Vrouw die Trump beschuldigt van misbruik, eist zijn DNA
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een prominente Amerikaanse columniste die Donald Trump beschuldigt van verkrachting, heeft gevraagd om een DNA-monster. E. Jean Carroll (76) wil laten uitzoeken of dat matcht met DNA-materiaal op haar jurk.
De columniste van Elle Magazine zegt dat Trump haar heeft verkracht in een kleedkamer van een chique warenhuis in New York. Dat gebeurde volgens haar in de jaren negentig. Trump ontkende het misbruik en stelde onder meer dat Carroll "niet mijn type" is.
Carroll had in november al een rechtszaak aangespannen tegen Trump. Ze beschuldigt hem van laster, omdat hij haar goede naam door het slijk zou hebben gehaald. Haar advocaat eist nu een monster van het DNA van de president.
Jurk getest
"De zaak draait om de vraag of Donald Trump loog toen hij zei dat hij E. Jean Carroll nooit seksueel had misbruikt en beweerde dat hij haar zelfs nooit had ontmoet", meldt de raadsvrouw in een verklaring. De advocaat van de president heeft nog niet gereageerd.
Carroll zou de jurk en schoenen die ze droeg tijdens het vermeende misbruik tot vorig jaar in een kast hebben opgeslagen. "De jurk is getest. We hebben de resultaten", schrijft de columniste op Twitter.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - Een Chinese oud-minister van Justitie is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het aannemen van steekpenningen tussen 2006 en 2022. Een rechtbank acht bewezen dat Tang Yijun jarenlang verschillende topfuncties hiervoor misbruikte, melden Chinese staatsmedia als CCTV en China Daily.
22 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.
44 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit moet uitleg geven over haar contact met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, volgens premier Jonas Gahr Støre. Dat zei hij maandag tegen het Noorse dagblad VG.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
3 uur geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
3 uur geleden