Vrouw aangehouden rond verdachte situatie Utrechts politiebureau
UTRECHT (ANP) - De politie heeft op haar hoofdbureau in Utrecht een vrouw aangehouden. Bij binnenkomst van het gebouw riep ze leuzen. "Ze riep dingen die voor ons aanleiding waren om het bureau direct te ontruimen", aldus een politiewoordvoerder. Bij de ontruiming zijn twee objecten achtergelaten op het bureau. Het is niet duidelijk of het om explosieven gaat.
In het ontruimde hoofdbureau in de Utrechtse Kroonstraat zijn specialisten van de politie en de Explosieven Opruimingsdienst nog bezig met een verkenning. Volgens de woordvoerder kan dat onderzoek "nog wel enige tijd in beslag nemen".
Door het incident werd een ruim gebied rondom het bureau afgesloten. Mensen die binnen de afzetting wonen, konden daardoor niet terug naar huis. In het afgesloten gebied zat ook een parkeergarage. De Veiligheidsregio Utrecht meldde even voor 17.00 uur dat de "ring van afzetting" rond het bureau wordt verkleind en dat parkeergarage Paardenveld weer bereikbaar is.
De aangehouden vrouw wordt verhoord. Over wat ze in dat verhoor zegt, laat de woordvoerder zich niet uit.
Meer uit Binnenland
ORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag in alle vroegte aangekomen op Aruba. Hij bezoekt het eiland omdat het veertig jaar een zelfstandig land binnen het Koninkrijk der Nederlanden (1986-2026) is en vijftig jaar een eigen vlag en volkslied (1976-2026) heeft. Ook brengt de koning een bezoek aan CuraƧao. Daar gaat hij in gesprek met vertegenwoordigers van de lokale gemeenschap over de geopolitieke spanningen in de regio.
22 minuten geledenDEN HAAG/ARNHEM/CASTRICUM (ANP) - Het nachtelijk stemmen had in Den Haag om 01.00 uur al meer stemmers getrokken dan in de hele nacht in 2018. Dat zei een woordvoerster van de gemeente.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag aangifte gedaan van mishandeling. Dat meldt de Amsterdamse JA21-fractie op X.
2 uur geledenEtten-Leur (ANP) - In een appartementencomplex aan de San Francescolaan in Etten-Leur is in de nacht van dinsdag op woensdag een grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer heeft opgeschaald naar grip 1. Het gebouw wordt ontruimd.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Richard de Mos van Hart voor Den Haag ontkent mensen in te huren om te flyeren. "Dat is klip-en-klare onzin", zei hij na afloop van het NOS-slotdebat in LocHal in Tilburg in reactie op een video van het linkse platform Left Laser waarin wordt gesuggereerd dat De Mos Bulgaren betaalt voor campagnewerkzaamheden. In de video is te zien dat mensen die geen Nederlands spreken, flyeren voor de partij van De Mos. In het partijprogramma van Hart voor Den Haag staat onder meer de wens om immigranten uit te sluiten van bijstand als ze weigeren Nederlands te leren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Over een uur gaan de eerste stembureaus open. Vanaf 00.00 uur kunnen kiezers hun stem voor de gemeenteraadsverkiezingen onder meer uitbrengen in Arnhem, Den Haag en Zwolle. Vanaf 07.30 uur gaan de meeste andere stemlokalen open, al wijken de openingstijden op sommige locaties af.
5 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo haalt de voorraad gebroken en hele diepvriessperziebonen van het huismerk uit de winkels, nadat dinsdag verhalen naar buiten waren gekomen dat er dode muizen tussen de bonen lagen. De super bevestigt een bericht van NU.nl dat de maatregel uit voorzorg wordt genomen en er geen gevaar is voor de gezondheid.
6 uur geleden