Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouw die doodgereden werd op A1 is 22-jarige Oekraïense

Vrouw die doodgereden werd op A1 is 22-jarige Oekraïense

BATHMEN (ANP) - De vrouw die zaterdagavond werd doodgereden op de A1 ter hoogte van het Overijsselse Bathmen is een 22-jarige Oekraïense. Volgens de politie is haar dood het gevolg van een noodlottig ongeval. Daarom is de bestuurder van de auto waarin zij zat weer vrijgelaten.

Een van de inzittenden van de auto waarin de Oekraïense zat, liet een mobiele telefoon uit de rijdende auto op de weg vallen. De auto stopte en de vrouw stapte uit om het toestel te zoeken. Toen ze op de snelweg liep, werd ze aangereden. Ze overleed ter plaatse aan haar verwondingen. De politie verweet de bestuurder in eerste instantie gevaarlijk rijgedrag en betrokkenheid bij een dodelijk ongeluk, maar hij is nu geen verdachte meer, aldus de politie.

De politie zette zaterdagavond een deel van de snelweg af voor sporenonderzoek. Zondag zijn mensen gehoord die het ongeluk zagen gebeuren. Voor getuigen die dat willen is ook slachtofferhulp geregeld.

Meer uit Binnenland

Nederland werkt met andere landen aan terugkeerhubs asielzoekers

BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat met een aantal andere EU-landen samenwerken om zogenoemde terugkeerhubs voor afgewezen asielzoekers buiten de EU te realiseren. Dat zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) in Brussel. Het gaat om een kopgroep van Nederland, Oostenrijk, Griekenland, Duitsland en Denemarken, zei de minister na een vergadering met zijn Europese ambtgenoten.

1 uur geleden
FVD'er Van Meijeren noemt vrijspraak 'belangrijke overwinning'

DEN HAAG (ANP) - FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren beschouwt het als "een belangrijke overwinning" dat het gerechtshof in Den Haag hem in hoger beroep heeft vrijgesproken van opruiing. "Niet alleen voor mij, maar voor de vrijheid van meningsuiting van ons allemaal", zegt hij in een video op X.

1 uur geleden
Hermans geeft niet toe aan oppositie over verhoging eigen risico

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans is nog niet bereid om de verhoging van het eigen risico in de zorg aan te passen. Tijdens het debat over de begroting van haar ministerie wees de VVD-minister "uitgestoken handen" van Tweede Kamerleden af.

2 uur geleden
Ontnemingszaak Klaas Otto uitgesteld

BREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.

2 uur geleden
Van Weel: Nederland alert op Iraanse cyberaanvallen

BRUSSEL (ANP) - Het kabinet is alert op Iraanse cyberaanvallen, zei minister David van Weel (Justitie, VVD) na afloop van een vergadering met EU-ministers van Justitie. Hij wil niet zeggen of Nederland extra maatregelen neemt voor de fysieke beveiliging van Israëlische en Amerikaanse doelen en joodse instellingen.

2 uur geleden
Geen andere rechters voor ontnemingszaak Klaas Otto

BREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.

3 uur geleden
Iraniërs vragen in Den Haag aandacht voor situatie in hun land

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.

3 uur geleden