Vrouw die koran wilde verscheuren aangehouden in Arnhem
ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdag in Arnhem een 38-jarige vrouw opgepakt, omdat ze had aangekondigd dat ze een koran wilde verscheuren. De vrouw uit het Gelderse Vorden is na korte tijd weer vrijgelaten. Ze heeft wel een gebiedsverbod gekregen, net als Pegida-voorman Edwin Wagensveld. In reactie op zijn aankondiging dat hij weer een exemplaar van de koran wilde verbranden op het Jansplein in de stad, was een grote politiemacht op de been.
Burgemeester Ahmed Marcouch vreesde een herhaling van januari, toen een soortgelijke actie van Wagensveld uitdraaide op ernstige rellen. Bovendien waren er volgens de gemeente signalen over een terroristische dreiging. Wagensveld heeft al laten weten dat hij nog steeds van plan is om ergens in de komende dagen toch weer naar Arnhem te komen.
De politie legt uit dat de vrouw die werd opgepakt is aangehouden op basis van de plaatselijk ingestelde regel dat het verboden is "door uitdagend gedrag aanleiding te geven tot wanordelijkheden".
Uiteindelijk verliep de dag verder heel rustig in de Gelderse hoofdstad. Marcouch bedankt in een bericht "de Arnhemmers voor hun begrip, de politie uit het hele land voor hun inzet en de ondernemers voor hun kalmte".
Meer uit Binnenland
STADSKANAAL (ANP) - In het Groningse Stadskanaal is in de nacht van zondag op maandag een brand uitgebroken in een woning aan de Gelderselaan. De brand is uitslaand, meldt de politie. De omliggende woningen zijn ontruimd. Mogelijk ging aan de brand een explosie vooraf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zondagavond acht aanhoudingen verricht in de Schilderswijk in Den Haag naar aanleiding van ongeregeldheden na de verloren Afrika Cup-finale van Marokko. Drie mensen werden aangehouden voor openlijke geweldpleging, meldt de politie. Twee anderen werden aangehouden voor belediging. Ook werden twee aanhoudingen verricht voor het bezit van vuurwerk. De laatste aanhouding was voor het verstoren van de openbare orde.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De mobiele eenheid is zondagavond na de finale van de Afrika Cup in actie gekomen in de Haagse Schilderswijk. Senegal won de wedstrijd in de verlenging van gastland Marokko, tot grote teleurstelling van de Marokkaanse fans. De Haagse politie besloot in te grijpen nadat groepjes jongeren na afloop onder meer vuurwerk afstaken. Dat werd ook richting agenten gegooid, zag een ANP-verslaggever.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlanders denkt dat Europa voor zijn veiligheid niet langer op de Verenigde Staten kan rekenen. Onder president Donald Trump is Europa niet meer verzekerd van onvoorwaardelijke Amerikaanse steun, zeggen meer dan acht op de tien ondervraagden in een peiling van de Atlantische Commissie. De VS schaden volgens de ondervraagden de veiligheid, de handel, het klimaat en de democratie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In zaaltjes, buurthuizen, cafés en podia kijken Marokkaanse Nederlanders en andere voetbalfans zondagavond samen naar de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van de Atlas', zoals het team van gastland Marokko wordt genoemd, nemen het op tegen Senegal.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noordwesten van het land kan van zondagavond tot de vroege maandagochtend dichte mist ontstaan. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. Het laagste waarschuwingsniveau geldt tot maandag 06.00 uur voor Noord-Holland, Friesland en het IJsselmeergebied.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke wetenschappers met kennis over minderheidskabinetten komen maandag langs bij informateur Rianne Letschert en de leiders van de formerende partijen D66, VVD en CDA. Het gaat om Claes de Vreese, Tom van der Meer en Corné Smit.
12 uur geleden