Vrouw aangehouden rond verdachte situatie Utrechts politiebureau
UTRECHT (ANP) - De politie heeft op haar hoofdbureau in Utrecht een vrouw aangehouden. Bij binnenkomst van het gebouw riep ze leuzen. "Ze riep dingen die voor ons aanleiding waren om het bureau direct te ontruimen", aldus een politiewoordvoerder. Bij de ontruiming zijn twee objecten achtergelaten op het bureau. Het is niet duidelijk of het om explosieven gaat.
In het ontruimde hoofdbureau in de Utrechtse Kroonstraat zijn specialisten van de politie en de Explosieven Opruimingsdienst nog bezig met een verkenning. Volgens de woordvoerder kan dat onderzoek "nog wel enige tijd in beslag nemen".
Door het incident werd een ruim gebied rondom het bureau afgesloten. Mensen die binnen de afzetting wonen, konden daardoor niet terug naar huis. In het afgesloten gebied zat ook een parkeergarage. De Veiligheidsregio Utrecht meldde even voor 17.00 uur dat de "ring van afzetting" rond het bureau wordt verkleind en dat parkeergarage Paardenveld weer bereikbaar is.
De aangehouden vrouw wordt verhoord. Over wat ze in dat verhoor zegt, laat de woordvoerder zich niet uit.
Meer uit Binnenland
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - In Capelle aan den IJssel (Zuid-Holland) is donderdagavond rond 22.25 uur een persoon neergeschoten door de politie. Dat gebeurde op het Reviusrondeel. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Prijsvrij Vakanties en D-Reizen hebben inmiddels "mondjesmaat" gestrande vakantiegangers in het Midden-Oosten kunnen repatriëren op reguliere lijnvluchten. "We hebben nu reeds een aanzienlijk deel terug in Nederland kunnen krijgen. Desalniettemin hebben we nog honderden reizigers in de Golfregio", laat een woordvoerder donderdagavond weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.
5 uur geledenBREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.
8 uur geledenBREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nabestaanden dringen er bij het gerechtshof in Den Haag op aan dat het hoger beroep doorgaat in de zaak over de dodelijke schietpartij bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht komende maandag. Dit laat slachtofferadvocaat Willem Backer weten. Hij staat drie dochters en de kleinkinderen bij van Michel (66), die bij de schietpartij om het leven kwam. Hun zus Anneke (38) overleefde de aanslag van haar ex-partner.
9 uur geleden