Vrouw aangehouden rond verdachte situatie Utrechts politiebureau
UTRECHT (ANP) - De politie heeft op haar hoofdbureau in Utrecht een vrouw aangehouden. Bij binnenkomst van het gebouw riep ze leuzen. "Ze riep dingen die voor ons aanleiding waren om het bureau direct te ontruimen", aldus een politiewoordvoerder. Bij de ontruiming zijn twee objecten achtergelaten op het bureau. Het is niet duidelijk of het om explosieven gaat.
In het ontruimde hoofdbureau in de Utrechtse Kroonstraat zijn specialisten van de politie en de Explosieven Opruimingsdienst nog bezig met een verkenning. Volgens de woordvoerder kan dat onderzoek "nog wel enige tijd in beslag nemen".
Door het incident werd een ruim gebied rondom het bureau afgesloten. Mensen die binnen de afzetting wonen, konden daardoor niet terug naar huis. In het afgesloten gebied zat ook een parkeergarage. De Veiligheidsregio Utrecht meldde even voor 17.00 uur dat de "ring van afzetting" rond het bureau wordt verkleind en dat parkeergarage Paardenveld weer bereikbaar is.
De aangehouden vrouw wordt verhoord. Over wat ze in dat verhoor zegt, laat de woordvoerder zich niet uit.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
47 minuten geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
1 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - In de Brabantse plaats Oosterhout zijn meerdere gewonden gevallen door een ongeluk met een gasfles. Het zou gaan om ongeveer vijf slachtoffers. Het ongeluk gebeurde nabij een praktijkschool tijdens het bakken van pannenkoeken, meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Syriëganger Ayada K. (49) beriep zich vrijdag op haar zwijgrecht bij het begin van de inhoudelijke behandeling van haar zaak. "Ik ga nergens op antwoorden", zei K. in de rechtbank in Rotterdam. De vrouw zou medeplichtig zijn aan de inzet van haar minderjarige zoon in de gewapende strijd van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië, wat geldt als een oorlogsmisdrijf. De jongen zou in 2017, op 15-jarige leeftijd, zijn omgekomen bij Raqqa.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het OM heeft vrijdag bij de rechtbank in Den Haag tbs met dwangverpleging geëist tegen Samad S. (40) voor het doodsteken van zijn vader in november 2024. Dat gebeurde in de woning van het 70-jarige slachtoffer aan de Haagweg in Rijswijk, waar S. tijdelijk woonde.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft vanwege onder meer "juridische bezwaren" niet voor de VN-resolutie gestemd die de slavenhandel als "ernstigste misdaad tegen de menselijkheid" bestempelt. Volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) spreekt de resolutie uit dat westerse landen herstelbetalingen moeten bieden aan landen waar slaven vandaan werden gehaald.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt het "een goed signaal aan slachtoffers" dat de rechtbank in Amsterdam de uitkleedfunctie van de chatbot Grok heeft verboden. De VVD-bewindsman concludeert "dat er serieus naar gekeken wordt en dat erkend wordt wat de nadelige effecten zijn voor slachtoffers".
2 uur geleden