Vroege avondspits verwacht door sinterklaasvieringen
DEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor een 'sintspits', een vroege en drukke avondspits op donderdagmiddag. Vanwege pakjesavond begint de spits dan eerder dan gebruikelijk. De eerste files worden al rond 14.30 uur verwacht en het drukste moment zal vallen rond 16.30 uur. Dat is een uurtje eerder dan anders tijdens de donderdagse avondspits.
Veel mensen gaan op 5 december wat eerder naar huis, winkeliers sluiten vroeger hun deuren en zakelijke afspraken worden opgeschort om op tijd thuis te zijn voor sinterklaasavond. Daardoor is er een hoop verkeer tegelijkertijd onderweg, met lange files tot gevolg, aldus de ANWB.
De inschatting van de ANWB Verkeersinformatie komt overeen met de verwachting van Shuttel. Deze 'mobiliteitsaanbieder', die vervoersopties beheert voor grote bedrijven, analyseerde van ruim 52.000 werknemers gegevens over hun reisgedrag tijdens de vorige sinterklaasavond, 5 december 2023. Ook daaruit kwam naar voren dat de avondspits op pakjesavond veel vroeger dan anders op gang komt. Ook blijkt dat er zo'n 15 procent meer zal worden thuisgewerkt dan anders op donderdag. Dat is sinds de coronapandemie "een blijvertje", meldt het bedrijf.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Van de 22 demonstranten die zondag zijn aangehouden bij het Concertgebouw in Amsterdam zitten er maandagochtend nog vijf vast, meldt de politie. Justitie beslist nadat zij zijn gehoord over een eventuele vervolging.
4 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM blijft naar Curaçao vliegen, nadat er afgelopen weekend meldingen waren geweest van bijna-ongelukken in het luchtruim van het eiland. Wel houdt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij de situatie nauw in de gaten en is er contact met de relevante autoriteiten, stelt het bedrijf in een verklaring.
12 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie verwacht acht uur nodig te hebben voor het requisitoir in de Stint-zaak. Twee officieren van justitie zijn maandagochtend in de rechtbank in Den Bosch begonnen aan de voordracht, die is opgeknipt in vier blokken van telkens twee uur. Aan het einde van de vierde zittingsdag horen de Stint-ondernemers de strafeisen.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De datacenters in Nederland gebruiken steeds meer elektriciteit. Het verbruik is vorig jaar toegenomen naar bijna 5100 gigawattuur. Volgens statistiekbureau CBS staat dat gelijk aan het stroomgebruik van bijna 2 miljoen woningen. Cijfers voor dit jaar zijn nog niet bekend.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.
15 uur geleden