Vrouw (44) die man met fakkel bij woning Kaag filmde aangehouden
AMSTERDAM (ANP) - Een 44-jarige vrouw is maandag in Amsterdam aangehouden voor de bedreiging van D66-leider Sigrid Kaag. Deze vrouw filmde en livestreamde de 29-jarige man die vorige week woensdag met een brandende fakkel voor het huis van de politica stond.
De vrouw heeft geen vaste woon- of verblijfplaats, meldt de politie. Ze ging op 5 januari samen met de eerder aangehouden man en enkele andere mensen naar de woning van de partijleider in Den Haag. Volgens de politie verstoorden zij daar de openbare orde. De 29-jarige man schreeuwde complotleuzen en belde aan bij Kaag. Dit alles was live te volgen op sociale media. De vrouw filmde ook in de woning van Kaag, aldus de politie, die sprak van een "intimiderende en bedreigende situatie". Kaag zelf noemde het "bedreigend en angstig" voor haar gezin.
De vrouw wordt donderdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. De man zit nog vast en verschijnt op 19 januari voor de politierechter.
Zondag werd bekend dat Kaag aangifte doet tegen Viruswaarheid-voorman Willem Engel. Hij deelde haar adres op Twitter. Engel deed dat omdat hij wilde weten "op wie zijn naam deze woning staat". Later verwijderde hij de afbeelding. Volgens hem was het delen van het adres van Kaag "op geen enkele manier" een "oproep of aanzet tot intimidatie of geweld of bedreiging".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.
14 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.
8 uur geleden