Vrouw (70) uit Lith staat terecht voor dodelijke verkeersruzie
DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch behandelt dinsdag de zaak tegen een 70-jarige vrouw uit Lith die op 13 juli vorig jaar betrokken was bij een verkeersruzie met fatale afloop in haar woonplaats. Een 38-jarige Poolse vrouw verloor daarbij het leven. Het Openbaar Ministerie beschuldigt de verdachte van doodslag.
Op de bewuste dag zou de vrouw per ongeluk tegen de fietsendrager achter de geparkeerde auto van het slachtoffer zijn gereden. Nadat de vrouw, Elly van der S., de eigenaar van de geraakte auto had gevonden, ontstond er ruzie, waarbij ook de partner van het slachtoffer betrokken was.
De Poolse zou op de motorkap van de auto van de vrouw zijn gesprongen dan wel beland, terwijl de verdachte automobiliste door het open portier bij haar nek zou zijn vastgegrepen door de partner van het slachtoffer. De vrouw uit Lith zou zijn weggereden en het slachtoffer zou op enig moment van de motorkap zijn gevallen, met dodelijke afloop.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
1 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.
7 uur geledenSPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.
9 uur geleden