Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vroege aftocht dreigt voor handbalsters na verlies tegen Kroatië

Vroege aftocht dreigt voor handbalsters na verlies tegen Kroatië

KOLDING (ANP) - Een vroege aftocht dreigt voor de Nederlandse handbalsters op het EK. De regerend wereldkampioen verloor ook de tweede groepswedstrijd op het toernooi in Denemarken. Na de pijnlijke nederlaag tegen Servië op zaterdag volgde nog geen 24 uur later verlies tegen Kroatië: 25-27.

Hongarije is dinsdag de derde tegenstander in de poule. Als Oranje dan wel wint, kan Oranje nog als derde eindigen in de groep en het EK vervolgen. Maar penibel is de situatie zonder meer.

Een preek van bondscoach Emmanuel Mayonnade was nodig om de ploeg weer op de rails te krijgen na de zeperd in het openingsduel met Servië. De Franse coach was boos en bedroefd, want zijn ploeg leverde in de tweede helft tegen een wanprestatie. Alles wat fout kon gaan, ging fout.

Scherpte ontbrak

Toch was de scherpte zondag nog niet terug, want Kroatië begon beter aan het duel in de Sydbank Arena van Kolding en kwam met 4-1 voor. De Oost-Europese ploeg hield die voorsprong van drie doelpunten verschil lang vast. Het kwam vooral omdat Oranje in defensief opzicht te veel ruimte gaf. Tess Wester keepte goed, maar ze was niet tegen alle schoten bestand. Het hielp ook niet dat Danick Snelder in het eerste kwartier al twee keer met twee strafminuten uit het veld moest.

Onder aansporing van Kelly Dulfer, doorgaans rots in de branding in de dekking, kwam Oranje terug in de wedstrijd. Met drie treffers bracht ze haar ploeg langszij 11-11. Dankzij Snelder en Angela Malestein nam Nederland zelfs de leiding en bij rust was er een minimale voorsprong van 14-13.

Niet vlot

In de tweede helft ontbrak nog steeds de schwung bij Oranje. Van vlotte aanvallen was geen sprake; het was werken voor elk doelpunt tegen een ploeg die goed weerstand bood en de kansen benutte. De Nederlandse ploeg schoot te vaak krachteloos de bal op de paal, lat of tegen keepster Tea Pijevic. Topschutter Lois Abbingh werd ook te weinig in stelling gebracht.

Laura van der Heijden wakkerde in de laatste minuten nog even het vuur aan in de wereldkampioen, maar de Kroatische Larissa Kalaus gooide met haar negende treffer de hoop in duigen.

Meer uit Sport

Start tenniswedstrijden Wimbledon uitgesteld door regen

LONDEN (ANP) - Na warmterecords op de eerste dagen van Wimbledon kampt het grandslamtoernooi in Londen woensdagochtend met regen. De start van de wedstrijden op de buitenbanen is met minimaal 45 minuten uitgesteld. De partijen zouden aanvankelijk om 11.00 uur (lokale tijd) beginnen.

1 uur geleden
De Jong 'heel blij en opgelucht' na vijfsetter op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.

17 uur geleden
Fransman Rinderknech verrast Zverev in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.

18 uur geleden
Tennisster Rus strandt in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.

19 uur geleden
Debutant De Jong na vijfsetter naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.

20 uur geleden
Van de Zandschulp blij met 'solide wedstrijd' na zege Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

20 uur geleden
Van de Zandschulp via Arnaldi naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

22 uur geleden