Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrijwilligers maken Nederland schoner op Landelijke Opschoondag

Vrijwilligers maken Nederland schoner op Landelijke Opschoondag

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 37.000 vrijwilligers steken op zaterdag de handen uit de mouwen om Nederland schoner te maken. Tijdens de 21e editie van de Landelijke Opschoondag wordt op duizenden plekken zoveel mogelijk zwerfafval opgeruimd.

Zo vissen vrijwilligers op een surfplank zwerfafval uit het water en wordt in bossen en op stranden afval opgeruimd. Het thema dit jaar is Wat pak jij op?. De organisator van de actie, Nederland Schoon, roept iedereen op om een opschoonrondje in bijvoorbeeld de straat of wijk te doen.

De vrijwilligers gaan tijdens deze editie de strijd tegen het zwerfafval op een creatieve manier aan, zegt de organisatie. Zo wordt in Haarlemmermeer een afvalbingo georganiseerd waarbij prijzen te winnen zijn. In Woerden gaan sportvissers van hengelsportvereniging De Rijnstreek een visplek zwerfafvalvrij maken.

Behalve vrijwilligers doen ook zo'n zeventien bedrijven en organisaties mee aan de actie. Daaronder zijn Gouda Peukenvrij, McDonald's en Pathé.

Meer uit Binnenland

Voortvluchtige man in Utrecht heeft een vuurwapen

UTRECHT (ANP) - De man die vrijdag aan zijn begeleiders is ontsnapt in het Diakonessenhuis in Utrecht heeft een vuurwapen. De politie heeft dat bevestigd. Ze herhaalt de oproep om de man niet zelf te benaderen, maar 112 te bellen.

9 minuten geleden
Presentator Ongehoord Nieuws weg na verkiezingszege in Oldebroek

OLDEBROEK (ANP) - Tom de Nooijer stopt als presentator van het programma Ongehoord Nieuws van omroep Ongehoord Nederland (ON!). De lokale partij Christelijk Verbond Oldebroek van De Nooijer werd afgelopen woensdag de grote winnaar bij de gemeenteraadsverkiezingen in Oldebroek. Een op de drie stemmen in de Gelderse gemeente ging naar CVO.

11 minuten geleden
Man ontsnapt uit ziekenhuis Utrecht, politie opent klopjacht

UTRECHT (ANP) - Een man uit het "justitiële circuit" heeft de benen genomen toen hij een afspraak had in het Diakonessenhuis in Utrecht-Oost. Volgens het ziekenhuis is de man met zijn twee begeleiders op de vuist gegaan en heeft hij geprobeerd een wapen van een van hen af te pakken.

13 minuten geleden
Oud-burgemeester Krikke wordt verkenner op Terschelling

WEST-TERSCHELLING (ANP) - Pauline Krikke, oud-burgemeester van Den Haag en Arnhem, gaat als verkenner aan de slag op Terschelling. Ze moet kijken of er een coalitie kan worden gevormd op het Friese Waddeneiland na de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag.

52 minuten geleden
Iraanse academici: Nederland, doe meer aan veiligheid Iraniërs

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid moet meer doen om de veiligheid van mensen van Iraanse komaf te waarborgen. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland naar aanleiding van het neerschieten van een Iraniër in Schoonhoven. "Ik weet niet hoe, maar dat moeten we bekijken."

2 uur geleden
Haaksbergers willen azc op één locatie in wat drukkere omgeving

HAAKSBERGEN (ANP) - De opvang van asielzoekers in Haaksbergen (Overijssel) moet gebeuren op één centrale locatie en op een plek waar meer mensen wonen, dus in een drukkere omgeving. Zo oordeelt een meerderheid van deelnemers aan een referendum over het azc. De uitkomst werd vrijdag bekendgemaakt en door burgemeester Gerard van den Hengel (VVD) in ontvangst genomen namens de gemeenteraad.

3 uur geleden
Comité Iran Vrij wil weten wie achter neerschieten Iraniër zit

DEN HAAG (ANP) - Het Comité Iran Vrij vraagt zich af wie het neerschieten van de Iraniër in Schoonhoven op zijn geweten heeft. "We moeten het politieonderzoek afwachten, maar als de lange arm van het mullahregime opnieuw achter deze aanslag zit, kunnen we dit echt niet langer tolereren", schrijft het comité op X.

3 uur geleden