Vrouw Canadese premier genezen van coronavirus
OTTOWA (ANP/AFP/RTR) - De vrouw van premier Justin Trudeau van Canada is door artsen genezen verklaard. Dat laat ze via een bericht op Facebook weten. Bij Sophie Grégoire Trudeau werd op 12 maart besmetting met het coronavirus vastgesteld. Sindsdien verblijven de minister-president en zijn familie thuis in quarantaine.
De premier zelf vertoonde geen ziekteverschijnselen en bleef zijn werkzaamheden uitvoeren. Dagelijks gaf hij persconferenties vanuit zijn woning. Ondanks dat zijn vrouw weer gezond is, blijft het gezin in thuisisolatie. "We blijven het advies van gezondheidsdeskundigen opvolgen. We moeten zoveel mogelijk thuis blijven, net zoals iedereen dat zou moeten doen", aldus Trudeau.
Canada heeft zaterdag extra maatregelen genomen om verdere verspreiding van het longvirus tegen te gaan. Inwoners die symptomen van de ziekte vertonen mogen niet aan boord van binnenlandse vluchten of intercitytreinen. De reisbeperkingen gaan maandag in.
In het Noord-Amerikaanse land zijn 5153 mensen besmet, 55 Canadezen zijn gestorven aan de gevolgen van het virus.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
13 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
37 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
41 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Volgens het Kremlin heeft de Russische president Vladimir Poetin ingestemd met sommige van de Amerikaanse voorstellen voor vrede in Oekraïne. Maar een aantal andere voorstellen zou hij hebben verworpen. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov is dit normaal in een onderhandelingsproces en zijn de Russen bereid om zo vaak af te spreken met de Amerikanen als nodig is voor een akkoord.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De bondgenoten van Oekraïne zullen volgend jaar nog meer Amerikaanse wapens voor het land moeten kopen dan in 2025, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. De ongeveer 1 miljard dollar per maand die ze daarvoor nu met pijn en moeite bijeenbrengen, schiet volgens hem in 2026 tekort.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is in China aangekomen voor een driedaags staatsbezoek. Hij heeft in Beijing een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Zij gaan naar verwachting praten over onder meer handel en de oorlog in Oekraïne.
2 uur geleden