Vrouw (44) die man met fakkel bij woning Kaag filmde aangehouden
AMSTERDAM (ANP) - Een 44-jarige vrouw is maandag in Amsterdam aangehouden voor de bedreiging van D66-leider Sigrid Kaag. Deze vrouw filmde en livestreamde de 29-jarige man die vorige week woensdag met een brandende fakkel voor het huis van de politica stond.
De vrouw heeft geen vaste woon- of verblijfplaats, meldt de politie. Ze ging op 5 januari samen met de eerder aangehouden man en enkele andere mensen naar de woning van de partijleider in Den Haag. Volgens de politie verstoorden zij daar de openbare orde. De 29-jarige man schreeuwde complotleuzen en belde aan bij Kaag. Dit alles was live te volgen op sociale media. De vrouw filmde ook in de woning van Kaag, aldus de politie, die sprak van een "intimiderende en bedreigende situatie". Kaag zelf noemde het "bedreigend en angstig" voor haar gezin.
De vrouw wordt donderdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. De man zit nog vast en verschijnt op 19 januari voor de politierechter.
Zondag werd bekend dat Kaag aangifte doet tegen Viruswaarheid-voorman Willem Engel. Hij deelde haar adres op Twitter. Engel deed dat omdat hij wilde weten "op wie zijn naam deze woning staat". Later verwijderde hij de afbeelding. Volgens hem was het delen van het adres van Kaag "op geen enkele manier" een "oproep of aanzet tot intimidatie of geweld of bedreiging".
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel zaten ook tijdens het weekeinde meer asielzoekers dan toegestaan. De totale dwangsom voor opvangorgaan COA is daardoor opgelopen tot boven de 4 miljoen euro.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten voeren maandag actie buiten paleis Huis ten Bosch in Den Haag. Daar wordt het nieuwe kabinet beëdigd. De demonstranten zijn bij de paleishekken op de grond gaan zitten en hebben fietsen neergelegd. Ook tonen ze spandoeken met 'Jetten, doe wat je beloofd hebt'.
54 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS geeft naar verwachting eind april de eerste veiligheidsmedewerkers een wapenstok voor een proef die een jaar duurt. De vervoerder kreeg vorig jaar toestemming van het kabinet om maximaal 75 ov-boa's een korte wapenstok te laten dragen. De medewerkers die meedoen aan de proef zijn verdeeld over de standplaatsen Rotterdam, Den Haag, Zwolle en Den Bosch.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de Maasstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt heeft in de nacht van zondag op maandag vanaf 02.45 uur een brand gewoed. De brand ontstond in een winkel op de begane grond, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. De brand sloeg daarna over naar de bovengelegen woning.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een motorrijder is om het leven gekomen bij een ernstig ongeval op snelweg A15 ter hoogte van Europoort, meldt de politie zondagavond. De weg is door het ongeluk in de richting van Rotterdam vanaf hectometerpaal 31,1 tijdelijk afgesloten voor onderzoek.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.
12 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
20 uur geleden