Vrouw Macron klaagt vrouwen aan die haar trans noemen
PARIJS (ANP/AFP) - De vrouw van de Franse president Emmanuel Macron, Brigitte Macron, stapt naar de rechter vanwege claims dat ze transseksueel zou zijn. Ze klaagt twee vrouwen aan die het gerucht zouden hebben verspreid.
De vrouwen hadden het gerucht samen met beelden van de 68-jarige presidentsvrouw en haar familie op YouTube gedeeld. Volgens de beweringen zou Brigitte geboren zijn als man met als naam Jean-Michel. Het bericht doet de ronde op verscheidene sociale media.
Macron heeft onder meer aangifte gedaan van het schenden van haar privacy en portretrecht. De broer van de presidentsvrouw en haar drie kinderen uit een eerder huwelijk hebben ook aangifte gedaan in de zaak. De eerste hoorzitting is op 15 juni.
Het is niet de eerste keer dat het echtpaar Macron te maken krijgt met nepnieuws. In de aanloop naar de vorige presidentsverkiezingen in 2017 gingen geruchten rond dat Emmanuel Macron homoseksueel zou zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
8 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
10 uur geleden