Vrouw aangehouden rond verdachte situatie Utrechts politiebureau
UTRECHT (ANP) - De politie heeft op haar hoofdbureau in Utrecht een vrouw aangehouden. Bij binnenkomst van het gebouw riep ze leuzen. "Ze riep dingen die voor ons aanleiding waren om het bureau direct te ontruimen", aldus een politiewoordvoerder. Bij de ontruiming zijn twee objecten achtergelaten op het bureau. Het is niet duidelijk of het om explosieven gaat.
In het ontruimde hoofdbureau in de Utrechtse Kroonstraat zijn specialisten van de politie en de Explosieven Opruimingsdienst nog bezig met een verkenning. Volgens de woordvoerder kan dat onderzoek "nog wel enige tijd in beslag nemen".
Door het incident werd een ruim gebied rondom het bureau afgesloten. Mensen die binnen de afzetting wonen, konden daardoor niet terug naar huis. In het afgesloten gebied zat ook een parkeergarage. De Veiligheidsregio Utrecht meldde even voor 17.00 uur dat de "ring van afzetting" rond het bureau wordt verkleind en dat parkeergarage Paardenveld weer bereikbaar is.
De aangehouden vrouw wordt verhoord. Over wat ze in dat verhoor zegt, laat de woordvoerder zich niet uit.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Jeroen Kijk in de Vegte en Henry Schut verzorgen dit jaar voor de NPO het Nederlandse commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival in Wenen. Het duo vervangt de vaste commentator Cornald Maas, die zich na de boycot door AVROTROS terugtrok.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - "Zorgwekkende cijfers", aldus directeur Marjolein Demmers van Natuur & Milieu in reactie op het nieuws dat de uitstoot van broeikasgassen vorig jaar toenam. Ook andere natuurorganisaties zijn bezorgd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het klimaatdoel van 2030 raakt verder uit zicht. Vorig jaar werd er 0,8 procent meer broeikasgassen uitgestoten dan in 2024. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het RIVM/Emissieregistratie. In totaal werd 145,6 megaton CO2 en andere broeikasgassen uitgestoten in 2025.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In 2025 namen minstens 122 daklozen een sociaal advocaat in de arm om via de rechter een plek in een opvanglocatie af te dwingen. Dat meldt onderzoeksplatform Investico na een rondvraag onder sociaal advocaten. Aan het onderzoek deden ook de Groene Amsterdammer en Trouw mee.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Een stichting gaat namens omwonenden een nieuwe rechtszaak beginnen tegen chemiebedrijf Chemours in Dordrecht. PFAS Vrij Green Claim wil dat de rechter Chemours dwingt om per direct te stoppen met het uitstoten van PFAS-stoffen. Ook zouden betrokkenen een schadevergoeding moeten krijgen voor "de aantasting van hun leefomgeving". De stichting richt zich op inwoners van gemeenten in het zuiden van Zuid-Holland, in en rond Dordrecht.
3 uur geledenZEVENBERGEN (ANP) - De meeste partijen die meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Moerdijk staan nog achter het besluit om het dorp Moerdijk mogelijk op te geven. Het dorp zou plaats moeten maken voor uitbreiding van het haven- en industriegebied. Zeven van de tien lijsttrekkers zeiden tijdens een debat dat ze dit nog steeds als de beste optie zien. "Iedereen die vanavond zou beloven dat deze opgave wel weggaat en niet in Moerdijk zal landen, doet een valse belofte", aldus Danny Dingemans (VVD).
11 uur geledenGOUDSWAARD (ANP) - De 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in het Zuid-Hollandse Goudswaard is een thuisloze inwoner van de gemeente Hoeksche Waard. Dat meldt buurgemeente Nissewaard. Wel verbleef de man wisselende periodes in Spijkenisse.
15 uur geleden