Wimbledon heeft het publiek zonder kaartje opgeroepen om vanwege de hitte weg te blijven van het tennispark. Met 34 graden is het de warmste openingsdag ooit van het grandslamtoernooi in Londen. Het vorige hitterecord lag op 29,3 graden.

1 uur geleden
Formule 1 bevestigt elf testdagen in 2026 voor nieuwe motor

PARIJS (ANP) - De Formule 1 en autosportfederatie FIA hebben bevestigd dat renstallen in 2026 meer testdagen hebben. De coureurs krijgen in totaal elf dagen om te wennen en te oefenen.

1 uur geleden
Noodroep KNVB aan politiek om sportaccommodaties te redden

ZEIST (ANP) - De KNVB doet een dringende oproep aan de Tweede Kamer om problemen bij veel voetbalverenigingen op te lossen. Volgens de voetbalbond heeft 70 procent van de sportaccommodaties acuut renovatie of verduurzaming nodig.

2 uur geleden
Formule 1-team Mercedes wil na zomerstop rijders voor 2026 weten

SPIELBERG (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes wil het liefst na de zomerbreak duidelijkheid hebben over de rijdersbezetting in 2026. Dat liet teambaas Toto Wolff doorschemeren na de Grote Prijs van Oostenrijk op motorsport.com.

3 uur geleden
Bayern München schakelt Flamengo uit en staat in kwartfinale WK

MIAMI (ANP) - Bayern München staat in de kwartfinale van het WK voor clubs. De Duitse kampioen won in het Hard Rock Stadium van Miami met 4-2 van het Braziliaanse Flamengo. Bayern München speelt tegen Paris Saint-Germain om een plek bij de laatste vier.

10 uur geleden
Nederlandse atletiekploeg vierde op EK voor landen

MADRID (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg is als vierde geëindigd op het EK atletiek voor landen in Madrid. De ploeg met topatleten als Femke Bol, Lieke Klaver en Jessica Schilder moest op de slotdag het brons aan Duitsland laten. De Europese titel ging naar Italië en Polen won zilver.

16 uur geleden
Mo-Ajok bezorgt Nederland winst op 200 meter bij EK landen

MADRID (ANP) - Xavi Mo-Ajok heeft bij het EK voor landen in Madrid de 200 meter gewonnen. De 22-jarige atleet won in 20,01 seconden voor Eseosa Fostine Desalu uit Italië (20,18) en Toby Harries uit Groot-Brittannië (20.25). Mo-Ajok verbeterde daarmee ook zijn persoonlijk record en bezorgde de ploeg de maximale score van 16 punten voor het klassement.

18 uur geleden