Vrouw die Trump beschuldigt van misbruik, eist zijn DNA
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een prominente Amerikaanse columniste die Donald Trump beschuldigt van verkrachting, heeft gevraagd om een DNA-monster. E. Jean Carroll (76) wil laten uitzoeken of dat matcht met DNA-materiaal op haar jurk.
De columniste van Elle Magazine zegt dat Trump haar heeft verkracht in een kleedkamer van een chique warenhuis in New York. Dat gebeurde volgens haar in de jaren negentig. Trump ontkende het misbruik en stelde onder meer dat Carroll "niet mijn type" is.
Carroll had in november al een rechtszaak aangespannen tegen Trump. Ze beschuldigt hem van laster, omdat hij haar goede naam door het slijk zou hebben gehaald. Haar advocaat eist nu een monster van het DNA van de president.
Jurk getest
"De zaak draait om de vraag of Donald Trump loog toen hij zei dat hij E. Jean Carroll nooit seksueel had misbruikt en beweerde dat hij haar zelfs nooit had ontmoet", meldt de raadsvrouw in een verklaring. De advocaat van de president heeft nog niet gereageerd.
Carroll zou de jurk en schoenen die ze droeg tijdens het vermeende misbruik tot vorig jaar in een kast hebben opgeslagen. "De jurk is getest. We hebben de resultaten", schrijft de columniste op Twitter.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.
23 minuten geledenBEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenDOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
9 uur geleden