Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouw (44) die man met fakkel bij woning Kaag filmde aangehouden

Vrouw (44) die man met fakkel bij woning Kaag filmde aangehouden

AMSTERDAM (ANP) - Een 44-jarige vrouw is maandag in Amsterdam aangehouden voor de bedreiging van D66-leider Sigrid Kaag. Deze vrouw filmde en livestreamde de 29-jarige man die vorige week woensdag met een brandende fakkel voor het huis van de politica stond.

De vrouw heeft geen vaste woon- of verblijfplaats, meldt de politie. Ze ging op 5 januari samen met de eerder aangehouden man en enkele andere mensen naar de woning van de partijleider in Den Haag. Volgens de politie verstoorden zij daar de openbare orde. De 29-jarige man schreeuwde complotleuzen en belde aan bij Kaag. Dit alles was live te volgen op sociale media. De vrouw filmde ook in de woning van Kaag, aldus de politie, die sprak van een "intimiderende en bedreigende situatie". Kaag zelf noemde het "bedreigend en angstig" voor haar gezin.

De vrouw wordt donderdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. De man zit nog vast en verschijnt op 19 januari voor de politierechter.

Zondag werd bekend dat Kaag aangifte doet tegen Viruswaarheid-voorman Willem Engel. Hij deelde haar adres op Twitter. Engel deed dat omdat hij wilde weten "op wie zijn naam deze woning staat". Later verwijderde hij de afbeelding. Volgens hem was het delen van het adres van Kaag "op geen enkele manier" een "oproep of aanzet tot intimidatie of geweld of bedreiging".

Meer uit Binnenland

Borsato verlaat rechtbank: emotioneel en opgelucht

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft onder luid gejuich en gejoel van fans het gerechtsgebouw in Utrecht verlaten nadat de rechtbank hem had vrijgesproken van ontucht met een minderjarige. "Ik hoop nu door te kunnen gaan met mijn leven. Dat heeft zes jaar stilgestaan", zei hij opgelucht bij vertrek tegen de verzamelde pers. "Ik ga naar mijn gezin. Ik moet echt even bijkomen."

28 minuten geleden
OM gaat in hoger beroep tegen lagere straffen voor drugskoeriers

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie is het niet eens met de beslissing van de rechtbank in Haarlem om op Schiphol betrapte drugskoeriers voortaan lagere straffen te geven. Het OM wil dat het gerechtshof naar de nieuwe normen kijkt en gaat daarom in beroep, laat een woordvoerder weten.

40 minuten geleden
Drie doden bij ongeluk Den Haag na achtervolging politie

DEN HAAG (ANP) - Bij een auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn drie mensen om het leven gekomen, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Een persoon is gewond geraakt. Over de identiteit van de slachtoffers is niets bekendgemaakt.

46 minuten geleden
Rechtbank spreekt Marco Borsato vrij van ontucht met minderjarige

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Marco Borsato (58) donderdag vrijgesproken in zijn zedenzaak. Volgens de rechters is er onvoldoende wettig en overtuigend bewijs voor de aanklacht dat de zanger van september 2014 tot en met januari 2015 ontucht heeft gepleegd met een 15-jarig meisje. Het Openbaar Ministerie had een celstraf van vijf maanden geƫist.

1 uur geleden
Borsato: Ik hoop op vrijspraak en heb vertrouwen in de rechtbank

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato hoopt op vrijspraak en "heeft vertrouwen in de rechtbank." Dat zegt de zanger bij aankomst bij de rechtbank in Utrecht. Hij krijgt daar te horen of hij wordt veroordeeld voor het plegen van ontucht met een minderjarige. Er bestaat ook een kans dat de zaak wordt aangehouden voor nader onderzoek.

1 uur geleden
Marco Borsato arriveert bij rechtbank voor uitspraak in zedenzaak

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato is donderdagochtend gearriveerd bij de rechtbank in Utrecht, waar hij te horen krijgt of hij wordt veroordeeld voor het plegen van ontucht met een minderjarige. Ook bestaat er nog een kans dat de zaak wordt aangehouden voor nader onderzoek naar vijfhonderd uur aan tapgesprekken.

2 uur geleden
Een uit brandende woning gehaalde persoon Driebergen is een kind

DRIEBERGEN (ANP) - Een van de twee mensen die in de nacht van woensdag op donderdag uit een brandende woning zijn gehaald in Driebergen (Utrecht) is een kind, laat een woordvoerder van de veiligheidsregio donderdag weten. Over de oorzaak van de brand, waarbij vijf mensen gewond raakten, is nog niet meer bekend.

3 uur geleden