Vrouw aangehouden rond verdachte situatie Utrechts politiebureau
UTRECHT (ANP) - De politie heeft op haar hoofdbureau in Utrecht een vrouw aangehouden. Bij binnenkomst van het gebouw riep ze leuzen. "Ze riep dingen die voor ons aanleiding waren om het bureau direct te ontruimen", aldus een politiewoordvoerder. Bij de ontruiming zijn twee objecten achtergelaten op het bureau. Het is niet duidelijk of het om explosieven gaat.
In het ontruimde hoofdbureau in de Utrechtse Kroonstraat zijn specialisten van de politie en de Explosieven Opruimingsdienst nog bezig met een verkenning. Volgens de woordvoerder kan dat onderzoek "nog wel enige tijd in beslag nemen".
Door het incident werd een ruim gebied rondom het bureau afgesloten. Mensen die binnen de afzetting wonen, konden daardoor niet terug naar huis. In het afgesloten gebied zat ook een parkeergarage. De Veiligheidsregio Utrecht meldde even voor 17.00 uur dat de "ring van afzetting" rond het bureau wordt verkleind en dat parkeergarage Paardenveld weer bereikbaar is.
De aangehouden vrouw wordt verhoord. Over wat ze in dat verhoor zegt, laat de woordvoerder zich niet uit.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Raisa Blommestijn is in hoger beroep veroordeeld tot een taakstraf van dertig uur waarvan tien uur voorwaardelijk voor beledigende uitlatingen op X in mei 2023. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) gebruikte de term "negroïde primaten" bij een video waarop geweld te zien was.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een werkstraf van 180 uur, een maand voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging van twaalf maanden geëist tegen het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) wegens het aanrijden van een actievoerster bij het provinciehuis in Haarlem. Ze protesteerde op 3 maart vorig jaar met Extinction Rebellion (XR) tegen de vervuilende fabrieken van Tata Steel, voor de ingang van de parkeergarage.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die donderdagmiddag is aangehouden na een verdachte situatie in het stadhuis in Den Haag zei dat hij een bom bij zich had. Dat meldt de politie. Het gaat om een 28-jarige Hagenaar. Er zijn geen explosieven bij hem aangetroffen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland krijgt de eerste doses van "een experimenteel, antiviraal middel" voor de behandeling van het hantavirus toegezonden. Dat maakte de Europese Commissie donderdag bekend. Er zijn nog geen goedgekeurde medicijnen of vaccins voor het behandelen of voorkomen van het virus, maar het Europees Geneesmiddelenbureau acht het middel Favipiravir geschikt voor gebruik in klinische proeven.
5 uur geleden