Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vroege avondspits verwacht door sinterklaasvieringen

Vroege avondspits verwacht door sinterklaasvieringen

DEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor een 'sintspits', een vroege en drukke avondspits op donderdagmiddag. Vanwege pakjesavond begint de spits dan eerder dan gebruikelijk. De eerste files worden al rond 14.30 uur verwacht en het drukste moment zal vallen rond 16.30 uur. Dat is een uurtje eerder dan anders tijdens de donderdagse avondspits.

Veel mensen gaan op 5 december wat eerder naar huis, winkeliers sluiten vroeger hun deuren en zakelijke afspraken worden opgeschort om op tijd thuis te zijn voor sinterklaasavond. Daardoor is er een hoop verkeer tegelijkertijd onderweg, met lange files tot gevolg, aldus de ANWB.

De inschatting van de ANWB Verkeersinformatie komt overeen met de verwachting van Shuttel. Deze 'mobiliteitsaanbieder', die vervoersopties beheert voor grote bedrijven, analyseerde van ruim 52.000 werknemers gegevens over hun reisgedrag tijdens de vorige sinterklaasavond, 5 december 2023. Ook daaruit kwam naar voren dat de avondspits op pakjesavond veel vroeger dan anders op gang komt. Ook blijkt dat er zo'n 15 procent meer zal worden thuisgewerkt dan anders op donderdag. Dat is sinds de coronapandemie "een blijvertje", meldt het bedrijf.

Meer uit Binnenland

Politie: twee verdachten op fatbike betrokken bij explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.

2 uur geleden
Definitieve eindbedrag 3FM Serious Request ruim 18,8 miljoen euro

HILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.

3 uur geleden
Erasmus MC opent extern meldpunt voor werkcultuur ic-afdeling

ROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.

3 uur geleden
Amerikaanse ambassade veroordeelt explosie op Zuidas Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.

6 uur geleden
Verdachten explosie synagoge Rotterdam vast voor terrorisme

ROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.

6 uur geleden
600.000 bestanden gemeente Epe gestolen, ook persoonlijke data

EPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.

7 uur geleden
Verdachte Mels van B. van Barendrechtse zedenzaak in hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.

7 uur geleden