Vrouw had kort voor moord in Hardenberg politie aan de lijn
ZWOLLE (ANP) - Kort voor ze door haar man op straat in Hardenberg werd doodgestoken, had het slachtoffer contact met de politie. Ze gaf aan doodsbang voor hem te zijn. Dat bleek donderdag in de rechtbank in Zwolle.
De 53-jarige Tonnie had op 29 oktober 2024 de politie aan de lijn om te melden dat haar man Hans H. (57) zich niet aan het huis- en contactverbod hield. "U had haar bedreigd. Ze zou geen 54 jaar worden. Ze was doodsbang", zei de rechter tegen de verdachte. Toen de vrouw tegen 16.45 uur het kindcentrum in Hardenberg waar ze werkte verliet en in haar auto stapte, kwam haar man aangereden. Hij sloeg haar zijruit in en begon op haar in te steken.
De vrouw bezweek ruim een halfuur later aan haar verwondingen. Hans H. erkent dat hij haar neerstak. "Blijkbaar was ik dat ja", zei hij. Hans H. zocht zijn vrouw op bij haar werk om verhaal te halen. "Ik dacht dat ik afgeluisterd en achtervolgd werd door haar." De man wordt ook verdacht van het mishandelen van zijn vrouw en een van zijn dochters ruim een week voordat hij zijn vrouw doodstak. Na die mishandeling kreeg hij een contactverbod opgelegd.
Tbs met dwangverpleging
De advocaat van H. verzocht bij aanvang van de zitting om aanhouding van de zaak. Hij wil dat de mogelijkheid tot tbs met voorwaarden wordt onderzocht. De officier van justitie vond dat geen goed idee. Ze liet doorschemeren dat ze in ieder geval tbs met dwangverpleging zal eisen. De rechtbank wees het verzoek van de advocaat af.
De rechtbank in Zwolle trekt de hele dag uit voor de zaak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Milieudefensie dient dinsdag een dagvaarding in tegen Shell. De klimaatclub eist dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden en dat de multinational de uitstoot van broeikasgassen tussen 2030 en 2050 stapsgewijs vermindert.
13 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.
3 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Drie van de acht verdachten die afgelopen weekend zijn aangehouden na een steekpartij in het Friese dorp Noardburgum zijn vrijgelaten. Het gaat om een 18-jarige vrouw uit de gemeente Westerwolde en twee meisjes uit Franeker en Leeuwarden, meldt de politie. Ze blijven net als de vijf die nog vastzitten verdachten in het onderzoek.
5 uur geledenVENLO (ANP) - De burgemeester van Venlo, Antoin Scholten, is "geschokt" door het nieuws dat een meisje is doodgestoken in Blerick, dat in de gemeente Venlo ligt. De burgemeester zal "zich vanzelfsprekend blijvend laten informeren door de politie", zo staat in een schriftelijke reactie. "Inhoudelijk zal de burgemeester niet op de zaak ingaan zolang het onderzoek door politie nog loopt."
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor vijf libidoverhogende middelen. Het gaat om LibiForMe, Mr Stiff (in vloeibare vorm en als capsules), Night Longer Mixed Herbal Blend en Ayibogan Natural.
8 uur geledenDOKKUM (ANP) - Bij de gemeente Noardeast-Fryslân zijn tot nu toe drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag. Dat meldt een woordvoerder van de Friese gemeente waar Dokkum onder valt, de stad waar koning Willem-Alexander en zijn familie maandag Koningsdag vieren. Demonstraties die vooraf zijn aangemeld, krijgen een vak toegewezen aan de route, "binnen hoor- en zichtafstand van de koninklijke familie", laat de woordvoerder weten.
8 uur geleden