Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouw Canadese premier genezen van coronavirus

Vrouw Canadese premier genezen van coronavirus

OTTOWA (ANP/AFP/RTR) - De vrouw van premier Justin Trudeau van Canada is door artsen genezen verklaard. Dat laat ze via een bericht op Facebook weten. Bij Sophie Grégoire Trudeau werd op 12 maart besmetting met het coronavirus vastgesteld. Sindsdien verblijven de minister-president en zijn familie thuis in quarantaine.

De premier zelf vertoonde geen ziekteverschijnselen en bleef zijn werkzaamheden uitvoeren. Dagelijks gaf hij persconferenties vanuit zijn woning. Ondanks dat zijn vrouw weer gezond is, blijft het gezin in thuisisolatie. "We blijven het advies van gezondheidsdeskundigen opvolgen. We moeten zoveel mogelijk thuis blijven, net zoals iedereen dat zou moeten doen", aldus Trudeau.

Canada heeft zaterdag extra maatregelen genomen om verdere verspreiding van het longvirus tegen te gaan. Inwoners die symptomen van de ziekte vertonen mogen niet aan boord van binnenlandse vluchten of intercitytreinen. De reisbeperkingen gaan maandag in.

In het Noord-Amerikaanse land zijn 5153 mensen besmet, 55 Canadezen zijn gestorven aan de gevolgen van het virus.

Meer uit Buitenland

Trump: een van de neergeschoten leden National Guard overleden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.

2 uur geleden
Dodental brand Hongkong stijgt, vuur nog niet geheel geblust

HONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.

2 uur geleden
Trump: binnenkort Venezolaanse drugsdealers ook aanpakken op land

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.

2 uur geleden
President Guinee-Bissau in Senegal aangekomen na coup

DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.

6 uur geleden
Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

8 uur geleden
VS onderzoeken asielaanvragen die zijn goedgekeurd onder Biden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.

9 uur geleden
Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

9 uur geleden