Vrouw in Ohio een miljoen rijker met dank aan haar coronaprik
COLUMBUS (ANP) - De Amerikaanse staat Ohio heeft zijn eerste vaccin-miljonair. Een vrouw uit de buurt van Cincinnati won woensdag als eerste de 'Vax-a-Million'-loterij, waar de inwoners van Ohio alleen aan kunnen meedoen als ze gevaccineerd zijn. Een andere winnaar was een tiener uit de regio Dayton, die zijn volledige studie van de staat vergoed krijgt.
De loterij is een poging van de overheid om de vaccinatiegraad te verhogen, meldt The Washington Post. En volgens de Republikeinse gouverneur Mike DeWine is de actie een doorslaand succes. Met ongeveer 45 procent van de bevolking die een eerste prik heeft gehad, ligt Ohio onder het landelijk gemiddelde. Maar dat percentage zou volgens het gezondheidsministerie van de staat hoe dan ook lager zijn geweest als de loterij niet in het leven was geroepen.
Tot aan maandag hadden zo'n 3 miljoen inwoners zich voor de loterij ingeschreven. De komende weken zullen nog vier mensen blij gemaakt worden met een miljoen dollar en nog eens vier jongeren krijgen een volledige studiebeurs.
DeWine heeft na bekendmaking van zijn loterijplan behalve lof ook veel kritiek gekregen. Sommige politici, zowel Democraat als Republikein, vinden het verspilling van publiek geld, dat veel beter op een andere manier ingezet had kunnen worden om de coronacrisis te bestrijden. Het Witte Huis prijst de actie.
Ook in andere delen van het land proberen de overheden mensen te stimuleren om een prik te laten zetten. Zo kunnen gevaccineerden in de stad Memphis een auto winnen en zijn er ook in andere staten loterijen georganiseerd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmachtbasis RAF Akrotiri op Cyprus is in de nacht van zondag op maandag getroffen door een droneaanval, heeft het Britse ministerie van Defensie laten weten. Een Cypriotische regeringswoordvoerder meldde op X dat de schade beperkt is gebleven.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger is begonnen met aanvallen op doelen van Hezbollah in heel Libanon. In de zuidelijke voorsteden van de Libanese hoofdstad Beiroet, een bolwerk van de militie, waren explosies te horen.
1 uur geledenBERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië hebben verklaard bereid te zijn "noodzakelijke en proportionele defensieve acties" te ondernemen als reactie op Iraanse vergeldingsaanvallen, met als doel de militaire capaciteiten van Teheran "bij de bron te vernietigen". Dat schrijven de landen, ook bekend als E3, in een gezamenlijke verklaring.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft een verzoek van de Verenigde Staten geaccepteerd om Britse bases te gebruiken voor defensieve aanvallen op Iraanse raketten in opslagdepots of lanceerinstallaties.
8 uur geleden