Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouw die geslachtsdeel van zoontje afknipte psychisch onderzocht

Vrouw die geslachtsdeel van zoontje afknipte psychisch onderzocht

DEN HAAG (ANP) - Myriam D., die ervan verdacht wordt in november vorig jaar het geslachtsdeel van haar zoontje te hebben afgeknipt met een schaar, wordt momenteel psychisch onderzocht in het Pieter Baan Centrum (PBC). Dit bleek maandag tijdens de eerste zitting in de zaak tegen de 35-jarige vrouw bij de rechtbank in Den Haag.

Tijdens de zitting kwam naar voren dat de vrouw bij haar aanhouding die bewuste 12 november erg in de war leek. Vanwege de bijwerkingen van de medicijnen die ze nu slikt kon ze niet in de rechtbank aanwezig zijn.

Het is onbekend hoe het nu met het zoontje gaat. De advocaat die zowel het kind als de vader bijstaat liet maandag kort weten dat de kwestie "heftig is voor alle betrokkenen".

Medicatie

De advocaat van de verdachte pleitte voor het schorsen van de voorlopige hechtenis. Zo wees hij erop dat D. volgens een behandelaar voor het incident goed functioneerde door het slikken van twee medicijnen, waaronder een antipsychoticum. Op enig moment voor de zware mishandeling zou ze echter gewisseld zijn van medicatie.

In overeenstemming met het Openbaar Ministerie, dat aanvoerde dat de exacte psychosociale problemen van de vrouw nog worden onderzocht en de kans op recidive daarmee groot is, wilde de rechtbank niet met het verzoek van de advocaat meegaan. "Wellicht kan ze later stabiel worden gemaakt met medicatie, maar nu is onduidelijk of het recidivegevaar kan worden ondervangen", aldus de rechtbank.

Rapport

D. wordt tot begin maart in het PBC onderzocht, waarna er binnen een paar maanden een rapport over haar psyche zal worden opgemaakt.

Het is nog niet bekend wanneer de volgende zitting plaatsvindt.

Meer uit Binnenland

IJsbaan Winterswijk ook zondag open

WINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is ook zondagochtend opengegaan. Zaterdag had de baan de primeur van het eerste schaatsen op natuurijs deze herfst. Toen lag er 5 millimeter ijs, nu is het een kleine centimeter, vertelt ijsmeester Hendrik van Prooije vanaf de baan.

3 uur geleden
Code geel in bijna hele land: plaatselijke gladheid door sneeuw

DE BILT (ANP) - Afgezien van de provincies Limburg en Zeeland geldt zondag in heel het land ergens gedurende de dag code geel door gladheid. In het zuidwesten en westen is het nu al plaatselijk glad door sneeuwval. De sneeuw en gladheid breiden zich de komende uren oostwaarts uit. Daardoor is het uiteindelijk in heel de westelijke helft van het land, met uitzondering van Zeeland, plaatselijk glad in de ochtend. Die gladheid verdwijnt pas halverwege de ochtend, meldt het KNMI.

4 uur geleden
KNRM haalt recordbedrag op bij jaarlijks benefietgala

NOORDWIJK (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) heeft tijdens haar jaarlijkse benefietgala in Noordwijk 1.848.000 euro opgehaald. Dat is ruim 30.000 euro meer dan vorig jaar en daarmee een nieuw recordbedrag. Het was de negentiende keer dat het benefietgala werd georganiseerd. Er schoven 650 gasten aan.

10 uur geleden
Even tot hier plaatst panelen terug naast begraafplaats Margraten

Het televisieprogramma Even tot hier heeft naast de Amerikaanse militaire begraafplaats Margraten de twee panelen teruggeplaatst die eerder deze maand door de Amerikaanse beheerder werden verwijderd. De panelen belichten de rol van 'zwarte bevrijders' in de Tweede Wereldoorlog. Ook maakten presentatoren Niels van der Laan en Jeroen Woe zaterdag aan het einde van hun uitzending bekend dat zij rondom de teruggeplaatste panelen ook een aanvullende "tentoonstelling" laten bouwen.

10 uur geleden
Vliegverkeer Eindhoven stilgelegd na signaleren meerdere drones

DEN HAAG (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Eindhoven is zaterdagavond stilgelegd, nadat bij het vliegveld meerdere drones waren gesignaleerd. Het vliegveld van Eindhoven is niet alleen een luchthaven, maar op het terrein zit ook een luchtmachtbasis. Daarom is zowel het civiele als het militaire vliegverkeer opgeschort, laat demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) weten.

14 uur geleden
Schoof: beperkingen leger Oekraïne raken ook Europese veiligheid

JOHANNESBURG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zorgen over de beperkingen van het Oekraïense leger die in het zogenoemde 28-puntenplan staan, want "als het gaat over de veiligheid van Oekraïne, gaat het immers ook om de veiligheid van Europa." Dat zegt hij tegen het ANP nadat hij heeft gebeld met Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Schoof wil "elk initiatief dat vrede dichterbij kan brengen serieus nemen."

20 uur geleden
Schrijver Frank van Pamelen winnaar prominenten bij Groot Dictee

DEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.

20 uur geleden